1. 1.
  gerçekten çok güzel bir sese ve beyne sahip kadın sanatçı.
  bir dönem türkiye'de bir halıcı ile takılmaktaydı.
  7 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  kendileri bob dylan ile beraber bircok konserde,festivalde,rock barda türkü söylemiştir.
  8 ... electronica
 3. 3.
  (bkz: diamonds and rust) sarkısını dinlerken kendinizi bulutlarda hissedersiniz. ayrıyeten (bkz: zülfü livaneli)ile arkadaştır.
  2 ... gerçek
 4. 4.
  hele bir de mercedes sosa ile "gracias a la vida" şarkısı vardır ki tek kelime ile mükemmel..
  2 ... sogulcan
 5. 5.
  amerikan folk müziğinin
  temsilcilerinden ünlü protest sanatçı..
  2 ... piano-forte
 6. 6.
  muhteşem bir kadındır.türkiye'de 2 sene önce verdiği konserde bush is an idiot lafıyla herkesi güldürmüştü.ardından bush'un amerikayı yönetecek bir zekaya sahip olmadığını,birileri tarafından yönlendirildiğini iddaa etmişti.şarkıları kadar konuşmaları ve söylediği hiroşimada bir kız çocuğu şarkısıyla gönülleri hoş etmiştir.bir de diamonds and rust denildi mi saygı duruşuna geçerim,inanılmaz bir şarkıdır.
  3 ... vertigo
 7. 7.
  en son turkiye konserinde 'bush is an idiot' diyebilmis amerikalı hanım.sarkıları muthis, sesine hic laf yok!pek iyi pek guzeldir!6 yasında canlı canlı dinleyebilme onuruna eristigim için çok mutluyum.ve gercekten o yaşımda severek dinlemiştim hiç ses çıkarmadan dikkatlice. takdir edilesidir!
  ... jagatai
 8. 8.
  bob dylanın eski sevgilisidir * hatta diamonds and rustadlı sarkı bob dylan amcaya yazılmıs olsa gerek
  ... jagatai
 9. 9.
  amerikalı folk müzik sanatcısı.yetmişlerde tüm dünyada esen devrimci rüzgarda tüm dünya gencliğinin sesi olmuş güzel insan..vakti zamanında türkiye'ye de konsere gelmiş, zülfü livaneli ile düet yapmıştır..
  ... crazy horse
 10. 10.
  mercedes sosa ile bir düetleri vardır ki tadından yenmez..ayrıca forrest gump filminde forrest'ın sevdiği kız jenny'nin idolüdür.
  1 ... crazy horse