1. 1.
  başrollerini patrick wilson ve anne hathaway in paylaştığı, 2 ocakta türkiye de vizyona girecek olan 2008 yapımı amerikan filmidir. *
  1 ... quelle
 2. 2.
  daha vizyona girmeden divx kalitesinde indirme imkanı olan (uyumlu altyazıyla beraber) film.
  ... bedevix
 3. 3.
  2008 yılı yapımı psikolojik gerilim filmi.
  Sonu süprizle biten filmlerden ancak daha once bu tür cevrilmiş çok daha güçlü ornekler olduğundan sonu da sizi çok şaşırtmıyor.
  (Bu ornekleri soylemiyorum cunku ozaman filmin suprizi kolaylıkla tahmin edilir.)
  Filmin sıradan bir ucak kazası filmi gibi başlıyor(Başlangıçtaki kaza sahnesi Lost'a benziyor) ve normal bir tempoda ilerliyor ama acaba boyle bir filmin sonunda ne çıkacak diye de izlemeye devam ediyorsunuz.

  Film de iki Oscarlı Dianne Wiest 'de gormek çok hoş.
  1 ... honest
 4. 4.
  ing: yolcular *
  1 ... masapenisi
 5. 5.
  insanın inançlarını sorgulatan, ölümü hatırlatan, konusu klasik, mesajı açık güzel bir filmdi. ben beğendim.
  özellikle son 10 dakikası görülmeye değer.

  --spoiler--
  öldükten sonra seni karşılamaya sevdiğin bir kişi gelir derler. clarie'i karşılamaya teyzesi ve öğretmeni gelmişti. eric'i ise büyükbabası karşılamıştı.
  --spoiler--
  1 ... peytonpeyton
 6. 6.
  çevremdeki herkesin beğendiği ancak benim the sixth sense'den sonra aynı senaryonun önümüze konmuş olması gerekçesiyle gereksiz bulduğum yapım.
  2 ... thor
 7. 7.
  filmi izledikten sonra pişman olduğum, harcanan vakite yandığım filmlerden olmuştur. yani konusu bruce willis gibi bi oyuncu tarafından ve bir çok otorite tarafından en iyi gerilim-korku filmleri arasında gösterilen 6.his filminde de gayet güzel bir şekilde işlenmişti. ne gerek vardı acaba hemen hemen aynı konuyu 2.sınıf oyunlcularla dandik bir senaryoyla işlemeye. filmi izleyecek olanlara kesinlikle vazgeçmelerini öneriyorum onun yerine 6.his i izleyin hatta izlediyseniz 2.kez izleyin bu filmi izlemekten kesinlikle daha iyi bir iş yapmış olursunuz. uzatmak istemiyorum ama filmde fazlaca kurgu hatası mevcut bir tanesini söylemek gerekirse uçak pilotu ne zamandan beri yolcu listelerini kontrol edip bagaj bölümünde de çalışıyor??
  2 ... nefsinehukmedenhayvan
 8. 8.
  filmi veren kişinin 'altıncı his tarzı birşey' demesiyle zaten konusunu tahmin ettiğim yinede patrick wilson için izlenmeli gerekir dediğim film. berbat bir film değildir, mükemmel bir film de olmadığı gibi..
  ... niveous
 9. 9.
  insan işte, biri söyleyinceye kadar yaşadığına ya da öldüğüne inanmıyor. peki ya doğruyu sadece suflörümüz biliyorsa?

  biraz da klişe sosu:

  yaşam kaynağım sensin!
  sensiz bir ölüyüm!

  ya uyuduğumuzda rüya bitecekse?
  1 ... sair sozu
 10. 10.
  filmin başlayıp isimlerin geçmesinden sonra direk son on dakikasına geçilseydi o arada kalan 1.5 saati izlemesek de olurdu diye düşündüren film.

  --spoiler--

  uçakta ablası da mı varmış ki acaba diye düşündürmüş sonra aaaaaa dedirtmiştir.

  --spoiler--
  ... taharetmuslugu