bugün

entry'ler (8092)

but and why

aşırı otantik ev yapımı ahşap ürünler bulabileceğiniz mağaza. bu mağazada görebileceğiniz sample'lar olmakla birlikte sınırlı sayıda üretilip satılan özel tasarım ürünleri de var.

trendyol
resmi site

vizeler

adamı öldürür.
hele ki tıpta.

birinci 1926

kolye tasarımları zamanınını çok ötesinde olan yeri bir takı markası. hem geleneksel hem de modern tasarımları çok iyi harmanlıyorlar.

doğru inanç

bilgi falan değildir;

S gibi bir özne P gibi bir inanca rastgele sahip olsun ve bu inanç doğru olsun. Bu durumda S öznesi bir bilgiye sahiptir demek şöyle bir duruma yol açardı:

Bir hakim, bir davada kimin suçlu kimin suçsuz olduğunu belirlemek için yazı-tura atsın. Paranın düşen yüzüne göre hakim, X kişisinin suçlu olduğuna inanmaya başlasın ve hüküm versin. Tesadüf o ki, X kişisi gerçekten de suçlu olsun.

Sonuç;

Hakim doğru inancına rağmen kimin suçlu olduğunu biliyor mudur?

Hayır.

balkonda pilates topu ile çalışmak

bayrampaşa'da tavsiye etmeyeceğim eğlence türü.

yaşattığını yaşamadan ölmezmiş insan

klişe ama sağlam.

bioder

Yıllardır tüy sorunlarıyla baş ediyordum daha sonra bioderle tanıştım o kadar
etkili ve inanılmaz ürünleri var ki sonunda baş edemediğim tüylerden kurtuldum.
Thxxxxx bioder.

restorex

Makyaj yapmayan bir kadın olarak makyajımı saçlarım olarak görüyorum.
Düzleştirici falan kullanmaya kıyamam o derece. Bu kadar dikkat ederken düzgün
bi şampuan kullanmak önemli tabi. Benim şaşmaz şampuanım: restorex
sarmaşık özlü. Yıka tara çık misss.

nutraxin

Sınava hazırlanan öğrenci kardeşlerim sağlam kafa için gıda takviyesine kesin
başlayın bence. Narin bedeniniz saatlerce ders çalışmayı işte böyle kaldırıyor.
Ben nutraxinin takviyelerini kullanıyordum. Daha bi zinde tuttuğu kesin.

bioblas

Banyomda boy gösteren tek şampuan markasıdır. Bitkisel içerikli olduğu için
tereddütsüz almıştım şimdi de herkese öneriyorum. Erkek arkadaşıma bile zorla
aldırdım. Buraya da yazmazsam ölürmüşüm.

bioxcin

Omuzlarımın üzerine dökülen kepekler yüzünden koyu renk giymeyi bırakan biri
olarak kız arkadaşımın araştırıp bulması üzerine bioxcin aqua thermal şampuan
kullanmaya başladım. Artık siyahtan başka renk giymiyorum söyleyeceklerim bu
kadar.

ekmek poşetininin düğümünü çözememek

(bkz: makas)

listerine

Mavi olanı değil de yeşil olanı bildiğin sanayide burnunuza gelen şamurel gibi kokuyor. Hohluyorum avcuma, bildiğin kaportacıda hissediyorum kendimi.

pkk nın sınır dışına çekilmesi

türkiye'nin dünya sahnesinde ne hallere düştüğünün kanıtıdır. bir illegal silahlı örgüt ki türkiye gibi çok kritik bir jeopolitik öneme sahip olduğunu iddia eden, kendisi katılmadan ortadoğu'da hiçbir şey yapılamayacağını söyleyen ve "one minute" gibi olaylarla arapların falan gönlünde taht kuran bir ülkeye 30 yıldır kan kusturmuş. şimdi de dünya basını ki bilmem kaç ülkeden muhabirler var bunun içinde, önünde açıklama yapıyor. insanlar kandil dağı'na çıkıyor karayılan'ın açıklamasını dinlemek için. erdoğan'ı dinlemeye bu kadar adam gelmiyor. bu sahneyi görünce aklıma sevr imzalanırken japonya'nın bile kalkıp geldiği aklıma düştü. aynı şeyler oluyor yine. herkes bu toprakların karşısında. değişen bir şey yok maalesef.

