bugün

ingiliz müziğinin 80'lerdeki yapıtaşlarındandır. sağlam fanatikleri vardır. fist of to gang to die
trouble loves me
irish blood
en sıkılardandır ama yetmez anlatmaya bunu. edinmek lazım bir yerlerden.
radyo eksende top 10 a girmiş adam* *
tam bir trip adamı, eşsiz müzisyen, bir ilah.. daha ne söylesem de kelimeler kifayetsiz kalıcak o yüzden susuyorum..
(bkz: let me kiss you)
arkasına the smiths'i de alarak yaptığı This night has open my eyes yada i know its over gibi şarkılar içinde olmasa da yeni çıkardıkları Ringleader Of The Tormentors adlı albumleriyle hayranlarını hiç de üzmeyecek bir çalışmaya daha imza atan hoş ses..
let me kiss you adındaki damar parçasının ayrı bi ekol olduğunu düşündüğüm müzik insanı.
burdan you have killed me şarkısını dinleyebilirsiniz

(#280041)
müzigiyle oldugu kadar, kisisel tercihleri, yasantisi ve politik görüsleriyle de dikkat ceken müzisyen. 1982'den 1987'ye kadar The Smithsile sonrasinda da solo calisti.

http://www.morrisseymusic.com/
bana nerdeyse arkadaşlarca zorla sevdirilmiş çoook çok hisli söyleyen süper bir müzik adamıdır. ben ki tiz sesler sever bir insan evladı olarak ne biliyim brett anderson olsun billy corgan veya brian molko'nun arasına felan koymamakda oldukça da önyargılı olarak ayak diremişimdir. uzun zamanda kulağımı morrisseye özellikle tıkamışımdır ordan burdan duyduğum kulağıma çarpan sesiyle "yau bu ne yumuşak sıradan sesli bi adamdır" deyip geçmişimdir ki insanlar neler kaybettiğini tabi sonradan farkediyor ama tüm bunlarda çok sevdiğim ki morrissey'den bile çok severim the cure'la daha da doğrusu robert smith'le olan ezeli kavgaların aslında hiç payı yoktur tamamen benim salaklığımdan kaynaklanmaktadır. ayrıca let me kiss you gibi naif bir parça daha yazılabilir mi ya da böyle güzel söylenebilir mi sanmıyorum onu da belirtmeden geçemiycem.

(bkz: irish blood english heart)
(bkz: let me kiss you)
(bkz: first of the gang to die)
(bkz: you have killed me)
(bkz: i Am the Sun)
(bkz: Every Day is like Sundays)
aglamakli sesiyle, giyimiyle kusamiyla ingilizlerin romantik prensi. zeki muren'e olan hayranligiyla turk muzigini de tanidigini ogrendik afferin dedirtiyor beyefendi.
sarkilari da ayrica asmistir asiklara uygun formatta romantik sozler barindirir...*
(bkz: i have forgiven jesus)
kendisine james blunt'un orta yaşlardaki versiyonu da diyebiliriz. evet iyidir ama ekol olarak üst olarak vs. olarak görülmesine hiç gerek de yoktur. çalar dinlersin keyiflenirsin rahatsız etmez o kadar. ama illa birilerine benzetmek istersen, misyon yüklemeye ya da bilmemne tarz müziğim köşetaşı demek isteyecek olursan aşağıdaki çeşitli kulvarlardan rastgele seçilmiş isimler daha çok işine yarayacak olabilir ey sevgili okur;

(bkz: nick cave)
(bkz: joan baez)
(bkz: banco del mutuo soccorso)
(bkz: running wild)
(bkz: ella fitzgerald)
(bkz: phil perry)
(bkz: elton john)
(bkz: queen)
(bkz: black sabbath)

(bkz: daha gider bu)
(bkz: dinle ağla kahrol öl)
gercek adi steven patrick morrissey olan, kisaca moz adiyla da anilan, indie rock muzigin atalarindan biri olan gunumuz kaliteli brit rock gruplarinin ornek alip etkilendigi dev grup the smiths'in kalbi olup 2006 haziraninda efes pilsen one love festivaliyle istanbul da arz-i endam eden yaşayan rock efsanesi. istanbul konserini kacirinca hirs yapip hakkinda turkce icerikli tek siteyi de yapmistim haziran ayinda: http://www.britrocktr.com/morrissey
son bir iki senedir çıkarttığı albümleri fazla "amerikanvari" olarak nitelendirilip kötülenen müzisyen (böyle deyince değersizleştiriyoruz sanki adamı). amerikayla aram olmaz, fakat gördüğüm kadarıyla özellikle son bir kaç albümü daha bir kulak doyurucu.

(bkz: Black Holes and Revelations/@bl)
bu yıl ingiltereyi eurovision şarkı yarışmasında temsil edecek olan muhteşem ses.
bu yıl ingiltere'yi eurovision'da temsil etmeyecek olan insan. Scooch isimli grup temsil edecektir ingiltere'yi..

moriybund sez.
her kullandığı kelimeyle bir mesaj vermeyi başaran ender ve tapılası müzisyen.tam bir laf cambazı.beni kendisinin de ötesinde new york dollsile de tanıştıran müzik adamıdır.
ondan bize gelmişti you have killed me şimdi bizden ona gidiyor *~
sahneye ve sarkilara adeta hukmediyor, yas gidiyor ama o durdurulamiyor efendim..
biraz zeki müren biraz elvis presley.
bir cumartesi sabahı ilk defa dinlediğim sanatçı.
let me kiss you
(bkz: uppss)
(bkz: aşk mı oda ne)
(bkz: odun kız modeli)
bir röportajında " the smiths ile yeniden birleşir misiniz" sorusuna
"smiths'le tekrar birleşeceğime t.şaklarımı yerim daha iyi. dikkat edin bu cümleyi bir vejeteryan söylüyor " * * diyerek beni benden almış muhteşem yorumcu.
türkiye şubesi için (bkz: erol evgin)
bünyeye eziyetten başka bir şey değil. nedense ben ölürken fonda morrissey çalacağına inanırım...

(bkz: allahım sana geliyorum yarabbim)
Tek cümleyle "Pretty Girls Make Graves"
doğruluk payı yokmu ? var bence
güncel Önemli Başlıklar