1. 1.
  basarili bir korku eseri olarak bahsedilen filmdir. birazdan izleyecegim gorecegimdir.
  1 ... optimus prime
 2. 2.
  kamera ile kayit yaparken ekranin bi kosesinde beliren yanar soner ibare.
  2 ... judas
 3. 3.
  ingilizce record kelimesinin kisaltmasi.
  2 ... butch coolidge
 4. 4.
  izlerken beni yerimden bu kadar hoplatan baska bir film daha oldugunu sanmam.

  --spoiler--
  her seyi biraktim, hic umulmadik anlardaki aksiyonlara örnek sahnelerden biri olan kücük kizin annesinin kucagindayken bir anda yüzünü isirmasi sahnesi ilk aklimda kalan film.
  --spoiler--

  70 dakikalik korku söleni diye de adlandirilabilir.

  (bkz: ispanyol sinemasini sevme nedenleri)
  3 -1 ... boreas
 5. 5.
  az önce izlemiş olmama rağmen, bana ilk ayarı veren darkness'dan sonraki favori ispanyol korku filmim olmayı başarmıştır. manu denen eleman taraf değiştirdikten sonra daha sinirbozucu bir hale geliyor.
  2 ... thor
 6. 6.
  içinde çok tatlı bir hatunu barındıran film.
  1 ... asdasdas
 7. 7.
  korkuyu iliklerinize kadar hissetmenizin nedeni filmde herşeyin çok gerçekçi çekilmesi, korku unsurunu basitleştiren hiçbir yapay efekt kullanılmamış. çok başarılı.
  1 ... carnivalofrust
 8. 8.
  özellikle son 10 dakikası tam bir korku şenliğidir. yerimden zıplamama neden olmuştur.
  3 -1 ... 300 samatyali
 9. 9.
  son yıllarda çekilmiş en iyi korku/gerilim tarzı film. filmi yalnız ve gece izlemeye çalışın ve sesi birazcık açın gerilmemeniz mümkün değildir. iyi geldi gece gece yusuflamak. *
  5 ... kajmer
 10. 10.
  son sahnelerinde meydana çıkan yaratık adamın iflahını kesmektedir. köşeye sıkışan pablo ve hatunun birden kameralarına görünen şekil bozukluğu ürünü yaratığın ilk göründüğü an duruşu ve hızlıca bize doğru gelişi adeta oturduğunuz yerden kaçmanızı sağlayabilmektedir.

  tarz olarak blair cadısı filmiyle benziyor olmasının nedeni kamera çekimidir. bunun yanında asıl benzerlik ''sınırlar'' isimli filmledir. aynı şekilde olağan ve sıradan başlayan bu iki film önce ''öfff mal gibi film çıktı ya bu ne'' dedirtip ardından gözleri tv başında pörtletmiştir. tavsiye edilir ama sonuncu yaratık gerçekten adamın sinirlerini bozuyor, eviniz uzun koridorluysa her koridora girişinizde sanki en uçta bu hormon bozukluğu yaşayan yaratığı görüyormuşsunuz gibi oluyor ve ışığı yakana kadar yok yere gerilebiliyorsunuz.
  3 -1 ... aztec