1. 1.
  (bkz: mustafa bayram)
  1 ... kirmastılı
 2. 2.
  yıllar önce popstar kültürünün patlama yaptığı bir zamandı. oturmuş ailecek izliyoruz. bi kızcağız geldi hafif toplu, güler yüzlü vs. jüriye kendi şarkımı söylicem ama biraz müstahcen dedi. neyse efendim söylemeye başladı; hayatımın en zor anlarıydı, zira koltukta durmakta zorlandım. sözlerini eksiksizce yazıyorum, yeni nesil örnek alsın.

  hey kameramanım
  at kameranı gel kalmadı sabrım
  hey kameramanım
  sana doya doya sarılayım
  çek beni sağdan soldan
  zumla beni koynumdan
  sana bir frikik verdim çaktırma canlı yayından...
  1 ... cernonil
 3. 3.
  bu tayfanın içindeyim. ancak kameraman, sadece kamerayı kullanan kişi değildir. Kamerayı kullanmak başka, kameramanlık başkadır. bir kameramanın öngörüleri gelişmiştir. onlarca ihtimal arasından kombinasyon hesabı yaparak, gerçekleşmesi en yüksek olasılığı tespit ederler. çok sabırlı varlıklardır. 10 saniyelik bir görüntüyü çekmek için 10 saat beklerler. tehlikenin farkına önceden varıp gardlarını alırlar. mesleğin vermiş olduğu kusursuz refleksle gelen ani bir saldırıya daha ani bir karşılık verirler. çekim yaptıkları esnada yedikleri küfürlere sadece tebessüm ederek karşılık verirler ancak kameraya saldırıp zarar verdiğiniz zaman, hiç düşünmeden 5 kg lık anton bataryayı söküp kafanıza indirme ihtimalleri yüksektir. onlar için yer ve zaman kavramı yoktur. uyku halindeyken telsizi yanı başlarına koyarlar. uykudayken vuku bulan olayı nasıl duyacaklar demeyin zira onların bilinç altları uykudayken bile anonslara sürekli duyarlıdır. telsizden haber değeri taşıyan bir anons geçtiğinde anında yataktan fırlar ve olay yerine gider. hatta bazen polisten önce bir olay yerinde olurlar. acemi muhabirlere haberin nasıl toplanacağını ve nasıl sunum yapacağını öğretirler. meslek gereği, her türlü ortam ve şartlarda çalıştıklarından vücutları her türlü mikrobu önceden tanımıştır. bu nedenle bağışıklık sistemleri çok güçlüdür.

  Ancak ne yazık ki magazin kameramanları yüzünden itibarımız yerlerde sürünmektedir. lütfen bizleri onlarla karıştırmayın. haber kameramanları (hangi kanal veya ajansta çalışıyor olursa olsun, hangi siyasi görüşü taşırsa taşısın) ekmek parası için tek amaçları o görüntüyü çekip kurumlarına ulaştırmaktır. Kameraman fikirlere karşı çıkmaz, art niyetli ve taraflı sorular sormaz. sadece emekçidir. ne varsa bu kanallarda var. vesselam...
  4 ... byherald
 4. 4.
  kameraman
  1 ... jimmy tudeski
 5. 5.
  yapılabilecek mesleklerden biridir. profesyonel herhangi bir şirket veya stüdyo için kameramanlık yapanlar deli para kırıyor.

  haber kameramanları da deli para kırıyormuş. magazin kameramanlığı bile yapilabilir.

  porno kameramanı bile olmak vardı mesela. onlar da müthiş paralar alıyormuş yurtdışında. ama ne yazık ki bu ülkede önü kapalı ve asla gerçek olmayacak bir sektör.
  ... ninabennett
 6. 6.
  Kamera-man'dır açılımı.
  Kamera adam yani Çaktınız mi? Eminim bilmiyordu bunu kimse.
  -2 ... calcio
 7. 7.
  izlediğimiz her videoda, filmde, hatta fotoğraf karelerinde bile orada olmasına rağmen çoğunlukla unutulan hiç görülmeyen adamdır.
  ... uzunkartal