bugün

entry'ler (3754)

cikarinbeniburdan

hala yaşıyormuş bu.

güven

çok ince düşünülmesi gereken bir konudur. her şeyden önemlisi; karşılıklı olmasıdır.

olay ne kadar doğrudur bilmiyorum ama bir mail dolaşıyor güvenle ilgili internette...

[ingiltere'de yargıçların maaşı yoktur. Onun yerine ihtiyaçları oldukça kullandıkları kredisi sınırsız çek defterleri vardır.
ingiliz devleti hakimlerine o kadar güveniyor yani...
Birgün hakimin biri bir bankaya gidip 1.000.000 poundluk bir çek bozdurmak istediğini söylemiş. Tabii ortalık birbirine girmiş. Banka yöneticileri en üst makamdan onay almadan bu kadar parayı veremeyecekleri söyleyip hemen Içişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı,Başbakanlığa filan telefon etmişler. Ancak aradıkları her yerden gelen cevap aynıymış: ÖDEYIN!
Gel gelelim bankada o kadar nakit yokmuş. Hakimden ertesi gün gelmesi rica edilmiş. Ertesi gün para bir bavul içinde hazırmış. Aradan birkaç gün geçmiş. Hakim çıkagelmiş. Parayı bankaya geri vermek istiyormuş. Banka yönetimi şaşırıp kalmış. Hemen Adalet Bakanlığı'nı aramışlar. Derhal bakanlık müfettişleri devreye girmiş ve hakime hareketinin sebebini sormuşlar. Hakim "Kraliçe nin hükümeti bize gerçekten bu kadar güveniyor mu? Onu sınadım" cevabını vermiş. Raporlar bakanlığa iletilmiş ve aynı gün hakim azledilmiş..
Adalet bakanlığı hakime gönderdiği yazıda gerekçeyi şöyle açıklamış: "Kraliçe hükümetinin saygın bir hakimi, devletine güvenmiyor ve onu sınıyorsa, devlet ona asla güvenmez."
- "Güven" çok ince bir çizgidir. Onu kalınlaştırarak kırılmasını engeleyyen tek şey, "iki taraflı" olmasıdır.]

cikarinbeniburdan

bir yangının külünü yeniden yakıp geçti...

alman porno replikleri

das ist meiner protein.

atatürk o kadar da vasıfsız bir lider değil

akbaba söylemi.

cumhuriyet okumak

tencere-tava almak için değil de adam olmak için yapılabilir mesela. 50 kere alıp adam gibi okunsa, bir ihtimal, eşekler bile adam olabilir bu sayede.

kampanya: bu entry' deki hinliği çözen bulmaca düşkünü yazarlarımıza ünlü bir nöroloğumuza 3 soru sorma hakkı tanınacaktır.
sorulacak soruların konsept limitlerini belirlemek amacıyla bir soru örneği de entry' mizin hediyesidir:
"erkek arkadaşım bana laf kodu. hamile kalır mıyım hocam?"

uludağ sözlük ün şifresi

12345qwert olabilir bence.

unutulmaz film replikleri

-i love you.
-i love you too. / i love you much.

herhangi bir duygusal komedi tarzındaki popcorn hollywood filmi.

yatılı okul

ergenlikteki olgunlaşma sürecini acayip hızlandıran, hayatınızda daima büyük bir yer kaplayacak olandır.

bahdeniz

profesyonelliği ayaküstü stand-up yapanlarla daşşak geçmektir. mesleği sktir et.

aaaa. fen lisesi mezunu olduğunu, tübitak projelerinde yer aldığını ve türkiye derecesine sahip olduğunu söylemiş miydik?
salak olduğumuz için söylememişiz...

edit: yok şimdi yalan olmasın. "...tübitak projelerinde..." demişiz. sadece 1 projede yer almıştım. yalancı çıkmayalım sonra.

hefeweizen

komik şey... piyango gibi...
gece gece, hay allah, negzel geldin yaaa.

hefeweizen

yokluğumda çok kitap okumasını tavsiye ettiğim kıymetlimissss. geri geldiğimde seni sözlü yapacağım canım, bal küpüm, şeker topağım...

uludağ sözlük

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların, milletin arkasından atıp tuttuğu yer.

bahdeniz

uludağ sözlük hakkındaki bazı düşüncelerinin doğruluğuyla bu gece, uzun; çok uzun bir aradan sonra yeniden yüzleşmiş bir yazardır. ve bir kaç ay önce verdiği bir kararın haklılığı kendi düşüncesi doğrultusunda tartışılmayacak kadar doğru olduğunun farkına bir kez daha varmıştır.

bilgisayarını satıp, internetini kestirip bodrum' a yerleşecekmiş...

bitique

sınırsız özgürlüğün olduğu bir yerde özgürlükler kısıtlanır düşüncesinden bihaber insanların, yaptığı hakaretleri haklı bulduğu yazar.
benim de bazı insanların analarına sövme hakkım var. ama allah kahretsin ki hakaretten yargılanırım. böyle özgürlük mü olur lan. bunlar nasıl yasa!

deniz gezmiş

yöntemlerini eleştirenlerin, robin hood' u da eleştirmesi gerekir. zira zenginden alıp fakire vermek bu şekilde mi yapılır lan? malın önde gideniymişsin robin' ciğim. çakal seni!

(ps: çocukça bir yaklaşım bu, biliyorum. ama çocuk zihninin alabileceği kadarıyla yazmak durumunda kalınıyor bazen. o zaman da böyle saçma sapan bir şey çıkıyor. diyeceğim şudur ki; belli bir seviyenin altındakilere anlatılması güç insandır bu.)

bitique

türk milliyetçiliğini nereden ve kimlerden öğrendiğini, bu düşünceyi algılayışını, bu düşünceye ne kadar hakim olduğunu ve bağlılığını harikulade nick seçimiyle bizlere göstermiş bir yazar.

deniz gezmiş

asıl çakalların, başkalarını çakallıkla suçlamasına alet edilmiş insan.

komünizm

milliyetçi geçinip de türkçe yazı yazmasını dâhi bilmeyenlerin anlamakta, algılamakta güçlük çekeceği bir sistemdir. evet, ütopya.
ve bazı faşizan duyguların açığa çıkarılmasından dolayı midesi bulanan bazı sosyal demokratların -mesela benim- hakkında övücü sözler söylemekten kendilerini alamadıkları sistem.
(bkz: sövmeyi sever bazı ipneler)

galatasaray ile dalga geçmek

tarih tekerrürden ibarettir sözünü doğrular davranış. bir dönemdi o başarılar. yine eski haline döndü gasssaray. daşşak geçerken mutlu oluyor muyum? evet. peki şimdiki haline üzülüyor muyum galatasaray' ın? ona da evet.