1. 1.
  ben stiller yönetmenliğinde çekilmiş film. başrollerde elbette ben stiller, robert downey jr., jack black var. daha fazla bilgi ve fragmanı için:

  http://www.sinemaestro.co...w&id=339&Itemid=1
  1 ... myhosh
 2. 2.
  ben stiller'ın yönettiği ve oynadığı aksiyon komedi filmdir. ben stiller'ın yanı sıra jack black, robert downey jr., nick nolte, brandon jackson, matthew mcconaughey'de filmde yer almaktadır.
  dreamworks'un yeni bombalarından bir tanesi. 3.10.2008 tarihinde vizyona girecek.
  konusu;
  filmde aksiyon filmlerinde oynayan aktörlere eğitim verilen dış dünyadan yalıtılmış dale dyle eğitim kampında iki hafta kaldıktan sonra yeniden topluma dönen oyuncuların topluma dönüşlerinden sonra karşılaştıkları zorluklar ve bocalamaları komedi kalıpları içerisinde anlatılıyor. savaş filminde oynamaya başlayan aktörlerimiz, gerçek savaşı andıran koşullar altında kalınca eğitim kampında öğrendiklerine başvurmak zorunda kalıyor ve ortaya film içinde film mantığında işleyen eğlenceli olaylar çıkıyor.

  filmin sitesi,

  --spoiler--
  http://www.tropicthunder.com
  --spoiler--
  ... teodisece
 3. 3.
  imdb de 8 puan alarak merakla beklememizin yerini sabırsızlıklığa bırakmış filmdir.
  ... exelance
 4. 4.
  Alicia Silverstone'nin rol aldığı son film olduğunu öğrendiğimde sevindiğim ancak film boyunca sadece finaldeki akademi ödülleri töreninde Jack Blackin yanında oturduğunu gördüğüm, 1-2 saniyelik görünmesiyle beni üzmüş olan filmdir. O da dikkat edilmezse pek kendisi olduğu bilinmiyor.
  ... robertwalken
 5. 5.
  klasik hollywood komedilerinden biri. ben stiller, robert downey jr, Matthew McConaughey, tom cruise ve nick nolte gibi oyuncuların şöhretinden fayda görmeyi uman, klişe amerikan esprileri, küfürleri ve diyaloglarıyla akıp giden bir film. sakın izlemeyin.. izlemeyin, izlettirmeyin.
  -3 ... walter klemmer
 6. 6.
  kadrosunun hakkını veremese ve bolca güldürmese de klişeleri sağlam bir şekilde ti ye almış ve bazı sahnelerde taşı pek güzel gediğine oturtmuştur.
  ... disco inferno
 7. 7.
  senaryo yazımında aslında yazılı olmayan bi kural vardır, seyirciyi ilk dakikalarda tavlamak gerekir, işte bu kuralı mükemmel bi şekilde uygulayan filmdir bu. o ilk baştaki satan's alley fragmanı seyirciyi o kadar havaya sokuyor ki ondan sonra film isterse sıçsın seyirci yine de filmi o kadar kötü eleştirmez. zaten fazla gülmediklerini ifade eden insanlar bile filme müsamahalı yaklaşıyorlar, çünkü o fragmanı seyredip de havaya girmemek mümkün değil.

  bunu belirtme gereği hissetmemin en büyük sebebi de aslında filmin en büyük esprisinin robert downey jr'ın zenci tiplemesi ve aksanı olması. bu tipin söylediği her şey altyazıda kayboluyor ve filmi seyreden insanların büyük yüzdesi aslında bu espriye uzak kalıyor. "what do you mean you people" lafını bile altyazıyla çevirmek mümkün değil, çünkü tamamen o kültüre ait ve onların ırkçı olarak etiketledikleri bi ifade "you people". jr'ın bunu demesindeki komikliği türkçe altyazıyla görmek imkansız.

  orta hazırlıktan beri yirmi sene geçti neredeyse ve bu yirmi senedir ingilizce öğrenir dururum, hala bitmedi anasını sattığımın dili. ne iş anlamadım. yirmi senede bi dil öğrenilmez mi yahu.. filmde vietnam'da savaşan amerikalı askerlerin kullandıkları dille komiklik yaratılan her an benim için de kayıp oldu mesela. anadili ingilizce olmayan birinin filmden alacağı keyif ne yazık ki eksik kalıyor illa ki.

  ben stiller'ın bi zamanlar kendisiyle aynı kulvarda sayılan adam sandler'dan fersah fersah ilerlemiş olduğunun belgesidir tropic thunder. satan's alley'nin de yardımıyla bütün filmi suratta bi gülümsemeyle seyrettiren, göndermelerinden ziyade kendi hikayesi ve esprileriyle ayakta durmayı bilen gayet iyi bi film bu. stiller'ın yeni filmi için beklentilerimizi yükseklere çıkartan, stiller'ın bizi hayal kırıklığına uğratmamasını umduğumuz bi başlangıç noktası diyebiliriz kısaca.

  bu arada, göndermelerden laf edilirken jr'ın stiller'ı kurtarmak isterken stiller'ın yakın plan yüzünü görüp adamın gelmeyeceğini söylediği an apocalypse now'daki marlon brando'ya bi gönderme değil midir, kimse bundan bahsetmiyor. acaba ben mi yanlış yorumladım yahu..
  1 ... brick top
 8. 8.
  diğer filmlerle dalga geçmek yıllardan beri süre gelen bir gelenek olmuştur. ama genelde bu işi fazla abartırlar. scary movie olsun hot shot olsun bir yerden sonra izleyiciyi gerçekten sıkar, bunaltır. ama bu film öyle değil. kendini izletiyor. özellikle filmin başındaki brokeback mountaine gönderme yapan "gay rahipler" konseptli fragman insanı gülümsetiyor. tom cruise ise hayatında ilk defa farklı bir rolde ve tipte. ilk defa oyunculuk yaptığını gördük kendisinin. demek ki saçmasapan aksiyon filmlerine gerek yokmuş.
  bir karakter oyuncusu,
  bir aksiyon oyuncusu,
  eroinman bir komedyen
  ve bir rap yıldızı...
  muhteşem bir harman ve birbirleriyle olan diyalogları muhteşem.

  izlenmeli.
  1 ... stewie
 9. 9.
  hollywood yıldızlarının düştükleri durumları gözler önüne seren bir film.
  sadece tom cruise sahneleri bile güldürmeye yetiyor.

  --spoiler--
  tobey maquire'ı gay rolünde görmek de ayrı bir komik tabi. bir de yazmamışlar mı mtv best kiss avard diye. *
  --spoiler--
  ... inheritance vice
 10. 10.
  sadece Tom Cruise için bile izlenilebilicek film,özellikle Tom Cruise'nin son sahnedeki dansı bence mükemmeldir.ama film güzel değilmidir bence güzeldir vietnam filmlerine ufaktan göndermelerde bulunulmuştur.
  -1 ... kubrickology