bugün

entry'ler (2756)

2 bira 1 paket sigara almak

Bir kasa bira aldım, 24 dene..tanesi 70 cente geldi. Beter olun..

ülkeyi terk etmek

Terk edeceğin zamanın gerçekten çok önemli olduğu bir durumdur. Bu saçma günleri yaşayacağımız geziden beri belliydi doğru olan en geç 2015 te terk etmekti ama “du bakali nolcek” düşüncesi hep spru işareti bıraktı, ne de olsa gezi olmuştu ve umut vardı..yokmuş * üstüne bir de küçük bir kız babası olduğunda bu ülkenin geneliyle ortak paydada ne paylaştığını sorgulamaya başlıyorsun. Zaten sonrası basit.. euro 6 tl civarıydı eşimle bu kararı aldığımızda, ufaklık yeni doğmuştu ve koşa koşa terk ettik * keyfimiz yerinde, reyiz sağolsun sayesinde sürekli tl bazında zam alıyorum * ) gençlere tavsiyem, ülkenin ve kurumların çürümüşlüğü ve yozlaşması, düzeltmeye çabalayacak sınırı çoktan aştı, bemim 25 sene kaybedwcek lüksüm yok..gidin abicim, tabir-i caizse siktirolup gidin..yaşamak böyle bişey değil, türkiye’de karşı karşı kaldığınız şey yaşamak değil. . Her halk hakettiği şekile yönetilir ama ben bunu haketmiyorum deme hakkınız var..euro bölgesinden selamlar, sağlığınıza.. ha bira 70 cent onu da söyleyeyim de içim rahatlasın *

cepkask

Binlerce tl değerindeki telefonları değerinin üçte biri fiyatına sigortalatıp ardından hiç bir şey olmamış gibi davranan sorumluluklarından bi haber dolandırıcı bir firma. Parayı alana kadar dayı çekmekte üstlerine yok,sizden parayı kopardıktan sonra köprü geçilmiştir geçmiş olsun telefonunuza ve paranıza veda edebilirsiniz..Hayatımda bu kadar şark kurnazı bir amatör firma görmedim. Gördüğünüz yerde hemen uzaklaşın.olmadı sizden uzaklaştıklarına emin olana kadar ölü taklidi yapın, yeter ki paranızı kaptırmayın..biz ettik siz etmeyin..resmen lanet ettik.. bulaşmayın bulaşmayın aman diyim bulaşmayın..

allahsızlar geceleri nasıl uyuyor sorunsalı

komik ama cevabı basit soru.. bak gel hele bi gel Müslüman mütedeyyin kardeşim.. otuzlu yaşlarımın ortalarına geliyorum..inanır mısın bir kere bile camiye gitmedim, neden ? basit, ateistim..güzel bir hayatım güzel bir eşim ve güzel bir iş hayatım var..her gece ateist eşimle huzur içinde uyuyoruz.

benim merak ettiğim nokta, bu durumun neresini anlamadığın ? kendi kısıtlı çevrenle yorumladğın dünya ile gerçekler çok farklı genç...bir çocuğumuz olunca da onu mümkün olduğunca sizin gibi dini sosyal ortamlara yayan insanlardan uzak tıutabileceğimiz yerdlerde yetiştirmeye çabalayacağız..sizin gibilerden olabildiğince uzak..dini mitlerden ziyade - günah ve sevap kavramlarından ziyade - evrenssel doğru ve yanlışları öğretebilecek kurumları tercih edeceğiz...emin ol o da bizim gibi kendine güvenen ve tek başına ayakta durmayı başarabilecek bir BiREY olacak..

niye bu kadar ciddiye aldıysam..kusuruma bakmayın..saat geç, sarhoşum *

ateistler asılmalı mıdır sorunsalı

bence götlerine kazık sokalım..belki bu konuya odaklanır ateisteleri rahat bırakırsınız amk...

hadi bakam, siz kazığın boyutları hakkında kuranda ayet sure neyim araştırın..hadi oynayın şurda..

