1. 1.
  kafadan sıyrık olduğu agresif bakışları sayesinde rahatça anlaşabilen karizmatik aktör. sabıka kaydı ile hollywood ünlüleri arasında en üst sıralarda yer alır.. ally mcbeal'da da vaktiylen boy göstermişti. sinema hayatına 1970 yapımı pound filmi başlamış** olan aktördür ayrıca*.
  11 -2 ... roy mustang
 2. 2.
  1992 yapımı sessiz sinema dönemi efsanesi charlie chaplin'in hayatını anlatan filmde onu oynayan oyuncu.
  3 ... the godfather
 3. 3.
  natural born killers,gothika ve ally mc beal gibi yapımlarda arz-ı endam etmiş mükemmel aktör kişisi. kendisi bir dönem madde bağımlılığından dolayı mapuslara düşmüş fakat hayranlarının boykotları sayesinde bu hapis hayatından da yırtmıştır. düşünün yani öyle bir aktör ve öyle bir hayran kitlesine sahip... sevilesi, saygı duyulası, hayran olunası, takdir edilesi ve tabi feyz alınası oyuncu..
  7 ... kaytan biyikli dilber
 4. 4.
  (bkz: chaplin)
  1 ... louis cyphre
 5. 5.
  bir insanın karizması ve yakışıklılığında son noktadır robert downey jr.
  vakti zamanında uyuşturucu bağımlılığı yüzünden başı derde girse de şu anda gayet mülayim bir hayatı vardır. yapımcı susan levinile evlidir.
  her rolün adamıdır, u.s. marshals' da karizmatik kötü polisi de oynar kiss kiss bang bang'de salak, şapşal, sakar dedektifi de oynar.
  hem yakışıklı olup hem yetenekli olan nadir oyunculardandır.
  david fincher'lı zodiac 'la büyük bir dönüş yapmasını umut ediyoruz.
  (bkz: bir insan özene bezene nasıl yaratılır)
  7 ... peytonpeyton
 6. 6.
  türkiyedeki tanınmasını daha çok ally mcbealdeki larry rolüne borçlu olan, zamanından eroin kullandığı için tedavi gören ve bu sırada arkadaşlarından çok fazla destek gören oyuncu. sesi de pek bir güzeldir. ally mcbeal döneminde sting ile yaptığı every breath you take düeti mükemmeldir.
  2 ... jater
 7. 7.
  sansasyondan uzak özel hayatıyla hollywood' un beğeni toplayan ve kardeşi freddie prinze jr' den bu yönüyle ayrılan aktörü.
  edit: kardeş olduklarından eminim. freddie değilmiş sana mesaj atan sevgili gammaz, şaka yapmış her kim ise. hadi öperim.
  2 -1 ... legend of the stranger
 8. 8.
  ilginç bi şahıstır kendisi şöyleki, arada film çeker 2-3 tane sonra birden yok olur.. ula nereye gitti bu adam şimdi dersiniz. biraz rehab olayına girer.. temizlendiği kadar temizlenir gelir. 2-3 film daha çeker
  gine bi rehab sürecine girer... bu olay böle gider gider. ama arada yaptığı 2-3 filmi kesin izlemeniz gerekir. adam doğuştan yetenek..
  2 -1 ... jacktheripper
 9. 9.
  cok yetekli olan aktör.ama nedende holywood yildizlarinin her türlü rezilligini görmezden gelen american medyasi ve yapimcileri robert downey jr u kokain kullandigi icin adeta afaroz etmisler ve bir iki cesur yönetmen disinda son yillarda kimse ona önemli rol vermemistir.
  3 ... mister no
 10. 10.
  elton johnun i want love şarkısının klibinde de oynamış yakışıklı aktör. hayatının uyuşturucu ve alkol yüzünden iniş çıkışlarla dolu olması yüzünden sinema kariyeri sekteye uğramıştır. yine de unutulmayan bir isim.
  1 ... fata morgana