bugün

mart 91 doğumlu fransız orta saha. caen forması giyiyor şimdilik.
1991 doğumlu caen takımında oynayan mali asıllı fransız orta saha.
Leicester City nin bu sezon başında 9 milyon euro bedelle transfer ettiği mali asıllı fransız önlibero. 169 cm boyundaki oyuncu premier league in çıkış yapan oyuncularından biri.

http://www.transfermarkt....nte/profil/spieler/225083
Sene başında 9 milyon euro ya Leicester city ye transfer olmuş ve Leicester city nin bu sene ligdeki 17 maçının tamaminda forma giymiş yeni nesil makelele. Şu an devam eden leicester-liverpool maçında da mükemmel bir futbol oynuyor. Bu adamı orta sahanın göbeğine koy gerisini düşünme. 1.69 boyuyla ufak tefek görünüyor ama adeta rakibi parçalıyor. Her yere yetişiyor ve müthiş enerjik. Ayrıca pas tekniği de fena değil. Leicester city de mahrez ve vardy den bile çok dikkatimi çekti. Leicester dan Liverpool a 1 futbolcu alma hakkım olsa kesinlikle bu yeni makelele yı secerdim.
Sen nasıl birseysin kante? Yok. Gerçekten yeryüzünde su an bunun gibi yırtıcı bir on libero yok. Liverpool yönetimi yerinde olsam basarim 25-30 milyon euro sene sonunu beklemeden transfer ederim. Lig bittiği gibi takıma katarim. Nasıl bir enerji nasıl bir önsezi var bu adamda. Tek başına bütün orta sahanin defansif yükünü taşıyor. Tekrar tekrar belirtmek lazım ne vardy , ne mahrez , ne kaleci schimeichel ne de okazaki. Leicester ın bu seneki yıldızı açık ara benim için kante dir.
Box to box oyuncular içinde bu yıl en iyi performansı gösteren oyuncu.
Şu an devam eden leicester-swansea maçını izliyorum. Dakika 35 ve 35 dakikada yaptıkları bile kendini izleyenleri şaşkına çevirmek için yeterli. Adam her yerde ya. Her yere bu koşuyor. Her yere yetişiyor. Dünyanın en iyi ön liberosu. Herşeyiyle.
atibanin daha genc ve daha teknik hali, libero olmasina ragmen bir kanat oyuncusu gibi top tasiyor, bindirme yapiyor, orta aciyor, sut cekiyor, kisacasi ofansta da iyi, gelecek sene elde tutamazlar bu adami.
Nasıl bir futbolcusun sen be arkadaş!!!! Ben izlerken yoruldum Adam oynarken yorulmadı. Sahanın her yerine basan, savaşçı orta saha tanımının vücut bulmuş hali.
Yeni nesil Makelele.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.