bugün

entry'ler (233)

death and all his friends

rüya alemine daldıran şarkı.

cep telefonunu duvara firlatmak

(bkz: iphone 3g)

cep telefonunu duvara firlatmak

kimsenin götünün yiyemeğeceği eylem.

live forever

birçok kişiyi intihardan döndürdüğünü düşündüğüm şarkı. o sözler nasıl bişeydir of be!

türk kızı

çeşit çeşittir. afedersiniz en öküzü de türk en iyisi de. öküz olanı çıkmasın karşınıza. *

fransızca

şarkılarındaki fransızca konuşma dilindeki fransızcadan kesinlikle daha güzeldir ha konuşması da kötü değildir anlamasanız bile dinleyesiniz gelir oturup dinlersiniz. güzel bir dil. *

la vie en rose

kendine aşık etmiş şarkıdır. edith piaf yorumu ayrı bir nostaljidir sizi paris sokaklarında yürütür diyecem de yemeyin. *

en gicik ve itici cizgi film tiplemeleri

kesinlikle (bkz: dora)

--spoiler--
-evet arkadaşlar bu kaaç?
bir kaç saniye sonra
- eveeeet doğru 3. peki bu kaç?
bekle bekle bekle
- doğru 5
+ auzhzuhua
--spoiler--

sözlükteki boğaziçi üniversiteli yazarlar

(bkz: creme de la creme)
(bkz: fen liseliler)

radikal genç

gayet düzeyli bir ektir. eleştirenlere madem çok biliyorsunuz daha iyisini siz yazın derim bende! sırf aydın doğan'ı kötülemek için eleştirilirse birileri size munasip bir yeriyle güler. *

hayatın anlamsız geldiği an

birbirinden farklı bu kadar insanla nasıl birlikte yaşayacağını kara kara düşündüğün andır. farklı olana saygı göstermeye çalıştığın andır.

yaran okul müdürü lafları

+ sıraları karalamayın onlarda tüyü olmayan yetimin hakkı var
- o tüy bitmemiş değil miydi lan? ahaha epilasyon yapmış bu yetim *

viva la vida or death and all his friends

çok ses getireceğini düşündüğüm albüm. 42, cemeteries of london,lost,violet hill, viva la vida gibi şarkılar olunca ve bunları chris martin söyleyince ses getirmemesi imkansız. saygılar, sevgiler.

tanrı nın yalnızlığı

delirdiği için inanasımın geldiği düşünce. *

çocukken inanılan abuk subuk şeyler

hıçkırınca boyun uzuyor sanardım. * * *

comfortably numb

bu kadar çok seveni olduğunu tahmin etmediğim şarkı. *

1 kilo pamuk mu ağır 1 kilo demir mi

dedeme sorduğum sorudur. cevabı beni düşündürmüştür.

- 1 kilo demir mi ağır 1 kilo pamuk mu?
+ ikisi de aynıdır emme demir daha guvvetlidir.
- ''mavi ekran''

kızlık zarının dikilmesi

örümcek kafalı yobazların arasında yaşayan, baskıdan korkanlar için çok iyi bir operasyon. hem neden gereksiz deniliyor anlamadım herkes hata yapabilir ha onu geçtim size ne? evleneceği kişi de mutlaka bekaret arayan insanlar neden kendi bekaretlerine bakmıyorlar? çünkü onlar er kişi vay anasını.

türkiye de çocuk olmak

'' git şurdan sigara al '', ''uzun yoldan geldik şurdan ekmek alır mısın? '' diyenlerin ayakcısı olunabilir herşeye rağmen eğlencelidir; meyve çalınır, bakkaldan çikolata çalınır bunların verdiği haz bambaşkadır. başka ülkede bunların olabileceğini sanmıyorum.

comfortably numb

gözleri dolduran * şarkı. sözleriyle uyuşturur gitar sololarıyla hüzünlendirir hele ki anısı varsa bu şarkının dinlemeye cesaret edemezsiniz.