1. 1.
  bir film cesididir.
  2 ... painkiller
 2. 2.
  voltmetre ile ölçülür.
  1 ... atan alir spor
 3. 3.
  elektronları hareket ettiren kuvvettir.
  1 ... insan sesleri
 4. 4.
  bazı insanlar girer hayatınıza. bir türlü öykünüzün kesişmediği. orda burda ara ara karşılaştığınız.

  bir şekilde o her karşılaştığınızda, çok yoğun bir seksüel gerilim hissettiğiniz; fakat öyle böyle değil.

  hani nerede ise birisi kafasını hızlıca çevirse, oluşacak sürtünmeden alev alacak ve birbirinizle deli gibi sevişmeye başlayacağınız, hemen oracıkta.

  diğerlerine çaktırılmadan, bolca göz kaçırılarak filan geçiştirilmeye, sanki kurtulunmaya çalışılan.

  ve yoklayan mütemadiyen zihninizi, hesaba katılmadık zamanlarda.
  4 ... havada panik
 5. 5.
  bir insan hissiyatı olarak ve özellikle de iki karşı cins arasında tezahür etmiş bulunmaktaysa hazretleri; hem uzaklaştırıcı hem de aynı anda çekici etkisiyle dayanılmaz cazibesini ısrarla ve sezdirmeden anımsattırır ve fazlasıyla da yaşattırır. bu yönüyle de şimdi (bkz: with or wihout you) demesem olmaz değil mi. dedim ve son kararım, varsın ucunda 5 ile başlayan bir rakam olmasın. güzel kaybetmek de züğürt tesellisi olsun.
  3 ... ditty
 6. 6.
  Gerilim (elektrik potansiyel farki) elektronlari maruz kaldiklari elektrostatik alan kuvvetine karsi hareket ettiren kuvvettir. Bir elektrik alanı içindeki iki nokta arasındaki potansiyel fark olarak da tarif edilir.

  Gerilimin sembolü U veya E harfleridir, birimi ise V harfiyle gösterilen Volt tur
  Dogru akim üretecleri (piller, aküler ve bunların guruplari) genellikle 1.5- 110 V gerilime sahiptirler.
  Evlerimizde kullanılan alternatif akim enerjinin gerilimi 220 V , sanayide kullanilan alternatif akımın gerilimi ise 380 V'tur. Gerilim miktarı artikca gerilime maruz kalan kisinin can güvenligi azalir. Yüksek gerilimlerin izolasyonu daha zordur. O yüzden pratikte kullanılabilir enerji gerilimi, alcak gerilim olarak tabir edilen ve her türlü elektrikli alici (cihaz) nin çalisma gerilimi olan 110-380 V arasidir.

  Ancak enerjinin uzak yerlere tasinması ve dagitilması için de gerilimin yükseltilmesi gerekir. Türkiye'de en yüksek gerilime sahip iletim hatlari ve transformatörler 380 000 V= 380 kV olup en uzun mesafeli ve en güçlü hatlardir.
  Genel olarak 1000 V'a kadar alcak gerilim, 1000-15000 V arası orta gerilim, 15000 V'un üzeri ise yüksek gerilim olarak adlandirilir.
  1 ... correction
 7. 7.
  genellikle korku ve macera filmlerinde bir kişinin öldürülmesinden az bi zaman önce başlayan ve kurban kişinin kafasına inen demirin sesinden sonra biten müzik --> hın hın hın hın hın.... bu git gide hızlanıyo ya en sevdiğim yeride orası *
  1 ... simpo
 8. 8.
  diğer adı voltajdır. voltmetrenin devrede ölçtüğü potansiyel farka denir. Sl birim sisteine göre gerilim birimi volt'tur. sembolü "v" ile gösterilir.
  2 ... unique270
 9. 9.
  silik butonunun yanması üzerine 01.01.1970 tarihinde girilmiş olan, hangi başlık altında olduğu görünmeyen entrynin silindiğini öğrenmenin bünyede yarattığı etkidir.
  1 ... thor
 10. 10.
  kopmayı hazırlayan süreç.
  1 ... vakanuvis