bugün

turkiye'nin en iyi oyuncularindan biri. o sari biyigiyla, o endamiyla, o ahenk ah allah'im. cicekciyken oyunculuga transfer edilmistir. bugunlerde dikkat şahan çıkabilir programında kesit ötesi adli skecinde goruyoruz. gerçek kesit te super performansi vardi bu amcanin. mikelanj bir silahi vardi hic degismezdi. yine de takdire sayan insan. bursa'da bir bar islettigini duymustum ama hangi bardir nerdedir bilmiyorum.
(bkz: hastasıyım) *
açık mavi kotu içine bastığı baklava dilim desenli kazağı ve parmak uçları siyahlaşmış beyaz çorabıyla prekazi model saç uzatan kalın kaşlı esmer abinin yanında adeta bir asalet abidesi cahit kaşıkçılar. bir bölüm hatırlıyorumki 15 dakika boyunca bu abi evinden çıkıp kahveye gitti arkadan piyanosu bol didididi diye bir müzik çaldı ama hiçbir atraksiyona girmedi cahit abi. yürümesi bile insanları ekranları başına bağladı. flash tv sitesinde silinmeden önceki cahit abi tabirini aktarmak istiyorum

"sarı bıyık fenomeni bazen ölüyor bazen öldürüyor bazende öldürülüyor"

öyle bir insan düşününkü bir reality showda ölmesi ve öldürülmesi ayrı ayrı iki sansasyon yaratsın. bakınız kurtlar vadisinde kimse salladımı süleyman çakır öldü mü? öldürüldü mü? yok. adamın gidişine üzüldüler. ama cahit kaşıkçılar farklı bir yerde olduğundan her yaptığı ayrı bir olay eminimki bir yerlerde o mobilet ense saç kesimli esmer kıllı abiyle bira içip dert tasa olaylarına girmiştir.
her rolun altından başarıyla çıkabilecek ender insanlardan birisidir. suratındaki ''her gece bir büyük içerim'' ifadesi ise kendisini daha farklı kılmaktadır.
yıllar yıllar sonra, makina'da dünya gözüyle görebildiğim gerçek kesit'in sarı bıyık lakablı efsane oyuncusu...
dizide; bir akşam birahanede kafa çeker, bir akşam kahvede kağıt oynar, işe geç gider, aşkla başladığı evlilikleri çevrenin gaza getirmesiyle psikopatik bir aşk hikayesine bürünür,arkadaşlarıyla dillere destan muhabbetlere dalar, paso sigara içer, yüzü kırmızı kırmızı dolaşır, aldatır, aldatılır, ölür, öldürürdü.

hiç bir dizi karakterini tv'de görmek beni bu denli bahtiyar eyleyemezdi...tanrım, cok mutluyum... * *
gerçek kesit dizisinin senaristlerinden.

işin bu yönünü düşününce, dikkat şahan çıkabilir bölümlerinde kendisiyle neden alay ettiğini anlamakta zorluk çektiğim insan.
geçtiğimiz günlerde televizyonun karşısında seray sever ve erkekler adlı pologlamı izlerken uyumuşum. rüyamda ise nam-ı diğer sarı bıyık cahit abimizi bana ibretle bazı şeyler anlatırken gördüm. ne anlattığı konusunda bir fikrim yok lakin, sarı bıyık-sarı-seray sever şeklinde bir bağlantı kurduysam da olay halen esrarını koruyor.
1957 karacabey doğumlu olduğunu duyduğum, gerçek kesit programının her şeyi, ''ne versen giyen, oynayan, oynayatan; kah bir liseli, kah bir esnaf, kah bir zengin, kah bir sapık, kah bir deli''.. kimilerine göre de türk televizyon tarihi'nin -ki kendisi de çok eskilere dayanmamaktadır - gizli kalmış al pacino'larından birisidir.

