1. 1.
  ordu mensuplarinin yedi ceddinin kullanabildigi mekanlar. ama oyle herkesi almiyorlar. uzun sacli erkekler giremiyor mesela, veya kupeli erkekler, basortulu kadinlar. ama her sey cok ucuz, ucuzdan da ote beles.*
  1 -4 ... laz pacino
 2. 2.
  sadece kart sahiplerinin girebildiği orduda bi fiil çalışan ya da emekli olmuş ya da istifa etmiş ordu personelinin girebildiği özel bir mekan.içeri girdiğinizde apayrı bir dünyayla karşılaşmış gibi hissedersiniz kendinizi.bir çok şehirde bulunmaktadır ama nedense Harbiye deki ve Eskişehir'deki farklıdır.herkesi içeri almazlar örneğin sakal traşı olmak için orduevine gidemezsiniz çünkü sakallıları almazlar.
  2 ... eudaimonia
 3. 3.
  türkiye de zümre ayrımı yapıldıgının en büyük göstergesi olan yerlerdir. kimin parasıyla yaptırıyosun kardeşim, benim paramla değil mi sorusunu akla getirir. birde bulundugu şehrin yada semtin en iyi yerinde konuşlandırılmıştır. örnegin efes şişe biranın son fiyatı 1.5 ytl idi. oldukça hesaplı yerlerdir.
  3 -7 ... iysr
 4. 4.
  her yerin ve her kurumun oldugu gibi burada da kurallar mevcuttur. tabi bir de askeri bir yer olunca kurallarin uygulanmasina daha cok dikkat edilmesi normaldir. ancak zumre ayrimi yapildigi soylemlerine katilmamaktayim. zira orada bulunan insanlarin cogu bu vatanin guvenligi icin calismaktadir ve yillarini bu ise vermislerdir. boyle bir hizmeti de onlara cok gormemek gerekir. orduevlerindeki ucuzlugun sebebi de kar amacli bir isletme olmamasindan ve kullanilan kaynaklara * * * daha az masraf yapilmasindandir.
  2 -2 ... hejocre
 5. 5.
  türk silahli kuvvetleri iç hizmet kanunu na göre kurulmuşlardır:

  "Silâhlı Kuvvetler mensupları arasında tesanüdü artırmak meslekî ve kültürel inkişaflara, sosyal ve moral ihtiyaçları temin gayesi ile büyük garnizonlarda (Tümen ve eşidi askerî kurumlar ile daha büyük kıta ve kurumların, Deniz ve Havada eşitlerinin bulunduğu) ordu evleri kurulabilir.

  Bu yerlerde astsubaylar için de birer ordu evi kurabilir.

  Daha küçük birlik ve kurumların bulundukları yerlerde subay ve astsubaylar için birer askerî gazino teşkil edilebilir.

  Ayrıca kışlalarda subay, astsubay ve erler için birer kışla gazinosu tesis edilir."
  2 ... bilgistan
 6. 6.
  Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve onların birinci derecedeki yakınlarına hizmet vermek amacı ile kurulmuş tesislerdir.Amacı Silahlı Kuvvetler mensuplarının sosyal ihtiyaçlarını karşılamaktır.
  Direkt olarak orduya bağlı olduğu için Silahlı kuvvetler içinde geçerli olan her türlü kılık-kıyafet ve davranış kuralları burada da geçerlidir.
  Ancak bazı kesim tarafından hırsla ve nefretle karşılanır.'Asker bizim paramızla beleş yaşıyor'gibi saçma düşünceler zikredilir.Bu ülkede öğretmenevleri,polisevleri..vs de varken -ki olması da gerekirken- neden orduevleri göze batar anlaşılamaktadır.
  2 -2 ... mavi
 7. 7.
  normal berberlerde saç tra$ı 5 ytl iken, orada maksimum 1 ytl olan mekanlar. sınırsız sayıda yararlanılabilir özellikleri bulunan müthi$ yerler. çok geni$ kapsamlılarında lojmanlar vardır, kamp adı verilir. ordu mensuplarının üçüncü göbek akrabaları 18'inden sonra giremezler orduevlerine.
  2 ... dom dom bullet
 8. 8.
  An itibariyle, uzun donem askerlik yapmamın bi sonucu olarak girebildigim ve imkanlarindan faydalanabildigim mekanlardır bunlar.Ha keske kısa olsaydı da faydalanamasaydım denilesidir. evet cok ucuzdur.
  3 ... nobran ne ya
 9. 9.
  her türlü yiyecek ve içecegin kelepir fiyata satıldıgı yer.iki gün içerisinde müzisyen olarak askerligimi yapmayı hayal ettigim ev.ya düşmezsemmm oy oy fenaymıs adamı skrler kamilll...
  1 -1 ... kramp
 10. 10.
  belli bir düşünceye sahip insanların girebildiği mekanlar.dünyadan uzak insanların yaşadığı yerler. eğlencenin değişmez mekanları.
  2 -6 ... ben sarhos degilim