1. 1.
  (bkz: motorlu taşıtlar vergisi)
  8 ... janjan
 2. 2.
  o 60 ların 70 lerin mükemmel müziğinin içine sıçan tv kanalıdır.mtv ve onun kopyalarının müziğin içine girdikten sonra dünya müziğinin nerelere geldiği gözler önündedir.boyunlarında kolyeler yanlarında güzel kızlar(erkekler) olan insanları doğuran kavramdır mtv.
  kral tv de mtv nin türkiyedeki versiyonudur.anlatmak istediklerimi kral tv nin bugün müziğimizi getirdiği noktaya bakarakta kolayca görebilirsiniz.
  3 ... msd
 3. 3.
  muhabirle kibariye arasında geçen diyalog yarmıştır..

  muhabir: mtv izler misiniz?
  kibariye: em tivi izlerim em radyo dinlerim beaa.
  6 -1 ... don kişot
 4. 4.
  yıllar yılı okul dönüşlerimde tvnin karşısına kurulup açtığım kanaldı mtv. arada bir green day'e rastlasam kendimi converse giyip mor bağcık bağlamışçasına protest(!) hissederdim. britney spears'ın liseli çıtırdan barbarella'ya uzanan kafkaesk değişimine cıkcıklar, ama poposunu kameraya sürttüğü kliplerini bininci kere izlemekten de geri durmazdım. uzun bir süre müzik kültürüm bunlardan ibaret oldu, çünkü çevremde bunlardan başka bir şey yoktu. parolamız belliydi: "just see mtv." biz de sadece onu biliyor, onu görüyorduk.
  yedi bitirdi gençliğimi mtv. onu aşıp da adam gibi müziğe ulaşmam senelerimi aldı. şu ülkede yaşayıp da yavuz çetin'i, baba zula'yı, replikas'ı ve daha nicelerini yeni yeni idrak ediyorsam ben, hep mtv ve onun gibiler yüzünden.
  5 -1 ... düttürü hanzo
 5. 5.
  music television'un kısaltılmış halidir.
  2 ... scarface
 6. 6.
  izlediğim dönemde 2 reklamından biri kadın pedi olan dandik tv kanalıdır. Birtek jackass i severim.
  2 -1 ... eurasia
 7. 7.
  22-23 temmuz 2006 haftasonu mtv live weekend yaparak herkesi sevindiren canlı müziğin tüm güzelliklerini birçok sesten bize sunan tv kanalı
  2 -1 ... city walk
 8. 8.
  (bkz: metallica mtv icon)
  2 ... gerko
 9. 9.
  son yıllarda iyice zıvanadan çıkan müzik kanalı. 'amerikan popüler kültürünün neferiyiz' nidasıyla aşırı derecede ağır kaçan bir rnb ve hip hop sosu altında ıvır zıvır grupların promosyonları, değil müzikle, insanlıkla bile uzaktan yakından ilgisi olmayan bol miktarda banallık, şiddet ve teşhircilik içeren programlarıyla nerde o eski hali dedirten kanaldır ayrıca.

  halbuki geçmişte mtv tarafından kusursuz bir biçimde organize edildiğini düşündüğüm unplugged konserler sayesinde merak ettiğimiz müzisyenleri neredeyse tüm maskelerinden sıyrılmış vaziyette dinleyebiliyor, canlı ve akustik performanslarını er meydanında* sergilemelerini keyfekeder seyredebiliyorduk.

  2000'lerin başlarından itibaren süregelen dönemdeyse, sözkonusu kanalda devamlı bir dejenarasyonun, kozmopolit amerikan toplumu yapısını sanki muazzam bir şeymiş gibi sergilemenin, kirli paralarla bir yerlere geldikleri herkes tarafından bilinen hip hop imparatorlarına yalakalığın ardı arkası gelmedi.

  nerde o doksanların üniversite gençliği kanalı, nerde şimdiki anaokulu çocuklarına hitap eden delik deşik mtv!
  6 -1 ... louis cyphre
 10. 10.
  gerizekalı abdlileri tavladığı programlarla uyanık türk gençliğini tavlayamayacak kanaldır. Banane birader laguna beach'den my super sweet 16'dan dimi. Biraz yaratıcı olun.
  3 ... diyonsos