bugün

entry'ler (4093)

bi kola bi cips bi de çikolatalı gofret

pişmanlıktır.

biz kürtajı konuşurken

3. köprü ihalesinin yapılmasını kötü olumsuz bir gelişme olarak lanse etmek nasıl bir zihin mahsülüdür çözemedim ben. bu ülkede yatırım yapılacaksa ihaleler de yapılacak. her yapılan ihalede sanki yolsuzluk varmış imasında veya o yatırımdan rahatsız olmak en hafif tabiri ile ahlaksızlıktır.

yapılacak her yatırım ardından bir iğne ucu kadar delil olmadan böyle komplo teorileri sıçmanızdan insanlara iftira atmanızdan fenalık geldi artık.

aslında tipik ulusalcı davranışı bunlar. kendi destekledikleri belediyelerin başkanları yolsuzluktan tutuklansa iktidarın oyunu diyip aklar, iktidar çivi çaksa kesin adam kayırıyorlar ihale yolsuzluğu derler.

edit: ayrıca aselsan ın israil e satıldığı haberinin yalan olduğu defalarca acıklandı çoğu haber sitesinde ve gazetede yazıldı. gazete okumaktan haberi olmayan öküzler gelip şurda siyaset yapmıyor mu o çok fena.

heronların silahsız insanları ayırt edememesi

onlarca kilometre yol yürürken teröristlerin silahları havaya kaldırıp sınırı havaya sıka sıka geçtiğini sanan gerizekalıların şaşırtıcı bulduğu olay.

lan adamlar silahlar ya sırtlarında ya da katırların üstüne yükleyerek geliyor zaten. onlarca kilometre öteden insanlar zor görülürken bide sırtında ne var eşeğin üstüne ne bağlamış diye tespit etmek kolay mı ? devletin işi gücü yok sınırdan geçen kaçakçı mı öldürecek sanıyorsunuz.

ufacık beyninize sorun bir devletin bu insanları kaçakçı olduğunu bile bile öldürmesinin ne gibi bir karı olabilir.

karını geçtim pkk sempatizanı bazı orospu cocuklarına fırsat verdiği için zararı bile var.

o bakımdan belli ki terörist sanıp vurulmuşlar. o bölgede terörist sanılması da gayet normal. daha neyi konuşuyosunuz ?

29 aralık 2011 uludere de köylülerin bombalanması

devletle pkkyı aynı kefeye koyan gerizekalılar var sanırım aramızda. pkk dünya tarafından tanınan terörist bir örgüttür. asker sivil demeden sesini duyurmak için katliam yapar.

türk ordusu ise defalarca sınırdan bu şekilde sızmalar nedeni ile karakolları basıldığından sınırdan kaçak geçenlere karşı havadan operasyon yürütmüştür. yani herhangi bir şehrin yerleşime açık bir mahallesinde değil, yerleşim olmayan insan yaşamayan sadece teröristlerin bulunduğu bir bölgede kaçak olarak sınırı geçen kalabalık bir gruba karşı operasyon yapmıstır.

yani türk ordusu durup dururken mk 84 bombasını f 16 ile evinizin salonuna atmaz.

şunu önce bir idrak. valla zor bişey değil. anlamamak için ya gerizeaklı ya da pkk sempatizanı olmak lazım.

29 aralık 2011 uludere de köylülerin bombalanması

kimse kusura bakmasın. gece vaktı eşek tepesinde onlarca kişilik grup terörün kol gezdiği yerde türkiye ye sızmaya calısıyorsa böyle sonuçlara da katlanacak.

askerin gidip 40 kişilik ırak sınırından türkiyeye sızan gruba pardon terörist misiniz ona göre vuracaktık deme imkanı da yok.

aktütün saldırısının internetteki görüntülerine bakarsanız karakolu basan pkklıların da aynı sekilde eşek tepesinde sınırı gecerek geldiği biliniyor. o zaman ben de dahil pek çok kişi kızmıştık neden bunlar havadan tespit edilip imha edilmiyor diye.

eminim ki o grup da havadan tespit edilip imha edilse yine şimdi bu operasyonu fırsat bilip çemkiren kişiler o zaman da çemkirecekti.

sanki bölgede pkk aynı şekilde sızıp askerleri sivilleri öldürmüyor tsk durup dururken böyle bir şey yapıyormuş gibi utanmadan yüzsüz yüzsüz konuşuyor bazılar.

genelkuramyın açıklması genel itibarıyla gayet tatminkar olmuş.

