1. 1.
  James McTeigue'nin yönettiği ve Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea ile John Hurt'ün oynadığı film. Geleceğin totaliter ingilteresinde geçen V for Vendetta sadece V olarak bilinen maskeli bir adam tarafından bir ölüm-kalım durumundan kurtarılan yumuşak başlı genç kadın Evey'nin hikayesini anlatıyor.harika bir hikaye.
  32 -3 ... thoth
 2. 2.
  güzel natalie portmanın uğruna saçlarını kazıdığı film. bu imajı ile o şirin sempatik kız yerini psikopat birine bırakmış sanki, hatta portman çekimler sonrası döndüğü new yorkta bir gece gece vakti polis tarafından şüpheli sanılarak durdurulmuş ve tüneli değil normal yoldan devam etmesi söylenmiştir.
  15 -1 ... registerlater
 3. 3.
  ne kadar az korkarsan o kadar çok özgürsün felsefesi üzerine kurgulanmış farklı bir film. v'nin hızlı konuşmalarını altyazıdan takip etmek biraz zor oluyor ama kesinlikle izlemeye değer.*
  27 ... tutunamayanlardan
 4. 4.
  (bkz: remember remember the 5th of november)
  19 -1 ... armi
 5. 5.
  kesinlikle gorulmesi gereken bir film. son zamanlarda sinemaya gelen en iyi filmlerden belki de. izlerken sık sık 1984 u animsiyorsunuz.
  16 -1 ... dramtatatam
 6. 6.
  bu sezon sinemalara gelen en güzel film
  tamamen zaman geçirmek için gidilip bi an bile göz kırptırmayan film olmuştur kendisi
  5 ... emon
 7. 7.
  1984,germinal,28 gun karısımı izlenirken insanın içinde bir şeylerin depreştiği güzel bir film.
  kişilerden cok düşüncelerin,yapılardan cok umutların önemini vurgulayan son dönemde izlediğim en iyi film.
  8 ... sex pistols
 8. 8.
  spoiler

  askın tanımını yenıden yapan fılmdır. zıra asık oldugu kadının korkmaması ıcın ona yapmadıgı ıskence kalmamaktadır. kendısınden nefret ettırme noktasına gelerek buyuk bir rısk almaktadır. hem de 20 yıl uzerınde calıstıgı devrım planını sevdıgı kadının gerceklestırme kararına bırakmıstır.

  spoiler

  v; edmond dantes, anne ve babam, ben, sen ve herkes...

  spoiler

  izlenmesi gereken politik icerikli edebiyatla suslenmıs, super bir filmdir.
  21 ... painkiller
 9. 9.
  alan moore'un çizgi romanından uyarlama, iyi kurgulanmış, sürükleyici bir film. "şiddet adalet getirecekse meşrudur." gibi bir fikri savunan, v adında, devrimci bir kahramanın eylemleri anlatılmakta. terörün perde arkası vurgulanmaya çalışılmış. görüntüler çok iyi, çarpıcı sahnelere sahip, sinemada izlenilmesi gereken bir film.
  6 -1 ... oylumunelumune
 10. 10.
  her ne kadar filmde * bu kisimlari itinayla kesilmis olsa da, (bkz: anarsizm)
  7 -2 ... dramtatatam