böyleydi işte cahit kaşıkçılar. hiç unutmam, bir bölümünde ''zavallım'' karısını hastalıktan mı, neyse işte kaybediyordu, yavaş yavaş da hafızayı kaybetmeye doğru gidiyordu, o bölümün ilerleyen dakikalarında, perihan savaş'ın yeni kalkmış gibi görünen mahmur gözlerle servisini yaptığı gibi, duvarlara konuşuyordu; ''vah zavallım!'' demiştim ben de, ''garibime bak, böyle şeyler de olabiliyor demek ki!'' diye. demek ki, kendisi amatör - mamatör, bir şeyleri kabullendirebiliyormuş, komedinin aksine oyunculuğunu sergileyebiliyormuş. böyle böyle, onlarca bölümde yaklaşık bir 5 - 6 sene evlerimize konuk oldu. ben de, o zamanlar orta okula giden bir fert olarak, pek bir kafam basmasa da, ''anne bak bakalım gerçek kesit başlamış mı'' diye sorardım. babam da, ''hah gel bakam faidelibilgi, çıktı senin şarapçı'' derdi bu adamcağız için, ben de gülerdim. ne yapacaksam o zamanlar, bu adamcağızı izleyip de; türlü türlü kesici, bilimum biçici aletlerin, kendi işlevleri dışında ne işlere gebe olduğuna şahit olacaktım herhalde''

kısacası, öyle ya da böyle, ama sarı bıyık, ama cahit kaşıkçılar olarak, evlerin hemen hemen tümüne girmiş, kendisini de zamanla sevdirmiş bir abimizdir kendisi. bursa erkek lisesi'nde okurken, ara sıra incirli diye bir semtten geçer, kendisinin çiçekçi dükkanını görürdüm; sonra bir gün otobüsle geçerken, dükkanın kapandığını gördüm, sanki içimde bir şeyler eksilmiş gibi oldu'' başka zaman, otobüsle geçerken, onu çiçeklerle uğraşırken, birisini bıçaklamaktan ya da baltalanmaktan ayrı bir uğraş içerisinde kendisini görmek, beni hayretlere sevk ederdi, ee ne de olsa bizden birisiydi o da artık...
ilk olarak 1986 yılında yani 5 yaşındayken tanıdım kendisini. Bursa nın incirli caddesinde vhs video kaseti kiralayan dükkanı vardı. 2 sene öncesine kadar aynı cadde üzerinde eşinin çiçekçi dükkanı vardı. Ama hala duruyormu bilmiyorum.

Cahit abi hayatımın önemli bir zamanında karşıma çıktı. 1988 de sünnet düğünümün kameramanıydı. O zamanların en daşşaklı mesleklerinden biriydi kameramanlık. Allahı var iyi çekmiş şeyimi eee düğünümü.

1990 ların başında cahit abi daha farklı atılımlar yaptı. Mahallemizin berberi osman abimizle komedi dans üçlüsü tadında bir grup kurup düğün salonlarında show yapmaya başladı. Grup zamanın star televizyonunda direkten döndü. Dans üçlüsünün üçüncü şahsını şu an hatırlayamadığım için affınıza sığınıyorum. Kendilerini modi düğün salonunda bizzat izlemişliğim vardır. Berber osman abimiz ise hala incirli de berberlik yapar. Yani traşa devam.

Daha sonra cahit abimizi hepimizin bildiği gerçek kesitte gördük. Gerçek kesit bizim mahallemizde çekildiği için bütün bölümleri herkesten önce bilirdik. Çekimde bulunmamak çok dert değildi. Çünkü yan figuranlar bizim arkadaşlarımız olduğu için konudan her türlü haberdar olurduk.

işte böyle dostlar.

Heyyy gidi bursa günleri diyip, bir ahhh daha çekelim.

