bugün

üniversitedeki ev arkadaşım da dahil olmak üzere sarıkamışlılar genelde kürttür. kars için değil de sarıkamış için şunu söyleyebilirim belki de sadece sarıkamışda kürt ve türk birlikte uyum içindelerdir. hatta bir dönem hdp yerel seçimi kazanırken bir dönem mhp kazanır.
her doğulu kürttür ön yargısına maruz kalan insanlardır. memleketleri nedeniyle ayrımcılığa maruz kalırlar bu yüzden çoğu karslı, karslı olmaktan utanır ve memleketi konusunda yalan söyler.
Sevdiklerine bal hediye eden güzel insanlar topluluğu.
merkezde caferi, mezrada sünni lerin yaşadığı şehir.
mahalleleri kürt ve azeri olarak gruplamışlardır. belediye mhpli, hdp ve akp milletvekili bulunduran adeta minyatür türkiye'dir.
esnafına iş yaptıramazsınız. parasını da versen yapmaz.
hele babam, kele anam derler, sikmedik delik bırakmazlar.
afedersiniz.
Bizim büyüklerin bir lafı vardır;
" 5 parmağın 5'i bir değil." Diye,
tanıdığım kars'lı Kürt arkadaşlarım var ve hiçbirinden bir kötülük görmedim. Umarım bundan sonra kötüsüyle karşılaşmam.
insanları (Kürt, laz vs.) ayrıştırmak bana saçma geliyor. Birey olarak değerlendirip, yaklaşıyorum. Birkaç kişinin yaptığı kötülüğü genele vurmak; Bir gün benimde başka bir genellemenin içine dahil edileceğim anlamına geliyor.
Terekeme(karapapak) yani kafkasya kökenli, kafkas kökrnli türk olanları ayri tatlı insanlardır. Kendim tatlı bir insanım diye demiyorum.

Biraz tanisanız çok seversiniz. Türk türkü gozünden tanır sever.
Son zamanlardaki tren modasıyla belki pek çok insan tanima sansına nail olmustur.
aman aman allah korusun hele kars (bkz: digor) luysa 2x uzak dursun..

bulgar göçmenlerinden daha beterdirler..
Türkiye'nin uzak doğusu, kars.
bazıları çok iyi lahana sarması yapıyor.

ooyyhhhşşş...

t: kars doğumlu insanlardır.
Bence de çok tatlıyız. Kendim tatlı bir insanım diye diyorum.

Tanım: Kars’ta doğan, büyüyen, yetişen, yaşayan annesi ya da babası kars’ta Doğmuş büyümüş yetişmiş yaşamış insanlar için kullanılan tabir.