bugün

entry'ler (1432)

artun akçakın

2013 fifa 20 yaş altı dünya kupası için Türkiye'nin gol ayaklarından biridir. Gençlerbirliği'nde kupa maçlarından güzel bir performans sergilemişti. Bu turnuva ile kendini tüm Türkiye'ye ve Dünya'ya tanıtma şansı yakalayacaktır.

Kim lan bu herif diyenler için:
http://www.youtube.com/watch?v=KXUEI99q_pU

akbank

an itibariyle, dikkatinizi çekerim, gecenin 12'sinde aradığım ve bana 48 dakika müzik dinlettikten sonra hizmet veren banka.

belli ki müşteri temsilcileri da fırça yemekten bir hal olmuş, alttan alttan laf çakıyorlar. utanmadı bir de uzun beklemelerden beni sorumlu tuttu. kızın sabrı da bir yere kadar. ona da hak veriyorum.

şahsi görüşüm call center için personel alsın.

kan ihtiyacı

Twitter üzerinden Ankara kan gönüllüleri @ankarakan adında bir hesap oluşturmuşlar. iyi de yapmışlar.

kentpark

(bkz: Kentpark Most Life Club)

kentpark most life club

Resmi açılışı Ekim başında yapılacak spor merkezidir pardon yaşam merkezidir(miş). Bol sayıda personelle Kentpark'ın -1 katındaki alanda sizi karşılar, size salonu gezdirir ve ilgilenirseniz pazarlık yaparlar.

Gelelim mekanla ilgili notlarıma:

Öncelikle mekan güzel hacı. içinde yüzme havuzu, basket sahası ve türlü türlü kondisyon alanları olan bir merkez. Ayrıca PES oynamak için bir alanı var, sineması var, çocuklarınız varsa onlarla ilgilenecek bir mini kreş var. Abazalar için düz duvar var. Yani herşey düşünülmüş.

Sizi spor yaparken takip edecek bir danışman tahsis ediliyor. Anne gibi başında mı duruyor artık bilmiyorum. Ondan ayrı olarak da siz spor yaparken, "Öyle yapılmaz böyle yapılır al aq" tadından uzak yardımcı elemanlar var.

Ücreti mukabilinde çantanızı sürekli olarak bırakabileceğiniz bir dolap da olacakmış.

Sauna'ların beleş olanı da var. Ayrıca bir de Hamam masaj olayları var ki bunlar ekstraya girer. Sonra o kadar para verdik olmasın.

Açılış öncesi fiyatları uygundur diye tahmin ediyorum. Gidin bir fiyat alın. iyi pazarlık yapanınız varsa benim için de yapsın.

digiturkwebtv

iki seneye yakın bir süredir üyesi olduğum, digiturk'ün genel müşteri anlayışını da bildiğim için her sene gelişeceğine inandığım, ama gel gör ki her sene maçları daha bir kareli gösteren internet deneyimidir.

Bu sene fiyatlarına yüzde 70 zam yapmışlardır. Kalite de yüzde 50 düşmüş.

ilk sene açtığımda aynı bilgisayar aynı internet bağlantısı ile 2700 kbps ye kadar görüyordum. Maçlara bağlanmakta sorun yaşamıyordum. Sonraki sene en yüksek 1800 kbps e düştü. Derbilerde maçta bilet kuyruğuna giriyormuşçasına kastırdı beni. Hatta bazı maçları izleyemedim.

Bu sene? Alttaki hız ibaresi kaldırılmış. Aha dedim boku yedik. iddia ediyorum ki izlediğim kalite 800 kbps civarında ha var ha yok. Arada görünmeyen toplar, buffering, loading derken takılıyoruz kendisiyle. Bir an önce düzeltsinler bence şu olayı. Yoksa giden abone geri gelmeyecek.

Zamanında herkese şiddetle tavsiye ettiğim bir ürünü heder etmesinler.

18 eylül 2011 galatasaray samsunspor maçı

Bir önceki hafta rakibine kafa atan Melo'nun hem maç sırasında hem de maç sonrasında federasyon tarafından cezalandırılmamasını takiben gol attığı maçtır. Herkes penaltıyı tartışıyor ama böyle de bir gerçek var.

salatanın suyuna ekmek bandırmak

Bir bilen yorumuna göre salatanın suyuna ekmek banmak, salatanın suyundaki yağları çekermiş. Bu sebeple pek de faydalı değilmiş. Bunun yerine salata suyunu kaşıklamak, daha dengeli bir yöntemmiş.

