1. 1.
  doktorun üstüne yapmak anlamıda çıkar.
  (bkz: yapılmışı var)*
  1 -3 ... scarface
 2. 2.
  doktor mesleğini icra eden şahsiyete,birşey yapmak...
  3 ... aby
 3. 3.
  (bkz: hemşireye yapmak)
  2 -3 ... saint pierre
 4. 4.
  Maksimum süresi 6 yıl olan, ilk yılın iki döneminde ders alma zorunluluğu bulunan, bu aşamadan sonra doktora yeterlliik sınavını geçmekle herşeyi aştım diye kendini kandıran bireyin tez aşamasını da azmedip bitirmesi ile bilim doktoru ünvanı alacağı süreç.Kendimden biliyorum.
  2 ... ya bi sus yaaaaa
 5. 5.
  yüksek lisans yaparak ömrünü çürüttüğünü düşünen kişinin artık gözünün yemediği, yüksek lisanstan çok daha zor ve zahmetli olan ancak bazı mesleklerde yükselmek ve diğerlerine fark atmak için tercih edilmesi gereken durum.
  5 ... oylumunelumune
 6. 6.
  -kız aysel kime yapıyorsun bu havaları
  +doktora yapıyorum
  7 -1 ... gerko
 7. 7.
  doktora yeterlilik sınavı gibi çin işkencesi bir öğeyi içinde barındıran, o da yetmedi hadi bir de tez yap bakalım anca o zaman PHd olabilirsin denen, insanın kafasında her an " abi ben burda ne arıyorum, amacım ne lan benim, işe gireydim şimdi hede bödö maaş alacaktım, böööööhüüüü" diye ağlamasına sebep olan, akrabaya eşe dosta neden bu kadar uzun süredir okuduğunu anlatamamanın verdiği ezikliği, siniri içinde barındıran, ama gene de 4 sene boyunca yapılan, aslında düşününce o kadar da kötü olmayan eğitim süreci
  2 ... cilegin karamele doydugu an
 8. 8.
  öğretim üyesi olmak için mutlaka tamamlanması gereken süreç.
  2 ... karizmatiklider
 9. 9.
  doktora yapıp bu ülkede hala istemediğin işi yapıyo olmak çok acıdır ama siz yine de bir umutla yaparsınız .. hayallerinizi gerçekleştireceksinizdir sonuçta..
  2 ... aliniyesta
 10. 10.
  hem para hem statu sahibi olmayi isteyen karizmatik bunye faaliyeti.
  ... nanocu