bugün

ekran kartımı uğrunda çalıştırdığım bir sistemdir kendileri.

1 gün içinde 10 dolar kazanmanız mümkün. eh ekran kartınız gücü ve enerji tüketimini dikkate alırsanız. amd marka ekran kartları bu konuda daha başarılı.
Ağustos 2012 itibariyle 1 bit coin 10 amerikan dolarına denk gelmektedir. bilgisayarınızın işlemcisini üçüncü şahıslara kullandırarak bit coin mining yapabilirsiniz.
önemi önümüzdeki yıllarda çok daha fazla artacak sanal para birimi. gerçek paradan çok daha kıymetli ve etkili olabilir...
kıbrıs'a atm'si konulmuş para birimi. hatta euro yerine kullansak mı diye konu edilmiş.
arkadaşlarımla zamanında 127 bitcoini olup hepsini harcadığımız için birbirimizi dövdüğümüz para birimi.
Bitcoin 2009 yılında Japonya'da Satoshi Nakamoto adı altında çalışan bir grup programcı tarafından bir proje olarak başlatıldı. Bircoin projesi; herhangi bir banka ya da devlet kurumuna bildirim yapmadan kişiler arasında para transferi yapılmasını sağlayan bir yazılım kodudur. Bu proje, finans alanında bir ilke imza attı.insanların Paypal, Visa, banka gibi herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan para gönderip alabilmesini sağlayan bu kod, aracıyı ortadan kaldırdığı için para transferinin maliyetlerini düşürürken aynı zamanda para transferlerinin hükümetler tarafından izlenmesinin de önüne geçiyor.

Bircoinler "madencilik" denilen bir sistemle otomatik olarak üretiliyor ve 21 milyar bitcoin üretildiğinde "madencilik" sistemi duracak şekilde programlanmış durumda. Ayrıca hacker saldırıları ile bircoinleri çalınan insanlar olmasına rağmen herhangi bir şekilde sahte bitcoin üretmek mümkün olmadığı için hem basıl hem de dijital paralara göre daha güvenli bir para birimi olarak görülüyor.

Kıbrıs Devlet Başkanı'nın ülkedeki bankacılık krizini çözmek için banka hesaplarındaki paraların bir kısmına el koyulabileceğini bildiren bir plan açıklaması sonucunda sanal para birimi Bitcoin'in birim değer 45 dolardan 65 dolara fırladı.

Wikileaks, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın kriptolarını deşifre etmeye başladığı sırada birçok insan destek olmak Wikileaks'e bağış yapmaya çalışmış ama bağış yapabilecekleri bir aracı bulamamıştı. Hatta Paypal, Wikileaks'in hesabını dondurmuş bu nedenle Wikileaks'in kendi kaynaklarına bile erişim olanağı ortadan kalkmıştı.

Bitcoin, para transferi yapan aracı kuruluşlar dışında , diğer internet para birimlerine kıyasla da çok daha iyi bir gizlilik sağlıyor: Örnek olarak zamanında hackerların ve dolandırıcıların kullandığı e-gold sitesi para transferleri açısından bir gizlilik sağlıyordu, ancak FBI'ın mahkeme kararı ile bu sitenin merkezine yaptığı baskın bütün gizliliği ortadan kaldırmıştı.

Bitcoin ise P2P (kişiden kişiye) yapısı sayesinde bir merkeze ihtiyaç duymadan faaliyet gösterebiliyor ve herhangi bir merkezi yok. Bu nedenle uzmanlar bitcoin sisteminin sansürlenemez olduğunu öne sürüyorlar. Ayrıca bitcoin sistemi herhangi bir aracı kullanmadığı için P2P sistemi ile transfer gerçekleştirmesinden dolayı işyerleri için kredi kartı,paypal ve benzeri sistemlere göre daha düşük bir komisyon maliyeti yaratıyor.

Yine de bitcoin'in anonim yapısı; devletlerin uyuşturucu ve silah ticareti gibi suçlara, vergi kaçakçılığına ve muhalif grupların finansmanına karşı bugüne kadarki geleneksel mücadele yöntemlerini tamamen etkisiz hale getiriyor. Bitcoin'lerin toplam değeri 1,4 milyar doları aşmış durumda.

