bugün

sözcük kökü nargil, farsça hindistancevizi anlamına gelir. ilk nargile hintliler tarafından hindistancevizi kabuğu kullanılarak içilmiştir. ingilterede paddington streetde shisha adıyla içebilirsiniz. istanbul da ise kaliteli nargile içebileceğiniz tek yer tophane dir.
elmalı olanı harikadır şiddetle tavsiye edilir
cepte taşınanları yapıldığında büyük rağbet göreceğine inandığım sulu, tokurdaklı sigara.
sigarayı bırakan insanların şiddetle arzuladıgı ama sigaradan daha zararlı olan, iki saatte olsa yanında kızlar da varsa kendini padişah gibi hissetmene neden olan zehir.
toplumda sigaradan daha fazla tölerans tanınsa da sigaradan 10 kat daha fazla zararlı olan süper bir dumanlı içecek.herkes babasının yanında sigara içemez ama nargile içebilir.ayrıca vücudu uyuşturucu etkisi vardır.bi kere bile olsa bütün çeşitleri denenmelidir.elmalı muzlu çilekli cappucunholu vs...
üzerinize üflenmesinden hoşlanabileceğiniz nadir hatta tek dumanlı şey*
karnim acken ictigimde soguk soguk terlememi ve kafami dik tutamamami saglayan garip dumanli hede.ictigim en hos lezzetli nargileler tophanedeki yerlerde.
(bkz: tophane)
bahreyn* tütünlü olanları (ki nargilenin zaten bahreyn tütününden yapıldığını soyleyen nargileciler de var.fakat tophanedeki bir nargile salonunda sorduğumuz kadarıyla bu şekilde değil) tarafımdan tavsiye edilir.bahreyn elma veya nane karışımı tadılasıdır.ayrıca hoşsohbet ortamlarda olmazsa olmazdır nargile..iki günde bir içilir,stres atılır..
olmazsa olmazımız,farklı çeşitleri ve tatlarıyla(nane,çikolata,vişne,muz vs saymakla bitmez karışımlarıyla) açık ve kapalı mekanlarda,hoş sohbet ortamlarda kendinizi iyi bir şekilde ödüllendirebileceğiniz yalnız zararlı olduğunu unutmamanız gereken hede..
(bkz: uludagsozluk ankara nargile zirvesi)

nargile Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.