Sayın cahit abimize sevgilerimi gönderelim.
gerçek kesit programıyla gönlümüzde taht kurmuş usta oyuncudur. 11 ekim 1957 tarihinde bursa'da doğmuş. ortaöğretim mezunuymuş. lakabı da sarı bıyıkmış.
anımsayamayanlar için sıfatı
http://profile.ak.faceboo...108/n27563891582_3208.jpg
(bkz: mestan)
(bkz: sari abi)
(bkz: sarı bıyık)
ciddi anlamda saygı duyduğum oyunculardan biridir. çünkü; kâh bir kumarbaz, kâh bir aile babası, kâh bir esnaf, kâh bir taksici, kâh bir psikopat... * her türlü rolün üstesinden geliyor.

flash tv ekranlarında artık göremiyoruz maalesef. alay etmek için söylemiyorum gerçekten aradığım ve özlediğim bir kişilik. aslında bursa'da çiçekçilik yapan bu abimiz amatör oyunculuğun ustasıdır. gerçek kesit programını kült yapan kişidir. bir gün yolum düşer de bursa'ya gidersem hiç üşenmeyip arayıp bulup tanışacağım kendisiyle. en kısa zamanda tekrar gerçek kesit'le ekranlarda görmek istiyorum.

(bkz: ailecek severek izliyoruz)
Gerçek kesit programi ile tanınan sarı bıyıklı tatlı mı tatlı bir oyuncu. Bursa da yaşıyor.
(bkz: Çok severim kendilerini)
(bkz: gerçek kesit)

http://www.youtube.com/watch?v=fSNLq9VxLBA

sağ tarafta ki adam, yani sarı bıyığından anlaşılıyor zaten.
Iddasiz tv programlarinin iddaasiz.besinci sinif oyuncusu
gerçek kesit'in sarı bıyığı.

gerçek kesit efsanedir harika bir programdı. dizi de olabilir. her neyse mükemmeldi.
öyle bir geçer zaman ki dizisine psikopat bir karakterle girse fena olmaz hani.
gerçek kesit dizisinin unutulmaz oyuncusu. namı diğer sarı bıyık. aslında ekranların efsanelerinden biridir.
doğal oyunculuk konusunda mükemmeldir. bursalıdır, içtendir. cahit abimiz günümüzde ayka prodüksiyon'un tepe isimlerinden biridir. kendisi facebook'ta da arkadaşımdır.
her role, her bedene bürünmüş kirli sarı bıyığıyla yer aldığı yapıtlarda hep can yakan olan cahit bey,kariyerinde istediği başarıyı yakalamış ve yaşıt rol arkadaşları arasında zirveye çıkabilmiş başarılı oyuncudur.
(bkz: fantazi kurbanı)
çocukken bursa'da yaşadığım vakit yolda denk gelen oyuncudur. tanıştığımızda, selam genç öpüşelim mi dediğinde çok korkmuştum ama yanaktanmış meğerse. malum sarı bıyık kendileri. pek tatlı bir insandır.
kanalizasyon filmindeki hali çok güldürmüştür. Benim kadar Ali Kırca'ya benzetenler varmış demek. Şimdi nerelerde acaba.
değeri bilinemeyen ülkenin gelmiş geçmiş sayılı author dur. auhor nedir bilmeyen cahil cühela piçleri de aydınlaayım da kültürümle şamarlayayım onları. yani hem yazan, hem yöneten üstüne bir de oynayan sanatkar.
her rolün altından kalkar, iyi yazar, iyi oynatır. en odun en mal kişileri bile oyuncu yapmıştır, en trajik hikayelerde bile tarantino ve coen kardeşlere dudak ısırtacak kara mizahı yazmıştır.
elinde tutan olaydı bambaşka olurdu cahit, cahitim, cahitler.
Otoriteler (onlar kimse amk) neden Leonardo diCaprio'ya değil bu adama oscar verilmediğini tartışmalılar. Kaleci saçlı adam da en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü almalıyken tek hataları Flash tv stüdyosunda doğmuş olmaları.
flash tv'nin en büyük kozlarından biri.

(bkz: gerçek kesit)