bugün

(bkz: let me kiss you)
insanlara senden bahsedince mutlu oluyorum morrissey!

ne kadar güzel bir sesin *, şarkıların, sözlerin , eserlerin olduğu bir yana; insana hissettirdikleri başkalarınca anlaşılamayacak kadar güzel.
tanım: mavi kadife sesli adam!

bana hissettirdiklerini yazmak bile olanaksızken,

19 temmuz 2012 de istanbul'da vereceği konsere bilet almamış olmanın pişmanlığını her dinleyişimde o'nu daha çok yaşıyorum.
ah ne vardı ihmal etmeseydin de alsaydın o bileti..! aferin bana..
Bilet fiyatları çok pahalı olan ama sanırım yine de buna değecek konser. Morrissey.. ne bileyim lan. Bu adamın tarifi yok yani.

Kredi kartına taksitlendirme faizi ve hizmet bedeliyle beraber 410 TL.

Bu para bir konsere verilir mi ? Vermezdim evet. Söz konusu adam Morrisey olmasaydı vermezdim. ilk kez bir konsere bu kadar para veriyorum zaten. Benim için efsane olan Depeche Mode konserine bile 300 Tl lira vermiştim sahne önü için. Sonra konser iptal oldu ve götümde patladı tüm hayaller.

Şimdi de bundan korkuyorum. 19 temmuz'da morrissey doğum günümden iki gün sonra sahne alacak ve ben kendime en güzel doğum günü hediyemi aldım. Umarım bir aksilik çıkmaz.

Take me out tonight diye bağıracağımız hepimiz morrissey abimize ve o bizi uzak diyarlara götürecek !
19 temmuz istanbuldaki konserine bilet almayı ihmal ettiğim , aşık olduğum sese sahip adam!

içim içimi yiyor bu ihmalkarlığım yüzünden. üzgünüm bunun için, evet.
keşke alaydım..

http://www.youtube.com/watch?v=74BA7CUrGYw

not: tek umudum birkaç yıla tekrar gelmesi..umut işte..
Bütün duygular bu kadar şiddetli olmayacaktı belki de, morrissey olmasaydı..
en sevdiğim şarkıları asleep ve how soon is now olan the smiths grubunun solisti, müthiş bir sese sahip insan. 19 temmuzdaki konserine gidemeyeceğim için ne kadar üzgün olduğumu kelimelerle anlatamam. *
(bkz: let me kiss you/#15961861)

iyi ki var dediğim nadir insanlardansın sen, morrissey, bunu bilmen lazım!

ben bu yazıyı morrissey'e yazdım başlığı tarafımca açılacak gibi görünüyor yakında.
http://www.youtube.com/watch?v=FxVQ6E23i4A&feature=related ne güzel şarkısıdır.
rakı eşliğinde dinlenebilecek nadir müzisyenlerden. diğerleri için:

(bkz: müslüm gürses)
(bkz: ferdi tayfur)
(bkz: orhan gencebay)
Konuşma fırsatı bulursam, yanında niye Johnny Marr'ı getirmedin be adam diye sitem edeceğim müzik insanı.
https://twitter.com/genca...status/225351868946190336
bugün istanbul'lulara dopdolu saatler yaşatacak olan, benimse zamanında ihmalkarlığım yüzünden biletini almadığım için ne biçim pişman olduğum , kadife sesli Morrissey'imdir.

nasıl bir sessin sen öyle! neler hissettiriyorsun bana şarkılarınla ve en önce sesin ve sözlerinle sen!..
sesine aşık olduğum adamsın işte. daha ne olsun.

not: hoş bilet alsam bile burada başka işlerim illa ki engel olacakmış bana. ben yine de beklerim bir dahaki gelişini yaşım kaç olursa..

sol frame de her morrissey, the smiths ve 19 temmuz 2012 morrissey istanbul konseri başlığını görünce bir parça hüzün dolacak bana ama, birkaç yıla gelir tekrar veya bir vakit yurtdışında olursam o zaman bile giderim ben onun için diyerek kendimi avuttuğumdur.

