bugün

başrolünde calista flockhart ın oynadığı eskiden cnbc-e de yayınlanan dizi. ayrıca dizide konuk oyuncu olarak bon jovi, stinggibi ünlüler de oynamıstır.
an itibariyle flash tv de baslayarak lan noluyoruz dedirtmis dizidir.
dizideki kucuk gorsel fantastiklikler manyaktır (bkz: dans eden bebek animasyonu)
flash tv kendinden hiç beklenmeyen bir davranış sergileyip diziyi turkçe dublaj'lı yayınlamaya baslayarak beni cok büyük bir sekilde şaşırtmayı basarmıştır.*
cnbc-e'de iken hiç bir bölümünü kaçırmadan izlediğim müthiş dizi.flash tv'de dublajlı olarak bir süre izleyince resmen dumura uğradım.hiçbir şeyi orjinali ile değişmem arkadaş.
cnbc-e'de yayınlandığı dönemlerde bölüm atlamadan izlediğimiz,billy'nin sonsuz doğuya göçüşünden sonra bizim için anlamını yitiren dizi...
avukatlıktan başka her boku yiyen avukat hanım. zaten çalıştığı hukuk bürosu da hukuk bürosundan başka her boka benziyor, seviş bürosu olmuş resmen, onun eli öbürün kıçında filan ne iğrenç bir dizi be bu.
güzel ve bekar bir avukatın maceraları
cnbc-e ile tanışma sebebim,cnbc-e ile flört dönemimin vazgeçilmezi,şimdiki cnbc-e tutkumun kahramanı.
avukat ally nin cevresinde gecen olaylarin anlatildigi avukatlik dizisi..cok eglenceli ve komik bir diziydi.
(bkz: 30 000 müvekkille nasıl birlikte oldum)
amerika tam olarak çığrından çıkmadan önce toplum olarak -ki 11 eylül den öncesidir- başlamış olan pek güzel bir dizidir.Ally çok duygusaldır,sonsuz aşkı aramaktadır,aynı zamanda bu aşkına yıllar sonra evli olarak rastladığında da 'ben buldum banane bu benimdir' demeyecek kadar da ahlaklıdır.pek hoş bir ofis ortamı vardır dizide ve eğlenceli de davalar.Kullanılan efektler de süperdir,mesela ally'nin kendini kahve fincanında görmesi,kafasının balon gibi şişmesi gibi.
yayınlandığı vakitler bizi ekrana yapıştıran,çok başarılı görsel efektlere yer veren, bu diziye kanıp ta hukuk okumaya kalkanların daha sonra eğriyi doğruyu anlayıp okulu bırakarak popstar yarışmalarına katıldığı, eğlencelik dizi.
dertlerim uzadıkça etek boyum kısalır diyen hatun
bir avukatlik burosu tuvaletinin niçin kadin-erkek ortak kullanildigini çozememis oldugum dizidir. bir rivayete gore patron kisi, çalisanlarin daha iyi kaynasacagi dusuncesiyle bu durumu uygun gormustur. sozkonusu tuvalet ise dizideki ana mekanlardan biridir, cok ozel konusmalar, cogu zaman orada gecer. zamaninda severek izledigim fakat su anda ally'nin dolgun dudaklari ve iri gozleri disinda pek de aklimda kalmayan dizidir.
robert downey jr. 'ın rol aldığı bölümleri çok iyidir.
her daim güzel bir hatun kişinin başından geçen hadiselerin anlatıldığı cnbce dizisiydi.
(bkz: motorize avukat)
bir ay öncesine kadar flash tv de hafta içi yayınlanan dizi *
manyak kadın.. hayal dünyası müthiş insan.. sinir olduğu insanlarla konuşurken aklından geçirdikleriyle bana ne kadar da benziyo dediğim şizofren avukat..
kadınlar bu kadında kendini bulup " ay şekerim aynı ben" diyorsa erkek milleti olarak üzülmemiz gereken andır. zira bu kadar çok ally mcbeal hatun kişisinin olduğu bir dunyada hakkaten yaşanmaz, eziyet olur bu dunya.
bazı insanların "ali makbel i seyrettim dün süperdi." şeklindeki telaffuzlarıyla karşılarındaki insanları kopardıkları dizi..
kablolu da business chanel da tekrarları yayınlanmaya baslanan dizi.ally ve john u uzun zaman sonra tekrar görmek güzel geldi.* *
vakti zamanında cnbc-e de yayınlanan, sonrasında flash tv' nin Türkçe olarak yayınlamaya çalıştığı * , Ally isimli hatunun ilk aşkı billynin kendisini terk edip hukuk okumak üzere başka bir şehre gitmesiyle gaza gelmesi ve hukuk okuması, sonrasında da tesadüfen * billy ile aynı avukatlık bürosunda çalışmaya başlayan dizidir. takiben kısa süre içinde billy' nin georgia adında sarışın bir hatunla evlendiğini öğrenmesiyle yıkılan Ally ne yazıktir ki mütemadiyen şanssızlıklarla dolu bir aşk hayatına sahiptir. zaten pek de normal olmayan ruh dünyası her aldığı aşk darbesinden sonra daha da bir renklenmiş ve günlük hayatına halusinasyonları dahil etmiştir ki diziyi asıl eğlenceli kılan da budur. aşkkları, acıları, yalnızlığı ve bunları konu alan halusinasyonlarıyla giden, her karakteri ayrı bir dünya olan (bkz: billy) (bkz: georgia) (bkz: little biscuit) (bkz: eleine) *, her duyguyu izleyiciye sonuna kadar hissettirmeyi başarmış, tamamen kendimi bulduğum ve idolüm haline gelen mükemmel dizi.

ayrıca dizinin büyük bir başarısı da mükemmel müzikleridir. vonda shepard bu diziyle tam 3 adet albüm yapmıştır. çok süper şarkılar dizi sayesinde tanınmış ve sevilmiştir. bunlara en güzel örnekler al green' den how can you mend a broken heart ve vonda' nın seslendirdiği alone again, baby don't you break my heart slow, end of the worl, goodnight my someone gibi şarkılar verilebilir.
cnbc- e de hiçbir bölümünü kaçırmadan tekrarları da dahil gözümü bir saniye bile ayırmadan izlediğim muhteşem dizi. müzikleri ile ayrı bir yere oturmuştur hayatımda.mantığın aşkın önüne geçmesi gereken durumların olduğunu bilmenin acısını her bölümde görüp 2-3 bölümde bir ağladığım dizi. başrol oyuncuları ile ağlatıp diğer roldeki oyuncuları(richard fish, john cage)ilekırıp geçiren dizi. dizi tarihine bily karakterinn ölüm sahnesi ile geçmiş olması muhtemeldir.