1. 1.
  metallicanın 8.stüdyo albümü.25 haziran 2003 tarihinde tüm dünyada piyasa sürülmüştür.içinde solo bulundurmayan ender albümlerden.bu yüzdende metallicanın en kötü albümü olarak akıllara kazınmıştır.
  5 ... berbay
 2. 2.
  Bu albümün diğer bir özelliği ise gruba yeni katılan rob trulijo bu albümün kayıtlarına yetişememiş ve bass gitarı grubun menajeri bob rock çalmıştır.
  3 ... berbay
 3. 3.
  fazla gürültülü davul ritmleri yüzünden pek ısınamadığım aynı isimli albümün çıkış parçası.keza bu durum tüm albümde mevcut zaten fakat metallica nın en kötü albümü demeye gönlüm razı gelmiyor daha re-load var malesef o daha da feci...

  albümde pek kaliteli müzik duyamıyoruz fakat the unnamed feeling olağanüstü bir parça.onun yanında sweet amber boktan sözler güzel ritmlere sahip.dirty window da çok eğlenceli bir parça...daha shoot me again,some kind of monster diye de gider yani öyle kötü bir albüm değil hatta benim diyen metal grubu yapamaz bu albümü ama metallica yapınca beklentiler çok büyük olduğundan zayıf bir albüm olarak görülebiliyor.
  5 ... disco inferno
 4. 4.
  albümde parçada güzeldir. st. anger albümünde birde frantic vardır ki. fran - tic tic tic tic tic tic- tock falan diye
  4 -2 ... junkie
 5. 5.
  bu albümü orjinal alanlara yanında bir de bu albümün kaydının oldugu canlı performans dvd si verilmişti
  işte o dvd deki davullar cd versiyonundan daha usturupludur
  1 ... straightflush
 6. 6.
  Metallica'nın en rough albumu. Diğer albumlerinde bişeler hissederdi insanlar. Ama yerinde bir album cıkardılar cunku korn falan gibi grupların yaptıgı muzıgı metallica yapamaz zannettiler bakında nasıl yaptı.
  1 ... hendrix
 7. 7.
  cok elestirilmis aradan 3 sene gecilmis,ancak yine de en cok dinlenen rock albumu olmus.4 milyon satis yapmistir ayrica.metal den ve rock tan anlamayan dangalaklarin metallica ya bok atmak icin hazir sebep.o dangalak lar sole derler metallica bitmis nu-metal yapiyolar.hemen cevabini verelim o dangalaklara st anger albumu nu metal degil funk metal oldugunu da soliyim.ayrica davullari boktan diye elestirenler yeni cikacak albumler de davul ritimlerinin hemen hemen st anger gibi calindigini gorceksiniz.yani adamlar yine bir tarz yaratti.solo yok diyen adamlara sole diyorum funk metal de solo olur mu hic? bilgisayar da muzik programlari var onlari alin st.anger a solo koyun bakalim o sarkilar nasil oluyor,eger son albumlerin de solo olsaydi,o album hic dinlenmezdi.
  4 -2 ... hexagram
 8. 8.
  hic bir halta benzemeyen albumdur.metallica'yla ne alakasi vardir? en azindan reload donemi gibi album yapabilirlerdi.ama babalar birbirleriyle kavga etmekten (bkz: some kind of monster) dogru duzgun beste bile yapamamis,hadi bir album yapalim nasilsa satiyor solo falan da atmayalim vakit kaybetmeyelim zaten diye sallama bir album yapmislar.
  2 -1 ... a fine day to exit
 9. 9.
  metallicanın eski günlerini mumla arattıran, "neredesin cliff?" diye buzlatan, yeni çıkacak albümün kendisine benzemeyeceği lars ulrich tarafından açıklanmış albüm.
  ... yedinin yedincisi
 10. 10.
  metallica'nın "bunu saymıyoruz yine bekleriz" türden rezil albümü.
  2 ... wolfshade