bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    1962 doğumlu amerikalı yönetmen..kariyerine videoklip ve reklam çekerek başlamış,ilk büyük çıkışını seven adlı filmle yapmış,başarılı yönetmenler kategorisindeki yerini ise fight clubile iyice sağlamlaştırmıştır
    3 ... panapa
  2. 2.
    (bkz: alien 3)
    (bkz: seven)
    (bkz: the game)
    (bkz: fight club)
    (bkz: the panic room)
    2 ... panapa
  3. 3.
    mükemmel filmlerin yönetmenidir. zira; bir film söyleyin ki filmin isminden çok yönetmeni tanınsın. o filmler david fincher filkmleridir.
    ... cennetten kovulan
  4. 4.
    muhabbet aralarında (bkz: david lynch) le karıştırılan şahsiyettir..sağlam bir yönetmendir..
    1 ... nowomantaksimcry
  5. 5.
    brad pitt'le çalışmayı seven süper yönetmen.
    ... gozluklu kedi
  6. 6.
    Yakın bir zamanda se7en filmindeki gibi benzer bir katil öyküsüyle tekrar beyazperdeye arz-ı endam edecek 90'ların büyük üstadı...
    ... indiana_jones
  7. 7.
    amerika'nın stanley kubrick'in ardından tapındığım ikinci yönetmeni..a perfect circle'ın judith klibini de yönetmiştir, bu da başka bir tapınma nedenidir, fight club, the game ve se7en ise kariyerinin en iyi filmleridir.. mission impossible 3'ü yönetip tom cruise dallamasıyla muhatap olmak zorunda kalmadı, çok sevindik, pek sevindik..
    1 ... beholderr
  8. 8.
    son filmi için (bkz: zodiac)
    ... meister writer
  9. 9.
    --spoiler--
    Ele aldığı özgün senaryolarla (Se7en, The Game, Fight Club) övgü topladı. Arka plan oluşturmadaki başarısı ve kurgudaki titizliğiyle 90'ların en iyi yönetmenlerinden biri -Alan Parker'ı- olarak gösterilir. Chuck Palahniuk'un aynı adlı romanından uyarladığı Fight Club filmiyle, bugün bile süren bir tüketim toplumu merkezli anarşizm tartışmasının startını vermiştir. Bu filmin ardından birçok ülkede türedi dövüş kulüpleri oluşturulmuştur.

Fincher, Madonna (Express Yourself,Vogue ve Bad Girl), George Michael, Mark Knopfler, Aerosmith (Janie's Got A Gun), the Rolling Stones (Love Is Strong), Nine Inch Nails, the Wallflowers ve A Perfect Circle gibi şarkıcı müzik gruplarının kliplerinin yönetmenliğini de yapmıştır.
    --spoiler--
    Kaynak: vikipedi
    ... barutyiyici
  10. 10.
    fight club gibi bir filmi yapmış adamdır. bu bile nasıl bir yönetmen olduğunu kanıtlıyor. fight club'tan başka film yapmasına bile gerek yok. o kadar süperdir kendisi.

ayılıp bayılıyorum david fincher'ın o karamsarlığına. o, hiçkimsenin dikkat etmediği detayları gözümüzün içine sokuyor. se7en'daki kasvetli, rahatsız edici o atmosfer, the game'deki o boşluk hissi, fight club'taki hayata ve kapitalizme ettiği küfürler unutulmaz. seviyorum lan ben bu adamı. iyi film yapıyor kim ne derse desin.
    2 ... slywitch
kapat