evrim teorisi

anlatmaya çalışmanın artık gördüğümüz üzere boşuna olduğu teoridir. bir yanda bilim paydasında bu teoriyi bilimsel olarak tartışmaya çalışanlar var, diğer yanda vay efendim 2 kişiden 5 milyar insan olduk diyenler mi ararsın, ademden itibaren başlangıcı kabul etsen bile bulunan fosillerin tarihiyle, ademin zamanının arasında milyonlarca yılın olmasına " allahın takdiri sual olunmaz " diyerek antropoloji biliminin yüzünü utançtan kızartan mi rastlarsın ...falan seyreyleme alemi...

bak beni bak gel hele bi gel..senelerden 2000. daha lise sondayım bilim teknik dergisini takip ediyorum. o zamanlar tübitak'ın başına hayvanat bahçesi müdürünü atamamışlardı.. mart ayının konusu evrimdi ... burda bulunan ziyan yığının bir çoğu ordaki bilimsel kanıtları görmezden gelebilecek körlüğe sahip topluluk olmasına rağmen dilerim derginin o sayılarına ulaşır. bu iş oturduğun yerden götünü başını sallayarak olmuyor mütedeyyin kardeşim..

orada bilim var, bilmsel akademik yayınlarla ıspatlanan gerçekler var..senin kuranı referans göstererek verdiğin o mitlerden örnekler, zaten sümerlerin kitabelerinde vardı ve incelendi, siklenmedi..tam anlamıyla bu : siklenmedi..

bu yapmış olduğun şey kafanı kuma gömmekten başka bişey değildir..

ne yaparsanız yapın, dinlerin tarihi bu bilimsel ilerlme hızıyla en falza 15 sene..sonra tüyleri sökülmüş davuk gibi kalcaksınız ortada benden söylemesi..

sen en iyisi dön bilime dön ;)

eğlenemeyeceğim kızla neden evleneyim

en bi kutsal yüce din islamiyede aykırı düşüncedir. eğlenmek haşa esma-ül hüsna ya şirk koşmaktır. alcan, büyütcen, 13 yaşına gelince evlence..eğlenmek ne ola ki...

gss prim borcuna rağmen akp ye oy verenler

(bkz: patates)

oyum ak parti ye çünkü

yemin billah patatesten farkım yok..

üniversite öğrencilerinin genel sorunu

en önemli sorunu anlatayım o zaman.. yıllar önce öyleydi, burda sığ düşünceleri görünce de hala öyle olduğuna kanaat getirdim..

- sevişememek.

toplum zaten dini - ahlaki baskı yüzünden sevişemiyor. bu gençlerimiz yazık , testesteronun - östrojenin maksimum olduğu yıllarını saçma sapan ahlak din baskısı yüzünden baskılayarak geçiriyor.

avrupanın hep bizden bilmem kaç sene önde olduğundan bahsedilir. hele ki o Avrupa, 1945 ikinci dünya savasından sonra, dümdüz edilmiş bir durumdayken şu anki durumuna geliyor. peki bu nasıl oluyor ? işte her şey o 68 kuşağında bitiyor.. devrim..düşünce devrimiyye başlayıp sosyolojik olarak topluma yayılan o özgürlük duygusu..sosyalizm..

ve..

cinsel devrim..

neyse konuyu dağıtmayalım...bırakın gençleri, vay efenim kızlı erkekli evde kalıyolarmış da muhtarlar ihbar etmeliymiş falan..bak ne diyorum dünya bunları 1970 te bitirdi..geç bunları geççç..

hormonları yerinde durmayan gençleri rahat bırakın...

bunca yıl sevişemediler, bi sik olduğu yok..bence bir de diğer yolu denemenin vakti geldi ;)

açık oylayan erkek yazarın amacı

oylamak ney lan..biri bana açıklasın bu oylamak olayını..bildiğin dinozor mu oldu bizim kuşak..

oylamak ne amk...

