bugün

oliver stone'un yonetip quantine tarantino'nun senaryosunu yazdıgı super otesi manyak dehset sahneleri olan muhtesem film en sevdiğim repliği"love kills deamon"(aşk seytanı oldurur)
--spoiler--
ve zavalli muhabirin sonu cok acıklıdır ve bir okadarda komik.
--spoiler--
azılı katillerin kahraman oldugu ama ne ilginctirki mutlu sonla biten bir film(kotuleri tutanlar için mutlu son)
bu film için, tarantino yönetseydi çok daha güzel olurdu yorumları yapılırken, tarantino sadece,
"iyi bir filmse onu oliver yaptı, kötüyse de oliver yaptı" demekle yetinmiştir.
mickey ve mallory aşkı da sinemadaki en büyük aşklardandır.
kill bill deki çizgi animasyonlar gibi aralara entegre edilmis animayonu lk gordugum film
american maniacs programının spikeri hapishane çatışmasında gaza gelip eline silahı alır ve ateş etmeye başlar.feci gaza gelmiştir ve bağıra çağıra ateş eder.mickey dönüp nasılsın adamım diye sorduğunda ise "yaşamaya başladığımı hissediyom" diye cevap verir.cinayetin saflığını açıklayan mickey'e de dikkat!
tarantino nun sinema çekmek için para kazanmak zorunda olması yüzünden sattığı bir senaryodur.ilk ve sondur.film türkçeye katil doğanlar şeklinde girmiştir.
orjinal ismi naturel born killers olan, senaritliğini ve yönetmenliğini oliver stone un yapıyığı sinema filmi.
filmde sadece zevk için cinayetler işleyen ve bunları kameraya kaydeden bir çiftin hikayesi anlatılmaktadır.çiftimiz bir anda meday tarafından gündeme getirilmiş ve kahraman haline gelmiştir.
filmde topluma ve medyaya çok ağır eleştiriler vardır.vizyona girdiği yıl çok büyük ilgi çekmiş ve medyanın toplum üzerinde ki rolünün ciddi ciddi tartışılmaya başlanmasına neden olmuştur.
Evlenme sahnesi hayalim olan film...Tarantino yapsaydı daha farklı olurdu tabili ama buda fena olmamış kanımca sıkılmadım eglendim...Ayrıca nickimin anası babası olur bu film...
basında calan leonard cohen waiting for the miracle ve asfaltta yuruyen akreple bir şarkı bir filme bu kadar mı yakışır diye düşündürten film
orjinal adı başlıkta yazıldığı gibi olan*** tarantino'nun kaleminden çıkıp oliver stone tarafından yönetilmiş ve woody harrelson'un performansıyla yardığı film.
en ufak kazada akordiyon gibi büzülen,ölümlü kaza rekotmeni,
(bkz: fiat-koç çakması otolar toplamı)
(bkz: yerli malı yurdun malı)
(bkz: yabancıya verme sabancıya ver!)
olmamış bir film. insana vahşetliğin saflığı hakkından başka bir şey vermiyor. bombacı mülayim daha güzeldir vesselam.
onları şöhret yapan medyaydı. böyle yazıyor afişinde. yanılıyorlar.
onları şöhret yapan insanın içindeki bastırılmış duygular dır.
mükemmel film, mükemmel müzik, mükemmel kurgu, mükemmel senaryo ve mükemmel oyunculuk...
eğer kimin çektiğini bilmiyorsanız mutlaka tarantino kokusu alacağınız, zaten tarantino'nun bulaşmış olduğu enteresan konusuyla dikkat çeken bir külttür.. izlerken insanın cinayet işleyesi gelir.. tarantino'nun üstün "hikaye" yazma yeteneğiyle oliver stone'un yönetmenliği birleşmiştir. ama tarantino çekseydi keşke demeden edilemez..
iğrençtir, bu yüzden güzel ve klasiktir.
medyanın şiddeti kitlelere ulaştırmasını üstü kapalı bir tarzda eleştirirken, robert downey jr' ı prim yapma peşindeki reality show sunucusu rolüyle ekrana taşıyan oliver stone' nin kült filmi. amerika' nın şiddete yaklaşımı konusunda bilgi veren yapım. kaos ortamında insan doğasının uç noktalarını ekrana taşıyan ve korkusuzca sunandır. woody harrelson' un tartışmasız en iyi performansıdır.
fazla şiddet içerdiği için çok fazla eleştirilen bir filmdir ama burda daha fazla dikkat edilmesi gereken nokta bence şiddetin nasıl verildiğidir.Mickey'in kameralar karşısında yaptığı konuşma filmin dinlenesi kısmıdır.
Juliette Lewis, Woody Harrelson ve Tommy Lee Jones'un basrollerini oynadigi siddet icerikli bir filmdir. Filmde, iki sevgilinin futursuzca isledikleri cinayetler ve medyanin etkisi konu alinir.
(bkz: natural born chaos)
"bu film şiddet içerikli" diyenlere rob zombie'nin filmlerini önermekteyimdir.
(bkz: natural born lovers)
muzikleri çok iyi olan guzel film. sonunda leonard cohen'in future şarkısının çalması pek bir anlamlıdır.
güzel bir film yalnız oliver stone denen şahsiyetin kapasitesi bu kadar olunca daha güzel olacak filmi bu kadarla yetirebilmiştir. hatta galasından sonra tarantino'nun oliver stone'a piç dediği iddia edilmektedr. bu arada juliette lewise aşık oldum mükemmel bir oyunculuk sergilemiştir.
doğal doğan öldürenler.
20 nisan 1999'da eric harris ve dylan klebold isimli iki ruh hastası veledin okudukları columbine lisesini basıp 13 kişiyi öldürmesinin yolunu açtığı iddia edilen filmdir. bunlar kendilerine filmin kısaltılmışı olan "nbk" dermiş.