ne demek efendim?! ben anlayabilmiş değilim, pkk gibi bir terör örgütünün açıklaması nasıl bu kadar önemli olabilir yahu 72 milletten adamı ilgilendirecek kadar? gerçi pkk'nın elindeki silahlar abd malı, mayınları italyan malı, bilmem nesi rus malı, öbürü suriye malı. hep bizim müttefiklerden rızıklanıyor bu örgüt, böyle düşününce bizim insanımızın ne kadar salak yerine koyulduğu da kabak gibi meydana çıkıyor.

kimse barışın karşısında değil, barış, kardeşlik, insanlık kazansın, insanlar mutlu mesut yaşasın, benim için her insan bir, gerçekten böyle düşünüyorum; ama barış böyle olmaz. bunun adı barış değil zaten, her yapılan hareket bağımsızlığa doğru yapılan bir hamle olarak anlam kazanıyor bu adamların nezdinde. akil adam nedir yani? ben seçmişim 550 tane adam görevlendirmişim, yollamışım meclise. adam olup kursaklarından çok milletini, kendini seçenleri düşünmediği için mi bir de akil adam seçmek zorunda kaldılar? o adamlar akil de biz gerizekalı mıyız? kaç tanesi bu işleri enine boyuna biliyor? siyasi konjonktür söz öbeği o adamların kaç tanesine bir şey ifade ediyor? kaç tanesi gerçekten anlıyor bu işlerden? gittikleri her yerden de kovuluyorlar zaten. yaptıkları toplantılara türk bayrağı sokulmuyor, niçin? kışkırtıcı hareket oluyormuş. örgütün 30 senedir yaptığı şey kışkırtmadı bu insanları ama. üniversitelerde çıkan olaylar kışkırtmadı insanları. buna neden sesiniz çıkmıyor?

ben bizim insanımızın savaş istediğini düşünmüyorum. birileri herkesin içindeki milliyetçilik tohumunu büyütmeye çalışıyor. kürt'e "kürdüm ben." diye bağırmasını söylüyor. ermeni'ye de aynısını söylüyor, çerkes'ine de. yoksa bu coğrafyanın insanları birbirine kin güdecek bir hamurla yoğrulmuyorlar. bu tekneye maya katan başkaları var işte. bu oyuna bir yerde dur denilecek, biliyorum. ama ne zaman, işte onu bilmiyorum.

kadın doğasına ait bilinmesi gereken ipuçları

bir erkek olarak, asla bir kadın gibi düşünemeyeceğiniz. ve bir kadının da asla sizin gibi düşünemeyeceği. uyum sorununun had safhada olacağını normal karşılamanız gerektiğini söylemeye çalışıyorum. onun dışında göze girmeye çalışmayın kadın nazarında, çok basit kaçıyor o iş. dışarıdan da komik göründüğüne eminim. bir kadından hoşlandığınız için sizden hoşlanmasını sağlamaya çalışmak çok garip gelmiştir bana hep.

saba tümer in sikiyolar demesi

(bkz: cem uzan a hapis şoku)

doğu türkistan da çatışma

--spoiler--
nasıl bir milli görüş ki millilik güdülmedi
tahran'a gidildi de bakü'ye gidilmedi
bir tane türk ülkesi ziyaret edilmedi
adil düzen bu ise planmış muhteremler
baştan başa palavra yalanmış muhteremler
--spoiler--

diyordu ozan arif zamanında milli görüşçülere. demek ki akp de o kadar çıkarmamış milli görüş gömleğini.

galaxy s4 htc one xperia z üçlemi

üç android telefonun birbiri arasındaki kıyaslamadır. fanboy falan değilim, iphone 5'i de diğer iphone'lara nazaran çok da beğenmedim. en azından haziran'da mı eylül'de mi artık ne zaman tanıtılacaksa diğer iphone'u bekleyin derim. android ile ios arasındaki hız ve uyumluluk farklarını hepimiz kabul ediyoruz en azından. nacizane tavsiyem budur.

50 tl ye kahvaltı

Adam sikmenin kibarcasidir. Bodrum'da luks otel odalari vardi. Gunluk 1200 dolar miydi ne. Alisan da lahmacunu 50 liraya yiyoruz diyordu. Ayakta sikiliyoruz diye hava atabiliyor adam. Bosuna demiyorlar bir milletin sanatcilari milletin seviyesini belli eder diye. Gerci sanatci demis adam.

dümdüz gidilecek yerler

Ana avrat.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.