bugün

entry'ler (195)

babanin zulasinda porno bulmak

neredeyse anne-babayı iş üstünde görmek kadar sinir bozucu, kafa bulandırıcı, hatta yerine göre sarsıcı olabilecek durumdur.. zula kaşifi çocuğun yaşı da önemli bir faktördür tabii bu sonuçlarda..
dokunmayın lan kimsenin zulasına !

adriana lima

vaktiyle lenny kravitz'le bir ilişki yaşamış, üstüne üstlük bir de "nişanlanmış" olmasına rağmen halen bakire oluşu epey kafa karıştıran güzel (nası yani yaaa?!)..
"seviyeli ilişki" bu olsa gerek..

talking heads

solistleri david byrne'dür..

asla aşık olunmaması gereken kadınlar

salya sümük, kendine güvensiz erkekler: güçlü karakterli, özgüveni gelişmiş ve kendine yetebilen kadınlara aşık olmasalar (ki genelde olurlar),
güçlü karakterli, özgüveni gelişmiş ve kendine yetebilen erkeklerse: salya sümük, kendine güvensiz kadınlara aşık olmasalar (ki genelde olurlar) gayet güzel olurdu her şey amma nerdeeeee !

jude law cirkin diyen gobekli esmer odunsu erkek

bunları "kendilerine layık gördükleri kadın" olarak da adriana lima'dan aşağısı kurtarmaz genelde..

sevgilisinin otopsisini yapan patalog

patalogluk diye bir meslek olmadığından (bkz: patolog) ve olmayan bir mesleğin erbabı otopsiyi yapmayı anca rüyasında görebileceğinden, rüyalar aleminden gelen bir kurmacadır..

dört dörtlük erkek modeli

dokuz sekizlik, beş dörtlük kadar ilginç olmayan, tekdüze ritimli erkek modeli..* *

kablosuz mouse

fikir olarak pek sevimli, pek mantıklı görülse de, seri halde tıklama gerektiren kimi yerlerde (bazı kelime oyunları, v.b.) gayet kullanışsızdır.. saç baş yoldurtur..
bir de hep mi gülle ağırlığında olurlar bunlar yoksa bana mı hep böyleleri denk gelmiştir bilemedim..
klavyeyle takım olarak aldıysanız, bir köşede küflenmeye mahkum, gereksiz ayrıntılardır..
sonuç: tavsiye edilmez..

tirnagin etten ayrilmasi

"et tırnaktan ayrılmaz" savının yalanlayıcısı.. bal gibi de ayrılır işte efenim, ayırması için gerekli işkence aletleri alet çantanızda mevcut ise..

robert fripp

tool'la birlikte verdikleri san diego konseri kayıtlarında duyduğumuz kadarıyla kimi tool klasiklerine giriş, gelişme filan yaparak o mucizevi anları yaratan dev..

hiç sevişmemiş yazarın aşk hakkında entry girmesi

çok sevişip de konu hakkında entri girenleri arada harcatan vaziyettir..
herkesin sanal ortam nimetlerini kullanıp, olmadığı gibi görünmeye çalıştığı farz olunuyor ya bu tanımın özünde..
"sahiden sevişgen" garipler de az ötede yırtınır "yav valla ben çok yaptım, çok bilirim, bilirim diyom sizeeeeee!" diye amma nafile..

crippled black phoenix

2004 yılında electric wizard'ın davulcusu justin greaves ve mogwai'nin basçısı Dominic Aitchison tarafından kurulan müzik grubu..
2006'da ilk albümleri Sharks and Storms/Blizzard of Horned Cats'i çıkarttılar.. 2007'de bir üçlemenin ilk albümü olan a love of shared disasters'la oldukça ilgi toplayan grubun şu günlerde the resurrectionists ve night riders adlı iki ayrı albümden oluşan bir nevi "double albüm"leri piyasada..