Ayrıca yasadışı faaliyetlerin dışında Bitcoin sistemi devletin vergi toplama ve vergi denetimi gibi temel faaliyetlerini de sekteye uğratabiliyor. Birçok devletin vergi idaresi gibi Kanada Vergi Dairesi de ayımladığı bir tebliğ ile Bitcoinler üzerinden edilen karların vergiye tabi olduğunu belirtti. Bitcoinlerin hızla yükselen değeri dolayısıyla birçok kullanıcı değer artış kazancı elde etmiş durumda ancak bu paralar ülkenin kendi para birimine çevrilmediği sürece vergi idarelerinin bu kazançları fark edip vergileme olanağı bulunmuyor.
(Erdem Akyol, Bağımsız Dergisi, Sayı:15)
deep web'in para birimi.
internette sanal para olarak geçen ama programını yükledikten sonra nasıl işleme geçildiğini anlayamadığım para birimi. bitcoin hakkında bilgi sahibi olanlar gelen kutumu yeşillendirirse sevinirim.
kanada'da dünyanın ilk atm'si ile beraber piyasaya resmen girmiş * olan para birimi.

zamanında bu işten üç beş kuruş da olsa bir şeyler kazanabilmiş kişilerin özel mesajını ve yardımlarını bekliyorum. programı indirdikten sonrasını anlatın özellikle.
atm kurarak kontrol altına alınmaya çalışılan ama bunun mümkün olmadığı bir zeka ürünüdür.

toplamda sirkülasyonda olabilecek bitcoin 21 milyon adet olabiliyormuş en fazla. bugün itibariyle dolaşımda olan bitcoin sayısı 11.950.000 ve 1 bitcoin yaklaşık 250 dolar civarında. winlevoss'lar bütün varolan bitcoinin yaklaşık % 1'ini ellerinde bulunduruyorlar şu an için.

büyük ihtimalle marjinallerin yasadışı ürün alım satımı bahane gösterilerek uzun süre marjinalleştirmeye kalkacaklar. sonra devletler protokolde ya da olayın matematiğinde açık bulup sistemi itibarsız hale getirmeye çalışacaklar. sistem açık kaynak kodlu.

yani rahmetli silkroad dada bitmit dede asıl ulaşılmak istenilen dolardır ve ulaşılmak istenilen dolar karşılığı bitcoin anlık olarak çevirilir. bitcoinin hızla yükselmesi , bir hızla düşmesinin sebebi de budur. arkasında hizmet, endüstri yoktur bu nanenin. ve tamamen anlık birkaç milyon insanın ona sahip olma güdülerinin şişmesi ve sönmesi üzerine değerlenmektedir.
her para piyasasında olduğu gibi kur üzerinde spekülasyon yapılır ki, spekülasyon modern ekonominin can damarıdır zaten.
azınlığın elinde bir oyuncak olması ve arkasında endüstri olmaması sebebiyle çok kırılgan olan paritenin , agresif algılanmaması gerekir.
mesela almanyaya tatile gitmiş bir japon olsanız ve , almanyada içinde yoru olan çantanızı çaldırsanız, ve cebinizdeki yenlerinizi kimse almaya talip olmasa, bir ekmek karşılığında bile milyonlarca yen verebilirsiniz. yani acil ihtiyaçlar için paradan vazgeçer insan.
bitcoin marketi güzel yapan budur. poker sitesine para yatırmış gibi , zaten vazgeçtiğin bir para üzerinden işlem yaparsın( tüm dünyada böyle işler yüzde 99.9) kısacası anlatmak istediğim pariteyi tahmin etmek çok kolaydır, çünki acil ihtiyaçları için kur değiştiren insanlar yok ticaretinde. dedim ya en azından şimdilik. bitcoin devletler tarafından yasaklanmazsa ve gercek bir ekonomiye dönüşünceye kadar işte bu yüzden bu grafikte rant var.
deepweb dünyasında kullanılan para birimidir. özel bir program yardımı ile kazanılıp sanal dünyada harcanır, genellikle yasal olmayan e- ticaretlerde kullanılmaktadır.
2012'nin haziran ayında aldığım bitcoinler sayesinde bana şuan 2000$ üzerinde kar getirmiş yatırım aracı.
candır.
Deep web'de para birimi olarak kullanılan para şeysi.
Gittikçe anlamsızlaşandır, uyanık hackerlar tarafından küçük çoklu çekirdekler kullanmak zorunda bırakılan insanlar sağda solda ağlamakta. Yüksek performanslı bir i7 işlemciyi kıçıkırık 20 paralel shader işlemciye denk tutuyor bu sistem insaf yahu.
12 kasım'da 690 liradan açılıp, 712 lirada kapanan. 19 kasım' da ise 1585 liradan açılıp, 1550 liradan kapanan. sanal para birimi.