olsun, binlerce kişiye o "let me kis you" ve "am i stil ill " diye seslenirken ben de eşlik edeceğim sana !
birkaç metre ötemde olması önemli değil, benim kalbim seninle olacak daha ne olsun.

ve bu sana morrissey: *
"he said he'd cure your ills
but he didn't and he never will.." ama bu sözlerin aksine sen her zaman, *, " but you did and you always will.."
(bkz: irish blood english heart)
(bkz: i have forgiven jesus)
bu adam müziğin, vücut bulmuş hali. bir şarkıyı söylerken böylesine duygulanan birisini daha görmedim.

http://www.youtube.com/watch?v=74BA7CUrGYw

aman silinir tanımı: aşmış sanat adamı, müzisyen.
“Düşünsenize, grubunuzun adı U2, tüm dünyada tanınıyorsunuz, albümlerinizi milyonlar satın alıyor, listelerde hep bir numarasınız, konserleriniz olay oluyor. Ama yine içten içe bir The Smiths olmadığınızı biliyorsunuz. Ne acı.”
2 yukarıdaki entry'ye bütün hücrelerimle katılmakla birlikte, böyle ninnivari bir ses yoktur demeden kendimi alamayacağımdır.

masmavi kadife bir sessin sen morrissey!

her gün bana masal anlatsa keşke morrissey, dinlerim onun sesinden her türlü dilden..!

onlarca sözü var o söylerken diken diken olduğum.
dinlenmeli günde birkaç doz.

edit: her gün altına yazmaktan sıkılmayacağım 2 başlıktan biri işte.
aşık olduğum 2 adamdan biri bir de.
benim süper egomun bastırdığı, hatta çoğumuzun, çoğunluk olmaktan ötürü söylemekten yüzünün kızaracağı şeyleri gerine gerine söyleyip egomuzu okşayan adam.
i know it 's over şarkısı ile insanı fenalara götüren, ama o ninni gibi sesi ile de bir yandan güç veren kişilik, sanatçı.

ne desem şimdi sana, az kalacak!
(bkz: let me kiss you)
(bkz: everyday is like sunday)
birbirinden güzel onlarca şarkısıyla insanı aynı anda hem mutluluklara , hüzünlere, anılara ve onları tekrar yaşamaya götürebilendir.

şu günlerdeki tarifsizliklerden mi bilinmez, kafayı toplayıp uzunca bir yazı yazılmalı morrissey'ime..

sesinin rengi en güzel let me kiss you'da ortaya çıkar..
hele bir de;

"but my heart is open, my heart is open.. to you.. " demesi yok mu o çaresizliğinle!
ve, " yes i do believe, i have found mine" derkenki o sesinin hüzünle karışık umutla dolu iniş çıkışları..

ah be morrissey!..

çünkü şarkının sözlerini insana hissettirir o kadife sesiyle.

bir de eklemek gerekirse, well i wonder olsun o da.
(bkz: well i wonder/#16073183)
(bkz: well i wonder/#15961666)
apayrı bir şarkı..
hani olur ya her albümde sevilen bir kaç şarkı olur diğerleri sevilmez..ben bu adamin tüm sarkilarini seviyorum hepsinde ayrı bir duyguyu yaşıyorum...Tüm sarkilari birbirinden güzel.
Melankolinin en çok yakıştığı adam. Şarkılarıyla hem hüzünlenip hem de huzur buluyorum.

Ayrıca (bkz: The Smiths)
close your eyes and think of someone you physically admire deyişindeki o çaresizlik, I'm alone diye bağırışı, the smiths le ya da değil her türlü melankolinin en çok yakıştığı, mutsuzluğu sana huzur olarak yansıtabilen tek insan. gerçekten kadife gibi bir ses.
smithsle ayrı kendi başına daha bi ayrı sevdiğimizdir.
güncel Önemli Başlıklar