bugün

sonu ölümle biten anlık zevklerden biri.
kisaca insani uyusturan hede.
narkotik polislerin sayesinde maas aldiklari,hayat karartan,adina conti,mal da denen kimsayal karisimlarin genel adi....
öldürmeden önce süründüren bok..
ölümün bir diğer adı..
tek dertlinin kendisi olduğunu sanan zavallı insanların ölmek için kullandıkları bok
hayatını zevkli birkaç küçük andan ibaret olarak, kısa yaşamayı seçmişlerin kullandığı öldürücü.
kullanıldığında kişiyi uyşturan ne yaptığını bilmez hale getiren alışkanlıktan ziyade bağımlılık yapan zararlı madde. sonu bi şekilde ölümdür bu veletin
bağımlısı olduğunuzda uğruna her şeyi yapabileceğiniz lanet zehir.
Tıpta kullanılmaya başlanması insanlık için büyük faydalar sağlamaktadır.
-
Ancak bu maddeyi zevk verici amaçlı kullananların ise dünyanın en zayıf kişilikli yaratıkları olduğu kanısına pek bi önce varmışımdır.
medya, aptal diziler, pop starlar.
kimilerine göre hayat biçimi. ve yavaş bir intihar biçimi.
derdini birine anlatsa o birinin bu derde götüyle güleceğini düşünen kimselerin kullandığı mutluluk türü..

sonu eroin'e giden kısa ince bir yol olarak tarif edilse de alakası yoktur..çok düzenli bir şekilde yıllardır ot ya da pıt kullanan insanlar olduğu gibi ilk uyuşturucu deneyiminden birkaç hafta sonra beyaz işine giren garip bünyeler de mevcuttur..

gelelim ilk cümlenin nüzul sebebine * ;

ben şimdiye kadar hiçbir zaman göğsünü gere gere 'işte benim derdim bu' diyen bir madde bağımlısı ya da bildiğim kadarıyla adam akıllı bir derdi olan madde bağımlısı tanımadım..ekseri bu adamlar çok hassas çocuklardı..sertap abla'nın da dediği gibi;

-dertleri gönül kendisi arar da bulur !!

yani böyle..esas anlatmak istediğim dertlerinin olduğu düşünüldüğünden dolayı madde bağımlılarına duyulan saygının gereksizliği..ki onlar da böyle bir şey beklemiyorlar zaten..esas saygı hiç yenilmeden intihar eden müntehirlere duyulmalıdır ki o da başka bir başlığın konusu..ilhami çiçekmesela..
ilgisizlikten yakınan ve ilgiyi yanlış yerde arayan masum ve saf bünyelerin aldatılarak alıştırıldığı zehir.
(bkz: yapma guzelim)

(bkz: yapma canim kardesim)
(bkz: uyuşturucudan ölenlerin masum gösterilmesi)
(bkz: gaba)
(bkz: dmt)
kullanıldığı an da kişi'ye çok keyifli gelmesi sonucunda bağımlılık derecesinde kullanıma yol açmaktadır. anlık zevk verdiği için ve kişiyi dunyadan bir süre uzaklaştırdığı güzel ülkemin körpecik gençleri bu batağa hızla sürüklenmektedir. uzun süreli kullanımlarda beyin hücrelerinin ölümü, kullanan kişinin yaşamdan kendini soyutlaması, insan ilişkilerinde başarısızlığa uğraması ve sonucunda büyük bir çöküntüyle hayatına son vermesine yol açar.
Dünyadaki yasadışı uyuşturucu pazarı 400 milyar dolar.
uyuşturucunun kullananlar arasındaki bir adı da sanırım kırmızı pasta.
yok oluşun ağır çekim hali.
(bkz: kullanmayiniz)
bir örümceğe resimdekileri yaptırabilendir.

http://www.hafif.org/imaj/zabun/fghfghhhty.jpg
kullanmak için bir neden sunulamayacak, kullananlara aptal diye hakarette bulundurabilecek, madde filan değil basbayağı zehir ulan işte diye insanı isyana sürükleyen, pis bir şey..