bugün

r&b. yani r and b. ama and n diye yazılabiliyor ya. yani yani rhythm and blues. hip-hop'a benzeyen ama daha yumuşak, ritme önem veren bir müzik türü. 2000'lerin müziği diyebiliriz. müzik nerden nereye geldi demeyin, bunun bir sebebi de sizsiniz lan, dinliyorsunuz ki yapıyor adamlar allah allah. gece kulüplerinin çoğunluğunun da r&b çalmasının bir sebebi de sizsiniz, ne biçim insanlarsınız lan siz, insan mısınız laaan.
açılımı rhythm and blues olan rnb popüler müzik ile rock müzik arasındaki geçiş türüdür bir nevi. her iki türe de yatkınlığı olduğundan dolayı çok geniş kesimlere hitab etmektedir. bu müzik türünün en önemli temsilcileri backstreet boys ve dağılmadan önce nsync idi. ülkemizde ise grup hepsi , bu müzik türünün önderliğini üstlenmiştir.
eglendirici muzik turudur.
(bkz: the drifters)
ribonükleikbrrr.
hip hop'un pop'a kayan bir türü.. r kelly en bilinen temsilcisidir.. bazı şarkılar dışında şahsen ben pek tutmam.. ancak yumuşak tarzda şarkılar ve hip hop ritm ve tınılarını sevenler r kelly ve usher'dan başlayarak bu türe bir göz atabilirler..
rahşan ve bülent ecevit'in baş harfleri.
keşke ikisi R'n'B diye bir grup kurup piyasaya farklı bir tat getirseler.
80lerin soul/pop tarzı ve 90 lardaki soft rapin karışımı olan müzik türü.
Eğlencelidir, hoplatır, zıplatır.

(bkz: Miss Elliot)
(bkz: Puff Daddy)
(bkz: Will Smith)
genel olarak bakarsak hiphop dan farkı temanın aşk olmasıdır. bunu en güzel mtv de 50 cent açıklamıştı. the most important difference between r&b and hiphop songs is the theme. r&b songs are love songs.

hip hop da yaşanılan şeyler konu alınırmış diye anlatıyordu 50 baba. şahsen çok sevdiğim hareketli parçalardır, şu sıralar hit olan r&b şarkıcılarından bazıları: rihanna, pitbull, timbaland, ne-yo, akon...
Rihanna-beyonce-zamanzaman jennifer lopez-chris brown justin timberlake gibi dünya müzik piyasasına yön veren ulvi kişilerin tarzlarıdır. son zamanlarda lady gaga da çıktı tabi iyikide çıktı. Bence Mükemmel bir tarzdır. uludağ üniv de topluluğu kurulası bir tarzdır bence
günümüzde orospuların yaptığı müzik türüdür.

mesela nicole scherziger gibi hatunlar yapımcılara ve ritmci prodüktör, mixci amcalara verdiği götle ritmi alır ve üstüne yaptığı kaşarlıkları söyler. ayrıca sesine bilgisayar efekti ekler tabii ki.

arka fonda hep aynı ritm döner ve öndede bilgisayar efektli çirkin sesli birisi konuşur.

hepsi para için.
rihanna ve beyonce demek herşeyi anlatıyor.müthiş bir müzik türü siyahilerin bize armağanı.zenci sesine hastayım ya.
kısaca rakı ve balık.
Soul ve Blues'un ritmik hale getirilmesiyle modernilize edilmiş olan hiphop kültürüne ait bir müzik türüdür.
biri bir siyahiye sorar;
-r&b ne demek?

cevap: sert ve siyah (çağrışım serbestisi).
en güzel örnekleri * 90'lı yıllarda verilmiş aaliyah ve mariah carey ile birlikte zirve yapmış bayıldığım müzik türü. vazgeçilmezimdir. hala yapılıyor ama pop ile karman çorman bir biçimde. eski rnbciler de pop müziğe geçiş yaptığı için eski kalitesini mumla aratmaktadır.

aaliyah'nın try again diye bir şarkısı vardır arkada eric b. ve rakim'ın i know you got soul şarkısından da bazı bölümleri duyabilirsiniz. işte o şarkı tam bir rnb klasiğidir.
r&b; rhythm and blues.

Bir nevi hip hop'a çalan pop.
güncel Önemli Başlıklar