bugün

entry'ler (5121)

olgun erkek

olgun erkek vs dolgun kadın.

anathema

batağına girince çıkılmayan grup.
gözümde canlanır koskoca mazi edasıyla...

belçika

birası, çikolatası meşhur olan Avrupa'nın başkenti. antwerpen görülmeye değer.

29 aralık 2016 istanbul elektrik kesintisi

saat 20:00'ı geçtiğine ve hala gelmediğine göre durumun vehameti baya büyük olan kesintidir. arada hat da gidiyor. baya gelişmiş bir ülke olarak giriyoruz 2017'ye hadi bakalım.

kendime not

bazen de mutsuzluktan öleceksin sanıyorsun yine de ölmüyorsun di mi? hayat ne garip? bazılarının varlığı da yokluğu da mutsuz ediyor ya adamı....

22 aralık 2016 ışid in iki askerimizi şehit etmesi

belki de doğrulamayı kimsenin yemediği için resmî kaynaklarca doğrulanmayan haber...hiç bir kanalda yok. oysaki yer gök sallanmalıydı yakılarak öldürülen iki asker için...nasıl bir 3 maymun oynanıyor, nasıl bir umursuzluk bu? memleket nasıl bitiyor? bir ülkenin itibarı nasıl iki paralık oluyor? yerle bir ediliyor?

17 aralık 2016 kayseri talas saldırısı

bu ne demek şimdi? bu ülkede hiç bir yer güvenli değil arkadaşım demek, istanbul'un göbeğinde, ankara'nın göbeğinde, kayseri'de heryerde her dakika patlayarak ölebilirsin demek...hem de ohal ilan edilmiş güvenlik önemlerinin en had safhada olması gereken bir zamanda...ülke tam bırakıp kaçmalık olmuş daha ne olsun ki? ne olabilir ki?
tam tanım: kayseri de üniversite önündeki durakta içinde çok sayıda evci izninde olan asker olduğu söylenen halk otobüsünün patlaması...çok insan ölmez umarım...umarım durağın adı değişecek kadar çok insan ölmez! birileri de barışa niyet etsin artık! bu kadar kötü kalpli olamayız, olmayalım, lütfen!

sinus rinse kit

burnu tıkalı olup da nefes alamayanlar için muhteşem ötesi bir olay. ilk yaptığınızda kafanızı denize sokmuş hissi yaratsa da nefes almanızı sağlıyor cidden. süper bir temizlik. öyle böyle değil. nefes alamıyorsanız, sinüsleriniz dolmuşsa, alerjiniz varsa, önce nefes alacak kadar otirvine sıktıktan sonra, nefesinizi gerçekten açar. ilk deneme için çok başarılı, sanırım artık soğuk kış günlerinde, nefes alamadığım günlerde baş ucu arkadaşım olacak.

merve isimli kızların genel özellikleri

herkesin hayatında en az 1 tane olmaları.
herkesi gece yatıya alacak kadar geniş bir eve sahip olmaları.

20 eylül 2016 istanbul yağmuru

ortamı karıştıran, mikail efendiye "tamam bi sakin" telkininde bulunulacak gök olayı..

uludağ soda

premium şişesi aynı b.kun pardon sodanın laciverti. iÇimi güzel keyifli soda . şişenin rengi de gerÇekten güzel insana özel hissettiriyor.

ben bu yazıyı sana yazdım

hangi sana yazayım ki bu yazıyı. herkesin gördüğü mü benim gördüğüm mü? iÇimde bildiğim mi yoksa senin sürekli gözüme sokmaya Çalıştığın seni mi? sen merhametlisin sevdiğimsin gönlü güzelsin vicdanlısın ama öte yandan sertsin vurdumduymazsın umrunda değil dünya... kavgacısın Çapkınsın bir anda silip atansın... ama o kadar da sahiplenip sevdiğini söyleyesin...kimsin ki sen? sevince sevdiğine inanayım mı yoksa ardına bakmadan gideceğin gerÇeğini kabulleneyim mi? hangisisin sen sevgilim? Yüreğini gördüğüm dışardan Çok sert iÇi pamuk olan mısın yoksa dışardan gösterdiğin piÇin önde gideni alemlerin adamı sen misin? hanginize yazayım bu Yazıyı?

nilüfer

insanın ağzına sıçan şarkı...eşsiz ve benzersiz...
murathan mungan yazmış, müslüm baba babalığını yapmış,ağlatır, içinizi kanatır, kanırtır, kapadığınız tüm yaralarınız sızlar bi'an...
sonra dersiniz ki yaralarım beni bugün ben yapan şey, teşekkür ederim gidenlere ve hoşgeldi tüm gelenler, iyi ki varlardı gidenler ve iyi ki varlar şimdi hayatımda olanlar...

O zaman tüm gidenlere gelsin:

"başka yer başka zaman
sensiz ömrüm olsun!"

ben bu yazıyı kendime yazdım

hadi git zıbar yat artık..

evlilik

deneyince pek de menem bir şey olmadığını anlayacağınız "mahalle baskısı".denemesi pek bedava değil lakin, biraz pahalıya mal olabilir.

sözlük yazarlarının itirafları

o aslında ben değilim.

ayça

bir gişe memurundan "tırnaktaki beyaz yarım aylar var ya ay onların adı bile ayça, biliyor musun?" monoloğu ile yeni bir anlamını öğrendiğim dişi ismi.

küçürekkız

Sema Ali Erol'un yazıp / yönettiği oyunda Filiz Ahmet, Yeliz tozan, Nilgün Atılgan, Kutay Şahin, Ozan Sevin, Slagjana Vujoshevıkj rol alıyor.

Oyun hakkında;

"küçürekkız mutsuzluğun içinde aslında bir “kurban”dır. bu çocuk hem kendi içinde hem de dış dünyada “hapse” mahkumdur. suçu mu? herkes kadar. günahı mı? herkes kadar. etrafındaki insanların yüklediği suçları ve günahı taşır. tıpkı ailesi ve yaşadığı toplum gibidir oyunun yapısı da paramparça!

aslında “küçürekkız” oyunu ismi cismi bile olmayan bir genç kızın çarpık ailesine ve kuralsız bir topluma açtığı savaşın trajik bir çığlığıdır."

içinizde kocaman bir yalnızlık varsa, kendinizden parçalar bulursunuz oyunda.

Tiyatro salonundan içeri girip koltuğunuza oturduğunuz andan itibaren oyunun içindesinizdir ve çıktığınızda fark edersiniz ki aslında oyun çoktan sizin içinizde oynanmıştır bile...

Öyle cümleler duyarsınız ki kalbinizden geçeni anlatır, öyle bir çığlık görürsünüz ki yüzlerde aslında çoktan içinizde kopmuş...

Hele ki siz de küçük bir kızsanız, kendinizi bulursunuz bazı sahnelerde...

Oyunun biletlerine biletix'ten ulaşabilirsiniz.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

the cure - love song
i will always love you...

icmeden sarhos eden parcalar

anathema - lost control...
how i really lost control???