bugün

msn messenger'da bu smiley denilen duygulanım belirten kafacıklar işini meslek edinmiş arkadaşlar mevcuttur. hiçbi harfleri normal karakterde çıkmaz. sürekli sevgi kelebeği izlenimi verip sinir bozarlar. saolsunlar.
sözle uzun uzun anlatılamayacak şeyleri iki karekterle anlatma metodu .

örnegin "hadi be :(" yazarsanız birine, söyledigi şeye inanmayacak kadar çok üzüldügünüzü gösterir ama "hadi be ;)" yazarsanız duydugunuz şeye inanmadıgınız , içinde bir şirin hinlik oldugunu ifade edersiniz.
(bkz: swh)
iğrenç espri yapan aby smiley gibi versyonları olan gülücük zamazingosudur.
(bkz: ley ley ley smi ley ley)*
artık her türlü yüz halini hatta yüzünüzün alamayacağı halleri bile sizin yerinize yapan kimi sevimli kimi sevimsiz simgeler.hareketli olanları da çıkınca iyice aştılar kendilerini. (bkz: durduramıyoruz efendim)
2001 yılında hollanda sayılı adet çıkan ve kullanan kişilerden bazılarının dövmesi ni yaptırdığı uyuşturucu hap.
ilk smiley, ibm şirketinin araştırma elemanı scott fahlman tarafından 19 eylül 1982'de yaratılmıştır. o gün bugündür binbir surat "smiley"ler bilgisayar ve cep telefonu haberleşmelerinde duygularımıza tercüman olmaktadır.
smayli diye okunan msn deki surat ifadeleri vs ikonları temsil eden ifade.
bilmem kaç çeşidi çıkmış hede. sanırsam aynı program paketi yüklü olmadıkça karşı tarafta kodları çıkıyor.
skadlasldkasdasd hippopotamus ( aslında gülen bir gergedan mesela)
bana hep ismail i hatırlatmıştır ad itibariyle. bir çok versiyonu bulunan bir hededir. güleni, ağlayanı, hoplayanı, slovak dansı edeni, bir elinde makinalı tüfek diğerinde sigara bulunanı, artizti, mazlumu.. ayrı bir dünyadır smiley lerin dünyası, ruh halimize göre smiley seçeriz. bazen de onlar bizi seçer.. * *
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.