bugün

oynadığı filmlerin hemen hemen hepsinde komedi unsuru vardır. rolünü mizah ile birleştirmektedir. belki de sevilmesinin en büyük nedeni budur.
geçenlerde said nursi'nin uçtuğunu öğrendikten sonra ibret alıp müslüman olmaya karar verdiğini duyduğum kişi.
hastası olduğum yakışıklı olmayan ama çılgınlar gibi karizmatik olan abimizdir. oyunculuğu ayrıca hasta olunasıdır severiz.
google görseller'de bir tane yalnız fotoğrafı bulunamayan, yanında hep bir hatun kişiyle görülen karizmatik ve yetenekli abimizdir. sert ve yumuşak mimikleri çok iyi harmanlayan bir aktördür aynı zamanda. özellikle, fur: an imaginary portrait of diane arbus'ta içerimizin yağlarını eritir.
ne sherlock holmes, nede iron man. en yardiran rolünü tropic thunder'da oynamistir.
göz kırpmanın evrim geçirttiği reyis.
http://galeri.uludagsozlu...r/robert-downey-jr-80844/
çok değerli bir oyuncudur. Ama kendisinden istediğimiz iyice yaşlanıp ağzı gözü dağıtmadan gerçekten sinema sanatına hizmet edecek önemli bir yapımda oynamasıdır. Ortadan kaybolmadan önce birkaç filmi harici mickey rourke gibi oyuncuyu ağzı gözü yamulduktan sonra The Wrestler gibi bir başyapıt da izleyebildik ancak bu adam da iron manlerden sherlocklardan başını kaldırsın da biraz daha ciddi projelerde rol alıp oyunculuğunun gerçek potansiyelini görelim.
sherlock ve ironman ile müthiş çıkış başarabilen yetenekli bir aktör.
mükemmel ötesi. sherlock'taki sempatik tavırlarıyla sevdiriverir kendini.
90'lı yıllarda uyuşturucu bağımlısı olup az kalsın kariyerini bitirmek zorunda kalmıştır.
iron man ile kendisini tanıdığım (bkz: biraz geç oldu) mükemmel oyuncudur. hele ki sherlock holmes'da döktürmüştür. (bkz: karizma)
bafta en iyi erkek oyunucu*,Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films en iyi aktör,** altın küre en iyi yardımcı oyuncu*,oscar en iyi erkek oyuncu adayı* olan, süper karizmatik oyuncu. dış görünüşü haricinde, iyi oyunculuğu ile ayrıca dikkatimi çekmiştir. yüzündeki o alaycı, ciddi ,cool, zeka dolu, küstahca şekilleri aynı anda barındırdığı için belki de oynadığı filmlerde, rolüne çok iyi oturuyor. oynadığı çoğu filmin izlenebilitesi yüksektir.
oyunculuğu hakkında yapacağım olumlu eleştirileri bir kenara koyarsam eğer baba sen nasıl bir şeysin öyle diye haykırmak istediğim aktördür.
bu adamın twitter yada facebook hesaplarını takip edenler bilir, acayip sayıda envai çeşit fotoğrafı var bu adamın. ben böyle birşey görmedim. rakam vermeye kalksak rahat 2000-2500 fotoğrafı vardır.
her karaktere girmiş, ama sherlock holmes'e yakışmamış abimizdir. olmadı ona be. benedict cumberbatch daha iyi oturuyor sherlock'a.

(bkz: #16328569)
beni öldürmeyen şey beni güçlendirir lafının vücud bulmuş oyuncusudur.
80 li yıllarda eli yüzü düzgün yapımlarda kendisini göstermiş,92 yılında chaplin filmi ile oskara aday olmasını devam eden yıllarda uyuşturucu problemleri yüzünden kariyeri bitme noktasına yaklaşmasına rağmen son yıllarda gişe filmlerinin aranan oyuncuları arasına girmeyi başarmıştır.
gerek iron man'de gerek sherlock holmes'da ne kadar ukala olabileceğini göstermiş ve böylece kalbimde taht kurmuş oyuncu harikasıdır.
Hayatı hakkında çok fazla bilgim olmasa da 04.04.1964 doğumlu yani babamla aynı gün doğmuş olan aktör. Tüm ödülleri fazlasıyla hakediyor. Uzun bir uyuşturucu bağımlılığından sonra tekrar hakettiği yere ulaşmıştır. Sherlock holmes olsun gerek kiss kiss bang bang filmlerinde üst düzey oyunculuk sergilemesi ve Iron man serisiyle daha iyisi olamaz dediğim aktör. Karizmasıda cabası. Bıyık sakal karısımı ayrı bir dünya sakalsız hali ayrı bir dünya. Ama kanımca sakal bıyık karışımı bu adam için çıkarılmış kanısındayım
Sherlock Holmes rolüne belki de en yakışacak adamın bu rolü alması bir sevinç kaynağı kanımca. kiss kiss bang bang dahil her filmde yeni mimikleri devreye sokması her role aynı yüzü yutturmaya çalışan tiplere örnek olmalı sanım. kesinlikle karizmatik bir film yıldızı ve iyi bir oyuncu.
(bkz: zodiac)
hayatımda gördüğüm en cool adamlardan biridir. çok canımdır, acayip bebiştir.

(bkz: iron man)
Ariza sever usangacin favorisidir.
(bkz: kızların efendi adam yerine piç tercihi)
potansiyel bir joker oyuncusu bir heath ledger kadar olmasada.
47 yaşında olduğunu an itibariyle okudum ve tepkim 'hassssikkktiiieeeer' şeklinde oldu; herkes tip tip bana baktı. çok büyük oyuncu. ben zodiac ile girdi sanıyordum piyasaya, meğersem ben doğduğumda adam nerdeyse 30 yaşındaymış.