bugün

entry'ler (2532)

uludağ sözlük erotizmi

vera'dan sorulur.

edit: fotoğraftaki o değil.

slovenya

yüzlerce mağazası olan ülke.

izlanda

sdşlfk bismillah.

hakkında "ay ben de birgün oraya gitmek istiyorum, hatta oraya yerleşicem." diyenlerin toplam nüfusunun adanın kendi nüfusundan fazla olduğu atlantik ülkesi. bu entry'mdeki bilgi kısmı "atlantik" kelimesinde yatıyor.

birleşik krallık

bayrağı, ingiltere bayrağı zannettiğiniz şeydir ahhahha.

sakin ol adamim

bunun sarfedilmesinden bir süre sonra "biri dokuzyüzonbiri arasın!" diye bir şey duyarsanız, arada birisi ölmüş falandır. ya da o sırada yaralıysa bile, kesin ölür. kesin bak.

sakin ol adamim

thug love diyaloglarında rastlanması oldukça kolay bir nida. "..ve o silahı yavaşça yere bırak." diye devam edebilir.

sizofren yazarlarin ben butonuna basmasi

saçma bir hareket. "biz" butonu dururken..

the great gig in the sky

bu şarkıdaki asıl vokalleri hiç öğürmeden yapabilene kızlar teklif ediyormuş. ben gay oldum ondan, yapamıyom.

wish you were here

#2989164 falan. yani aslında ben bu albümde, wish you were here dışındaki bütün şarkıları seviyorum sanırım. ama boğuyor ya beni bu şarkı. bence çok gereksiz. ama albümün bütününe bakarsak, ne bileyim illüstrasyonları olsun, tokalaşan adamlar ya da -özellikle- "robot hands" falan, bunları seviyorum. hatta robot hands'in çizimleri bence çok modern, çok güzeller ya. have a cigar mik-kemmel bir girişe sahip, hızlı bir ritmi ve harika sözleri var, yani benim zevkimde eet. welcome to the machine, sözlerini sevdiğim, müziğinin de kimi yerlerini sevmediğim bir şarkı sanırım. shine on you crazy diamond'sa, iki parçasıyla da bana kendini sevdirebilmiş en yavaş şarkı olabilir. lan ben "çok pis metalci" falan gibi hissediyorum kendimi böyle böyle yazınca. ahhahha.

neyse, fena bir albüm değil işte. ama birine pink floyd'u öğretecek* olsam* bu şarkıyı kullanmam. adamların daha neler neleri var holeylelel

komünizm hastalığı

(bkz: en büyük hastalık bizim hastalık)

israil

sadece yahudilerden oluşmaz. lay lay lay.

adolf hitler

selam canlar,

nacizane fikrim, insanların içlerindeki gizli[kimilerinde gizli değil bu] faşizm dürtüsünü ortaya çıkarmak[çıkarabilmek] için israil'i kullandıkları yönünde. elbet sadece israil de değil, bu kimi zaman birleşik devletler, kimi zaman başka bir "şey". yani söylenen laflar bana çok "uyduruk" geliyor. "fun" falan ne bileyim. ben hitler "fan"ı falan değilim. ama onu ve devletini, şu an hala hayatta ve ayakta olan çoğu ülke liderinden ve ülkeden daha kötü, acımasız, ne bileyim orospu çocuğu olarak görmüyorum. çünkü değil, yani ya da hepsi aynı derecede "x"ler.

ha ayrıca, hakkında şu ana kadar girilmiş sürüyle entry'nin sadece küçük bir kısmının kendisi hakkında "bilgi" içerdiğini görmek de beni çok üzüyor, millet non-stop sövmek istiyor tamam da, blog'lar bunlar için yaratıldı. emin olun sizin atatürk'ü ne kadar sevdiğiniz ya da hitler'den ya da yahudilerden ne kadar nefret ettiğiniz bilmek kimsenin bir-işine-yaramaz, bu şekilde bir "arka" sahibi olmak da pek onurlu bir yol değil.

öperin.

hitler in zalim bir lider olduğunu düşünmek

(bkz: hitler iyiydi de tarih bilmiyordu)

falan.

ekşi sözlük

son yazar alımları sayesinde, ekşibition'ı muhtemelen tarihinin en yoğun saatlerini geçiriyor, eses'ler havada uçuşuyor resmen, müthiş bir eğlence. pide ve kedi muhabbetlerinin üzerine harika geldi vallahi. içerdeki adamınızım ben evet.

vera

seneye benimle* izlanda'ya gitmek üzere [kermit'in çükü rengindeki mantosu ile] emin adımlar atan hatun.

leia skywalker

lan ilk olarak seri ile ortaya çıkmış ve sonrasında harrison ford'un "solo" kariyerinde de(ehe) görülebilecek "i have a bad feeling about this" repliği, bu nacizane pek bir albenisi olmayan karakter tarafından han solo ve chewbacca ve c3po ile birlikte, millenium falcon'dan dışarda ne olup bittiğine bakmaya çıktıklarında sarf-edilmiştir. çünkü kadının bastığı zemin yumuşaktır mesela. etrafta mynock'lar vardır, dahası içinde bulundukları şey bir mağara falan değil, canlı bir çoraptır ahhahha ay ölücem.

ek: beşinci episot(ölmedim).

zall in bilinmeyen karanlik yuzu

(bkz: zall for dummies)

sex pistols dan sonra rock n roll boka sardi

yanlış bir demeç. birincisi, demetin sahibi gram türkçe bilmiyor. vurmayın bekleyin bombayı, ikincisi aslında sex pistols, rock'ın boka sarmasından sonra, yani bir nevi rock'ın boka sardığını düşündükleri için ortaya çıkıverdiler. budur.

zall in bilinmeyen karanlik yuzu

"ilk olarak kimin 'bilinmiyorsa nasıl yazıyonuz?' diyeceğini merak ettiğim yüz" dememin ardından kimin ilk olarak "bilinmiyorsa nasıl yazıyonuz?" diyeceğini merak ettiğim yüz.

zall in bilinmeyen karanlik yuzu

(bkz: the dark side of the zall)*
allahım ne boktan entirilerim var ya.