1 derece deprem bölgesinde olup haarp ı suçlamak

sikik sikik binaları olması gereken mailyetin 3 de biri fiyatına dik ne zemin etüdü ne plan proje çiz, inşaat mühendisliği gibi bir meslek yokmuş gibi davran sonra binalar yıkılınca da başkta kıtada yaşayan amerikalıyı suçla.

bu ancak öküzlükle açıklanabilir.

sadece bize özgü bir mevzu da değil gerçi. her ülkeden var haarp ı suçlayan dangalaklar.

milliyet

http://dunya.milliyet.com....2011/1433172/default.htm

bir sigorta şirketinin yaptığı uygulamayı sanki ingiltere devlet olarak karar almış sanki devlet politikasıymış gibi ingiltere nin büyük ayıbı şeklinde haber yapan gazete.

bunların gazeteci olduğu, hem de türkiye de en çok satan gazetelerden biri olduğu ülkeme acıyorum.

ben gazete patronu olsam habere bu başlığı atanı değil gazeteci olarak işe almak ofisboy olarak bile işe almam.

böyle adamların olduğu ülkede gazetecilere tabi saygı duyulmaz ve güvenilmez.

fırat haber ajansı

ciddi manada editörleri mi desem artık kimse ilgilenen hayal aleminde veya ot kafasında yaşıyor. yani bu kadar gerzekçe derlenmiş haberleri bir arada zor bulursunuz.

site zaten kendi içerisinde gayet tutarsız. gerillaya karşı kimyasal savaş tırtılları diye haber var lan sitede. şaka gibi. türk ordusunun gökyüzüne savaç uçakları ile balon bıraktığını falan da söylüyor bu amcalar.

şimdiki yeni haberleri de avrupa ekonomik krizden sonra sosyalist olur mu. yemin ediyorum zaytung bunların yanında halt etmiş. adamların ciddi yazıyoruz diye yaptıkları haberlere bak.

3 ekim 2008 şemdinli aktütün pkk saldırısı videosu

hala bu videoda kalkıp utanmadan arlanmadah hükümeti eleştirenler var arakdaş deli oluyorum. bu körlüğün haricinde bir çaba yani.

akp mi dedi gerizekalı arkadaşım tam dağların ortasına kabak gibi koyun o karakolu diye ? o derme çatma gecekondu gibi binaları akp mi dikti oraya ?

akp mi kullanmadı heronları. akp mi tespit edemedi yüzlerce sızan teröristi bütün teknik imkana karşın?

akp mi 5 saat süren hava kararana kadar süren çatışmaya helikopterle veya f 16 ile müdahale edemedi ?

akp mi 5 saat süren çatışmada özel harekat birimlerini helikopterlerle bölgeye sevk edemedi?

utanmanız arlanmanız yok mu sizin arkadaş ya. şu videoda bile akp yi bir insan nasıl suçlar nasıl bir şuur nasıl bir kafa yapısıdır bu ?

büyük şehirlerde 5 yıldızlı otellere taş çıkarır ordu evleri inşa edileceğine, türbanlı insanlarla uğraşılacağına, hükümete karşı abuk sabuk web siteleri kurulup iktidar nasıl yıpratılır planlanacağına keşke bu karakollar nasıl güvenli hale gelir onlar planlansaydı.

asker her fırsatta laiklik üniter devlet diye nutuk atacağına keşke doğuda karakollar kötü halde kale gibi karakollar yapalım ekipmanlar alalım diye demeçler verseydi.

ama politikayla muhtıra vermeyle çok meşguldüler.

eminim ki akp hükümetine zamanında haber verilse dense ki karakolların hali bu halde bunları yeniden yapalım şu ana kadar elli kere yapılırdı. ama askerin işi gücü başka şeydi ta ki yakın zamana kadar.

ışık koşanerin ses kayıtlarında da neyin ne olduğu açıkça belli. allah aşkında artık utanmazlığı bırakın. akp nin eleştirilecek yeri var eleştirilmeyecek yeri var.

ayrıca burada hava desteği olmamasını yoğun sis e bağlamışlardı görün işte. hedef tahtası gibi derme çatma karakol içinde gencecik onlarca can, saatler süren çatışmada akşama kadar gelemeyen, gelmeyen hava desteği.

yani bu görüntüleri izleyip de çıldırmamak elde değil. karakolun yapısına binalarına durduğu yere bakar mısınız allah aşkına? değil güvenliği sağlamak kendini savunmaktan aciz tam yamaçta karşı tepelerden ateş alacak şekilde konumlanmış. binalar normal bina. kalın beton duvarlı zırhlı kale gibi bir bina da değil.