%100 üzeri kar getirmiştir. hala alınabilir. şiddetle tavsiyedir, parası olana.
Geleceğin parasıdır. Iki yıl içinde en az elli kat değerlenip yatırım yapanları zengin edecek paradır. Uyuyan yazarları uyandırayım. Sonra yok efendim ben duymadıydın bilmiyordum demeyin.
50tl iken beş altı tane alayım dediğim, sevgili sözü dinleyip vazgeçtiğim para birimi. Lan şimdi 9bin kâr etmiş olacaktım. şimdi tanesi 1700lerde. istesem de alamam. sanki 9bin liram varmış da kaybetmişim gibi hissediyorum be. parmaklarımın ucundaydı, az daha alacaktım ya.
Sevgili sözüyle iş yapan ezikleri ortaya çıkaran para birimi. Iki sene içinde elli kat artacak birim.
ufak meblağlar ile bir kaç sene sonra deli paralar kazandırabilecek sistem. detayları için bakınız google...

hani bir şey olur biter pişman olur ya insan keşke yapsaydım etseydim dediğiniz işte bu ileriki yıllarda başı çekecek olan şey benden söylemesi

elim erdiğince 3- btcoin attım kenara mis gibi valla

olmadı ltcoin işine bir bakın.

edit : ltcoin alt coin birimidir.
2011'in aralık ayında kore'de Budist kızın kardeşinin "buralar eskiden dutluktu demek istemiyorsan önce sen saldır." demesi üzerine, kız tarafından da kendime sempatizan bulmak amacıyla atıldığım kumar. ikinci telefonu almaktan vazgeçmemin verdiği gazla telefonun parasını bu çakallara vermiştim. Şimdi bu şansıma inanamıyorum. Fakat her güzel rüyanın bir sonu olduğu gibi bitcoin de değerini muhafaza edemeyecektir. Tahminim fed değerde %50'lik bir azalmaya yol açacak vergilere ve yasal yaptırımlara gidecektir. Fakat,yapmış olduğum kar inanılmaz. akıl ve mantığa da aykırı.
kapitalizminin yeni oyuncağı.
internette olan kişi sayısıyla orantılı arttığını keşfettiğim hede. eğer 5-10 bin günlük giriş alan siteniz varsa istatistiklere bakın. pazartesi sitenize girenler yüzde kac azalıyorsa bitcoin de o kadar düşüyor. cuma günleri patlamasının sebebi de bu.
Çin merkez bankası tarafından yasaklanmış para.
çin merkez bankası tarafından yasaklanmayan paradır.

sadece "ben tanımıyorum halkım kullanmak isterse kullanabilir." demiştir.
buradaki uyanıkların kendini referans verip reklamını yaptığı saçmalık.

sanal paraymış, düzene karşıymış, falan filanmış. ulan bir devletin garantisinde olmayan paraya güven mi olur? bilmem kaç sene önce buna kuruş hesabıyla yatırım yapan adamın şimdi zengin olması normal, fakat sen eskiden buraların dutluk olduğunu iddia edemeyecek kadar toysun ve bu işin cılkı çıkmış. keriz silkeleme işi gibi geliyor bana, değilse bile bir gün içerisinde birkaç yüz dolarlık dalgalanma yaşayan yatırım aracına götümle gülerim.
güncel Önemli Başlıklar