vergisinin nereye harcandigini sormayan insan

önemli olan o insanı yaratmaya yönelik devlet politikasıdır. bu ülkede hesap soran son nesil 78 kuşağıdır. ondan sonrası tam bir kabus. 80 darbesiyle birlikte bütün devrimci ve hesap soran kitlelerin sindirilmesi gelir. tek kıvılcım haziran direnişidir.. o da ideolojik bir temelden yoksun anlık toplumsal bir tepkiden öteye gidemediği ve toplum nezdinde doğru ve bilinçli bir şekilde yayılamadığı için etkileri de kısa sürmüştür..

hesap sormasını bilmeyen halklar hakettikleri biçimde yönetilmeye mahkumdurlar..

lan insan para kutularının, telefon kayıtlarının, "suriyeye geçeriz bi füze atarız bu tarafa hallederiz"in, hepsini sıfırladınız mı? ların hesabını sormadıktan sonra vergisini sorsa ne sormasa ne..

ha sorarsa ingiltere başbakanı cameron gibi, Finlandiya başbakanı gibi tarifeli uçakla gitmek zorunda kalır.. orada yap bakalım bunların yaptıklarını...

demokrasi bilincinin olduğu ülkelerde bizim şu anki yönetici diye adlandırdıklarımızın sahip olabileceği tek hak, bırakın ülke yönetmeyi , seçimlerde oy kullanabilmek olurdu. adamı sikerler..

tek kuruşun hesabını sorarlar, insan yüzüne bakamayacak hale getirirler..

müslümanlara sorulacak sorular

sümer kitabelerinde geçen hikayelerle dört büyük dinin içersinde küçük değişikliklerle yerleştirilmiş olan mitler arasında bağlantı kurabiliyor musunuz ??

bence sadece islam dinine ait değil , bütün dinlere ait bir sorudur..tanrı kendini sümerlere borçlu hissediyor..

hiçbir şeye değişilmeyen muhteşem kokular

eşimle yeni yeni fingirdediğimiz dönemler.. 4 sene kadar önce..ankaradayız..yer eski yeni adlı bar..arkadaşlarıyla eğlenmesinin ardından bütün barlar kapandığı için o saatlerde tek açık yer eski yeni.. ben de oraya geleceğini bildiğim için 6 saattir orda içip onu bekliyorum..gece 2:30 civarı geliyor..

karşılaşıyoruz...naber diyip geçiyor..15 dakika sonra dans pistine sinsi sinsi yaklaşıyorum.. bana dönüyor ve yine naber diyor..3-5 dakika konuştuktan sonra arkadaşlarının yanına gitmesi gerektiğini söyleyerek hızlıca dönüyor ve o an...o ann..saçları yüzüme doğru geliyor..başım istemsizce saçlarına doğru eğiliyor..o koku..işte o koku hiç bir şeye değiştiremeyeceğim kokudur...

4 sene geçti o andan itibaren, her gece o kokuyla uyuyorum, mutluyum...

gecenin sözü

şopenhaurdan gelsin o zaman :

"Dinin üstünlüğünün kaynağı; doktrinlerini çocukluğun körpe çağında zihne kazıma, dolayısıyla neredeyse doğuştan gelen fikirler gibi görünmelerini sağlama şeklindeki paha biçilmez ayrıcalıktır."

özel mesaj almak isteyen yazarlar

hortalatmayın şu ezik başlığı lütfen rica ediciğim amk..

bir insan yalnız olabilir ama bunu mesaj açısından rant olarak kullanılması bana eziklik olarak geliyor...yalnızlığınızın keyfini çıkarın, insanın kendisiyle kalması onu destekleyecek öğelerle birlikte (kitap, film, tiyatro vs.) müthiş bir fırsattır..