çatışma anına bakarsak zaten doğru düzgün karşı ateş bile açamamışlar. ışık koşaner in söylediği de buydu zaten. karakollar fiziki olarak eksik. kordinasyon bozukluğu yüzünden hava desteği çok geç geliyor veya hiç gelmiyor.

akıl alacak şeyler değil bunlar. her türlü imkan var, para var, ekipman var ama kullanan kullanabilen yok.

faturasını da vatani görevini yapmaya gitmiş gencecik insanlar ödüyor.

ışık koşaner den acı itiraflar

hala ve hala mantıklı ifadeler yer alıyor diye savunuluyor. zaten kimse komutanlar kendi arasında bunları konuşmasın demiyor.

şimdi bir ordunun döşediği mayınları bilmemesi bir skandal mıdır ? evet

bir ordunun tim komutanın silahını bırakıp kaçması o silahın numarasına kadar roj tv de afişe edilmesi skandal mıdır ? evet

bir ordunun 30 yıllık terörle mücadelesinde hala karakollarında fiziki eksikler bulunması skandal mıdır ? evet

bir ordunun insansız hava araçlarında meydana gelen bir olaya yetki karmaşası yüzünden anına müdahale edilemeyip can kaybı yaşanması skandal mıdır ? evet

bir orunun bir erinin acemilik ve eğitimsizlik yüzünden dost ateşi ile alnından vurulması skandal mıdır ? evet

şimdi bütün bunlar ortadayken bir yandan küfrederken bir yandan neyi savunuyorsunuz ? ne diyorsunuz yani anlamadım ki. bunlar neden senelerdir düzeltilmemiş ? bu ihmallerin sorumlularına ne olmuş ? soruşturma açılmış ceza verilmiş mi ?

türkiye de halk artık askerin sadece askerlik yapmasını onu da iyi yapmasını istiyor. yıl 2011 olmuş ben vatandaş olarak hala orduda böyle sebeplerden asker kaybının olduğunu duymak bilmek bile istemiyorum.

30 sene ya. 30 sene yani. az bir zaman değil. ama ordu başka işlerle meşguldu malum. bunlara anca sıra geldi.

dota 2

her ne kadar warcraft karakterlerinin bazılarının tipleri daha düzgün olsa da yeni oyundaki karakterlerin çoğunun tipi daha iyi. ayrıca dota farklı bir oyundur yani. karakter hikayeleri farklıdır. tabi gönül isterdi ki traxes olsun luna olsun böyle karizma karakterler kalsın ama oyun bir anlamda bağımsızlığını kazanmak zorundaydı.

belki blizzard geliştirseydi daha farklı olurdu ama tahminimce ilgilenmediler bunla. nedenini bilemiyoruz tabi. çeşittir ya oyun neticede.

sözlükteki ulusalcıları son raddeye yani küfür edip hedef saptırma raddesine getirmiş olay. bir ulusalcı alakasız fetullah gülen referansları ve random küfürlerle ağzından salyalar saçmaya başlıyorsa anlayın ki elinde saçma da olsa tek bir argümanı bile kalmamıştır.

bir de istiklal mahkemelerini söylerler o da sekmez burada da sekmemiş. istiklal mahkemeleri bu ülkenin yüz karasıdır. kaç tane insan nasıl abuk sabuk suçlardan asıldı nasıl yargılandı allah biliyor. tamamen ayrı bir konu.

ama demişsiniz ya keser döner sap döner gün gelir hesap döner diye, döndü zaten. döndüğü için bütün kirli çamaşırlarınız tek tek meydanlara seriliyor. şimdi sizin kudurma ve küfretme zamanınız. hadi devam edin.

hala birileri kalkıp tsk yıpratma çabası diyor ya delirecek gibi oluyorum. lan ses kaydını dinlemediniz mi? tsk da yıpratılacak hal mi kalmış ? kayıtta olan olayların hangisinin hükümetle alakası var.

hükümet mi dedi bundan 10 sene önce 20 sene önce döşeyin mayınları yerlerini kaydetmeyin diye ?
hükümet mi dedi tim komutanlarına silahı bırakıp kaçın diye?

nasıl bir hayal aleminde yaşıyorsunuz ne yiyip ne içiyorsunuz anlamadım ki böyle bir olayda bile akp yi suçlamak için.

(bkz: genelkurmay başkanı ışık koşaner in şok ses kaydı)

çatışmada silahını bırakıp kaçan komutan

askerlik herkesin yapacağı iş değildir. eğer o işi yapacak cesaretin yoksa yapmayacaksın. hem asker ol cepheye git hem de 20 yaşında 22 yaşında erleri silahınla birlikte bırakarak kaç.

kaldı ki sanki bunları ben söylüyorum. ışık koşaner bu adamlar için ben yerlerinde olsam insan içine çıkamam diyor sözlükte hala savunan çoluk çocuklar var. enteresan valla. neyi savunuyorsunuz ? kaçmadı mı diyorsun. kaçtı da sen rahatta entry giriyorsun o yüzden kaçabilir hakkıdır mı diyorsun ? kaçacak tabi ben de olsam ben de mi kaçardım diyorsun ? kaçtı kaçabilir çünkü bunu eleştiremeyecek kadar bir siyasi ideolojinin fanatiği oldum mu diyorsun? neyi savunuyorsunuz anlamadım ki.