350 milyona spor ayakkabı alan insan

haklarında ha babam konuşulur, hep de konuşulacaktır..
350 milyonluk (hey, geanç! artık milyon değil o.. sizin sıfırlar duruyor galiba.. cık cık) ve daha pahalı her nevi pabuç da her zaman olacaktır..
bunları da birileri satın almaya devam edecektir..

bilgisayar ve kablo kabusu

5-10 yıla kalmaz nostalcik nostalcik "hey gidi günler, hey! sağımız, solumuz kablo ağıyla donanmış olurdu o vakitler.. ortalık fişten, prizden, kablodan geçilmezdi mirim" diyerek, ondan 5-10 yıl sonrasındaysa torunlara masal şeklinde filan anlatılacak olan halihazırdaki kabusumuz..
geçecek bunlar diyorum, inanın.. valla..
dial-up bağlantılı internet günlerimizi bile şimdiden öyle anlatır haldeyken hemi de..

tıp fakültesi birinci sınıf

(bkz: benim gönlüm sarhoştu yıldızların altında)

1-2 seneye kalmaz, değişir türkü.. az sabır..

tıp öğrencisi

onlar da insandır, onların da zaafları, kötü yönleri vardır (illa da dr. jeykll değillerse de), pek de güzel hata yapabilirler (bunu isteyerek yapan pek olmaz sadece ama yapanlara da uzaylı gözüyle bakmak abestir).. insandırlar işte yahu onlar da günahlarıyla, sevaplarıyla..
bugün başka fakultelerde okuyan herhangi bir öğrenci, tıp fakultesinde de okuyor olabilirdi pekala.. o zaman karakteri mi değişecek, birdenbire günahsız, hatasız bir insana mı dönüşecekti yani?
meslek kutsal diye mesleği öğrenmekte olanların, icra edenlerin de külliyen kutsal olmasını beklemek hatanın daniskasıdır..

tıp öğrencisi

tiptirler az biraz.. vaktiyle gayritıbbi (!) bir arkadaşımız tıp öğrencilerinin 2 km öteden kendilerini belli ettiklerini söylemişti rahmetli.. niyesini, nasılını, hikmetini çözemedik hiç ama öyleymiş yav hakkaten! tanıyorlardı tüm tıplıları patır patır..
(bkz: havasından mı suyundan mı)

ekşi de buradan nasıl kovulduğunu anlatan hıyarlar

"madem o kadar kalite sıçıyordun, ne bok yemeye beğenmediğin bir ortamı bu kalitenle aydınlatmaya, bir nebze ortamı nezihleştirmeye katkı payın olmadı? bulunduğun fekatt hiç beğenmediğin yere uyup kalitenin içine etmek yerine, sen (ve senin gibiler) biraz çaba gösteremez miydin ağaçları kesmemeye, çimenlere basmamaya, kuşları sapanla vurmamaya?" sorularına maruz bırakılması gereken ama büyük ihtimalle cevap için iki lafı bir araya getiremeyecek olan muhterem vatan evlatlarıdır da hattızatında..
bir cenahta vatan kurtar, öte cenahta içine sıç.. bu mudur ?

ekşi de buradan nasıl kovulduğunu anlatan hıyarlar

çift karakterli değillerse, nasılsa bulundukları her sözlükten o eşi bulunmaz, vatana ve millete gayetten faideli karakterleriyle kendilerini eninde sonunda attıracak olanlardır..
keramet sözlükte değil, kafada.. huylu huyundan vazgeçmez a dostlar (ah atalarımız, siz yok musunuz siz!)..
zaman.. birazcıcık zaman..

eşini erkek doğum uzmanının ellerine bırakan tip

bu olsa olsa bir bayandır ve doğurganlık yeteneğine sahip nadide kocasını bir "erkek-doğum uzmanı"nın ellerine bırakmaktadır..

bir de erkek "kadın-doğum uzmanları" vardır ama sanırım burda konu dışı onlar..

(bkz: jinekolog mu deseydik yav)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.