nerede bir zalim varsa onun yanında olacağız

bir olur iki olur üç olur neyse dersin de bu her mitingde olursa orada bi dur demek lazım ki bi boklar dönüyor demektir. (lan adam Toroslar gelir dedi ya, devlet tarihinde böyle bir tehdit yoktur sanırım...sonra izdivaç programına bağladı, sizlere es bulacağız falan..değişik)

malum, geçen gün de (zaten bütün istihbarat birimlerinin bildiği ışid e destek olunması ) 103 devrimciyi katleden örgüt için nankör demiştir. dil sürçmesi al capone gibidir, ne demiştir capone :

"bir insanı ilk defa yolda gördüğümde önemsemem, ikincisinde tesadüftür derim, 3. defa görüyorsam vururum !".

bu adamın kaçıncı dil sürçmesi, ben notumu verdim, gerisi notunu veremeyenlere kalmış... karanlığınızda boğulun..

halkların demokratik partisi

kimse kimseyi cahillikle suçlamıyor öncelikle bunun belirtilmesi gerekiyor. orda her şey ortadayken, tabir-i caizse " adamın gol diyor" durumunda hala partiye oy verenlere karşı betimlenmiş bir cümledir mevzu bahis cümle..burada nitelenen, hırsızlığı yolsuzluğu bütün dünya tarafından artık kabul görmüş, suriyedeki insanları kafalarını kopararak öldüren örgütlere yardım ettiği yine bütün dünya tarafından kanıksanmış ki örgütün merkez birimi mitin kontrolünde hatayda konuşlanmış ve internette adresi hatay olrak belirtilmiş olmasına, örgüte yapılan silah yardımlarının ortaya çıkmasına rağmen insanları aptal yerine koyarak " onlar bayırbucak türklerine giden gıda yardımlarıydı" cümlesini hayasızca, pişkin bir halde yalan söylemesine rağmen sadece ve sadece "vay efenim dini bütün partiymiş" düşüncesiyle oy veren kitleye hitaben söylenmiştir.

bu durumdan gocunuyorsan, evet benim gözümde maalesef cahilsin ve öyle kalmaya mahkumsundur..

camiiler ahıra çevrilse keşke

ateistler öyledir böyledir, vay efenim ahlaksızdır vay efenim her türlü boku onlar yemişlerdir derken saygısız hadsiz olunmuyor ama ateist bir genç arkadaşımız fikrini söyleyince vay amk piçi oluyor he mi.. bu düşünce ve fikir beyan etme özgürlüğü sadece - bu ülkeyi baz alırsak - dini bütün Müslüman vatandaşlarımıza mı bahşedilmiştir. adam kalkıp camiyi ahıra mı çevirdi ? hayır...ama aynı adam ramazanda iftar vakti gelmeden karnını doyurdu diye linç edildi.. kendisini sevmem ama muhammed gelip bu ikiyüzlülüğü görseydi ne ayaksınız siz amk derdi, orası kesin..

halkların demokratik partisi

barajı çok rahat bir şekilde geçecektir ve akp'nin kabusu olmaya devam edecektir. bunu bi hazmedin gençler... akp denilen dini imanı para olan partinin kaybettiği oyların büyük çoğunluğu kürt vatandaşlarımızdandır.. kalkıp bunca katliamdan sonra, güneydoğuda yapılan sokağa çıkma yasağından tut sivil vatandaşların öldürülmesine ve daha onlarca hukuksuz uygulamalardan sonra dönüp de tekrar akp, din sömürüsüyle geçici olarak kazandığı bölge halkını tekrar kazanamaz, ilelebet kazanamaz.. geçmiş olsun..

seni yine başkan yaptırmayacağız....yargılanacaksınız..o yolsuzlukların hesabını bir bir vereceksiniz...

şaka gibi la, bunlardan bi milletvekili çıkıp televizyonlara utanmadan şunu söyledi ya :

- erdoğanın günah işleme özgürlüğünü kısıtlıyorlar..

sonra cahil dediğimiz zaman, vay efenim çok elit oluyoruz halka inenmiyoruz..lan adam orda gözünün içine baka bakaa anlatıyor işte.. sonra biz cahilsiniz deyince halktan kopuk oluyoruz..