1. 1.
    turk rock müzğine yeni bir bakış açısı getiren grup.kendilerince deneysel turk müzigi yapıyorlar,su ana kadar 2 albümleri yayınlandı.bar,festival ve konserlerle mesguller. (bkz: sac kurutma makinesi muziği)
    7 -1 ... electronica
  2. 2.
    ülkemizde para ve popülerizm kaygısı olmadan kendi istediği müziği yapabilen ender gruplardan biri. post rocktan etnik müziğe kadar geniş yelpazeleri var ki bunu aynı şarkının içinde duymak gerçekten hoş.. kısaca deneysel müzik yapıyorlar ve walla ne diyeyim hakkını da fazlasıyla veriyorlar.. ancak ne yazıktır ki ülkemizde değerini bulamamış olduğunu düşündüğüm grup. yurtdışında radyolarda duyma ihtimaliniz var.. ve son olarak şansınız olursa canlı perfonsmanlarını kaçırmayın..tabii boş kafayla pek bişey anlamama ihtimaliniz de yok değil...
    5 ... alligator
  3. 3.
    sonunun kurban gibi olmasından korkulan grup
    hakettikleri yerde olmayan grup
    hatun hastası grup* *
    3 ... mozambik tavsani
  4. 4.
    serdar akar'ın maruf'unun
    film müziklerini de yapan
    pırlantalar..
    2 ... piano-forte
  5. 5.
    türkiye nin en iyi gruplarından birisi, birbirinden güzel üç tane albümleri vardır, albüm kapakları da çok hoştur.
    (bkz: dadaruhi)
    (bkz: köledoyuran)
    (bkz: avaz)
    ayrıca fakir, seyyah, çekirge dansı, gece kadar rahatsız etmiyor en güzel şarkılarındandır.
    1 ... noodle
  6. 6.
    avaz albümünün sonunda bonus(ya da hidden ne nane ise işte)track olarak bunalımların taş yok köpek var şarkısını coverlamışlardır, çok da iyi etmişlerdir.
    http://www.replikas.com
    2 ... stirkof
  7. 7.
    Cağloğlu Anadolu Lisesinden mezun dinlenesi grup.
    Özellikle Gece adlı şarkıları çok güzel. *
    1 ... fehimsiz ekmek
  8. 8.
    iyi müzisyen oldukları kadar iyi insanların grubu. çalışkan yetenekli ve eğlenceliler. bir müziksever daha ner ister? bence herkes bir kez olosun canlı bir replikas performansı seyretmeli.
    1 ... aaee
  9. 9.
    muhteşem replikas yorumuyla süper bir şarkı olan seyyah'ın sözleri *
    Seyyah oldum ben bu alemde
    Senin aşkından derbeder oldum
    Diyar diyar gezdim senin uğruna
    Şişeler devirdim aşkın yoluna
    Islandım durdum aşk yağmurunda
    Seni düşünüp durdum yalnız başıma

Hiç sensiz olmuyor
    Sensiz yaşanmıyor
    Seni bana getirmiyor
    Bu aşk yağmuru

Derbeder oldum
    1 ... cece
  10. 10.
    seyyah adlı şarkılarının klibi de pek güzeldir..
    1 ... fakeplastictrees