çatışmada silahını bırakıp kaçan komutan

gerizekalılar tarafından savunulmaya çalışılıyor.

erlerimizi emanet ettiğimiz adamlar silah bırakıp kaçsın sözlükteki gerizekalılar bunları eleştirdiğimiz entrylere kaç para alıyorsunuz diye iğrenç iftiralar atsın.

sonra bu adamlar kaçan tim komutanlarına bakmadan şehit haberlerinde hükümeti eleştirirler.

genelkurmay başkanı ışık koşaner in şok ses kaydı

konuşmanın sadece başını dinlersek diyor ki mayınlar döşendi şimdi nereye döşendiği bilinmiyor. tim kumandanları silah bırakıp kaçıyor, ihalar düzgün kullanılamıyor yetki karşaması yüzünden pkk baskınına müdahale edilemedi. daha pek çok şey söyleniyor videoda ve hala sözlükteki bazı veletler kalkmış anormal bir tane söz bile yok diyor.

şuursuzluk hiç bu kadar ayyuka çıkmamıştı sanırım. hala bu sözlere karşın ne var bunlarda diyorsanız zaten sizle tartışacak bişey yok. gidin kendi hayal aleminizde yaşamaya devam edin. bariz ordu içi yönetim zafiyeti var ve bunu eski genelkurmay başkanı da konuşmasında kabul etmiş (evet eğer ses onunsa) sözlükteki veletler hala eski genelkurmay başkanının kabul ettiği zaafiyeti hükümete yıkmaya çalışıyor. gerçekten çok enteresan.

genelkurmay başkanı ışık koşaner in şok ses kaydı

bu ses kaydına verilen tepkilerle tipik bir ulusalcı pişkinliği ve utanmazlığı ile karşı karşıyayız.

şimdi adamların zaten yapacakları belli.

inkar et.
içeriğe bakmadan kim sızdırmış diye suç bastır
küfret

istisnasız böyle olan bütün olaylarda bu tepkiyi vermiştir ulusalcılar. genelkurmay başkanı videoda rezillik diye bas bas bağırıyor, tim komutanları silahını bırakıp kaçıyor, askerlerimiz çok rahat eğitim ve düzgün bir idare ile önlenebilecek eksiklikler yüzünden öldürülüyor, heronlar tarafından naklen yayınlanan görüntülere ordu yetki karmaşası yüzünden müdahale etmiyor edemiyor, insanlar yine böyle hatalar yüzünden ölmeye devam ediyor bazı utanmazlar hala kudurmuş şekilde sözlükte bunları kim sızdırıyor diye küfrediyor.

sızdırmasınına gerek yoktu. biz bunu yıllardır söylüyorduk. bizim bildiğimiz bizim söylediğimiz ama sizin gibi utanmazların inanmadığı inkar ettiği küfrederek savunmaya çalıştığı şeylerdi bunlar. o kadar pişkin o kadar yüzsüzsünüz ki. artık günyüzüne çıktı ve utanmadan ne var gayet güzel özeleştiri yapmış diyorsunuz ?

bütün bunlar oldu. hani bunun sorumluları ? ilk defa mı akıllarına geldi 30 yıldır terör ile mücadele eden ordunun bunlar. utanmadan her olaydan sonra hükümete küfretmeyi biliyorsunuz. açın bakın son terör olaylarından sonra tayyip erdoğan başlığına ekşide ve burada neler yazılmış.

bakın bakalım onca şehit neden verilmiş? hükümet yüzünden mi ordunun böyle yönetimi yüzünden mi?

adam ne diyor videoda. elimizde her türlü imkan var gece de görüyoruz gündüz de görüyoruz. belki zamanında ordudaki bazı subaylar hükümeti nasıl yıpratırım nasıl düşürürüm diye düşüneceğine işlerini yapıp teörü nasıl bitiririm elimizdeki imkanları en etkin nasıl kullanırım diye düşünseydi iş buralara gelmezdi.

bunları zamanında söylediğimizde ordu yıpratılıyor diye demediği bırakmadınız. küfürler ettiniz iftiralar attınız. aynen şimdiki gibi. insanda biraz ar olur biraz yüz olur lan. yuh.