Dr. Öz gibi adamım bak.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

http://twitter.com/#!/cucuklastigi

Takip eden takip edilir. Takip etmeyen de bazen edilir.

ilkay demir

24 yaşında kansere yenik düşen dosttur. "Son dönem derslerimin bu kadar iyi olmasından bir gariplik olduğu belliydi" diyerek yorumladı hastalığını. Henüz 24 yaşında veda ettiği hayatta derin izler bıraktı. "Çıkınca kurbanlık dinazor keseceğim." dediği hastanede hastalığa yenik düştü.

Doğallığından gelen sivri diliyle kırmak bir kenara, sevdirirdi kendini. Belki de en duymaya çekindiğiniz gerçekleri yüzünüze vururken sizi güldürecek kadar kıvrak zekaya sahipti.

Ben hayatımda ilk ve belki de son kez, bir insanın aynı anda hem güldürüp hem ağlattığını gördüm. Hüznü kahkahaların içindeydi her zaman.

Şu anda da gülüyorsun biliyorum. Tüm arınmışlıklarınla yukarıdan gülümsüyorsun. Tek tesellimiz de bu zaten.

mini etek giyen sevgilisiyle gurur duyan erkek

Bu kadar abazanın sözlüklerde bile nasıl da çoğaldığını görememiş erkektir. Her Türk erkeği nedense alımlı bir hatunu alıp sonra bıyıklı bir kutuya çevirme hevesindedir. Bu delikanlı bu sevdadan da bir haberdir.

alannah myles

Black Velvet adlı şarkısındaki rock tarzı ve sesini müziğe uydurmasıyla beni benden alan şarkıcı.

android

Google tarafından piyasaya sürülen, uygulamaları açısından giderek IPhone'a yaklaşan, Calendar, Documents, Mail gibi pek çok google servisiyle entegre çalışan, kullanımı kolay ve pratik işletim sistemi.

Layar, Goggles, Google Sky gibi uygulamaları kesinlikle görülmelidir.

google sky

Android işletim sistemiyle çalışan telefonlarda gökyüzünde yalnız gezen yıldızları yakından tanımamıza vesile olan google uygulaması.

Android işletim sistemiyle çalışan telefonumda bana yamuk yapan, "Sen avea'lısın sana izin vermiyoruz!" diyerek beni aşağılayan, sonrasında uygulamayı kırk takla atıp yüklediğimde de Skype üzerinden başka bir Skype abonesini arayamayacağımı söyleyen, üstelik de beni bir skype abonesi aradığı zaman benden para talep edeceğini söyleyen paragöz uygulama.

Telefonu kullanacaksam seni neden yükledim ki ben? Kaldırdım zaten o ayrı.

goggles

Android tabanlı telefonlarda çalışan, resmini çektiğiniz bir şeyi google'da arayabilmenizi sağlayan geleceğin uygulaması. Misal bir logonun resmini çektiğinizde o markanın adını, bir cep telefonunu çektiğinizde o telefonun marka modelini arama sonucu olarak getirebilmektedir.

Bir metnin fotoğrafını çektiğinizde de o fotoğrafı metne dönüştürüp arayabilmektedir. Her geçen gün daha iyiye gitmeyi vaad etmektedir.

evernote

Android, IPhone, Windows, MacOSveya web üzerinden not alabilmenizi ve bunları senkronize edebilmenizi sağlayan muhteşem bir mobil uygulama.

En güzel özelliklerinden biri her tür formatı nota çevirebilmesidir. Örneğin bir video çekip, sonrasında sesli bir kayıtta üzerine yorum yaparak bunu not halinde yükleyebilirsiniz. Bu notlar senkronize olduğunda bütün bu video ve ses kayıtları internet üzerinden görüntülenebilir hale gelir.

Aynı zamanda resim olarak çektiğiniz bir tabelanın üzerinde yazan bir kelimeyi text-search yapabilmenizi sağlayan bir özelliği de vardır.

erdoğan ın demirel e kafayı takması

Demirel "Mehmet Haberal'ın otelinde toplantı yapanlar kendileri değil miydi?" şeklinde bir ayarla hala siyasi hazır cevaplılığa haiz olduğunu göstermiştir.

Üslup açısından BTK tarafından filtrelenmesi gereken bir polemiktir.

kütahya kızıl çamur dan 25 kat büyük felakete gebe

Hayaldi gerçek olmaz umarım.

ak parti sayesinde ilk yerli tankımızı yapmamız

Tankın henüz kendisi yok ortada. Sadece fuarda maketi sergilenmiş.

Hele bir soluklanın yiğitler. Ben de size bir maket yapar veririm isterseniz.

http://ekonomi.milliyet.c....2011/1388674/default.htm