bugün

entry'ler (110)

almanya yenilince biz de yenilmiş sayıldık

- siz kimsiniz amına koyim ya?
alexandre dumas 1961 ostertag

online listesinde gorulunce mutlu olunan yazarlar

(bkz: psychophobia)

miami mimarisindeki bariz psychophobia oykunmesi

geçen haftaki amerika gezimde farkettiğim enteresan durum. bundan önceki 13 ziyaretimde nasıl atladığımı kendime bile izah edemiyorum ama kafamdaki soyut başarılı şehir planlamacılığı kavramını adamlar gayet muntazam gerçek hayata uygulamışlar. sanıyorum bazılarının yanında düşüncelerimi fazla afişe ettim. ama gram üzüntüm yok bu durumun gram zararı yok, insanlık kazanıyor sonuçta.

hayata tutunamamis beserin seiko saat takmasi

var böyle bişey. nerde boynu bükük hayattan kopmuş asosyal bir loser görseniz dikkat edin kolunda mutlaka seiko saat olduğunu göreceksiniz. hele kolundaki seiko saatle seattle'da starbucks'ta oturan insanlar bile vardır ki (geçen hafta seattle'a gittiğimde ben bizzat kendim kendi gözlerimle gördüm) külliyen zararlıdırlar ekseriyetle eksi sonsuza giderler. uzak durulması menfaat getirir.

ihtiyactan satlik potadan yeni donmus taze ribaund

tanım 1; değerini bilen ellerde güzel para edebilecek spekülatif olmayan ürün ilanı

tanım 2; 'ihtiyaçtan satılık potadan yeni dönmüş taze ribaund' cümlesinin yanlış yazılmışı.

sözlükte taşak geçmek için açılan başlıklar

(bkz: perihan magden)

kiz ogrencisine fil diye seslenen ogretmen

şişko bir öğrenciye diyorsa espri yeteneği olan öğretmendir. ama yok zayıf birine diyorsa da densizdir, sik kafalıdır.

chasey lain in sol göğsü

müstesnadır.

chasey lain

(bkz: chasey lain in sol gogsu)

chasey lain in sol göğsü

konuyla akalalı olarak; (bkz: chasey lain)

chasey lain in sol göğsü

kendisine ait olan diğer göğsünden ya da başka bir dişinin herhangi bir göğsünden daha güzel olan vücut parçası.

turk kucuk esnafinin zalgiris kaunas kayitsizligi

ps; litvanyalı kızların ekseritle taş gibi olmasının bu konuyla pek bir alakası yoktur

(bkz: zalgiris kaunas)
(bkz: küçük esnaf)

dalga geçilmemesi, üzerine sulu espri yapılmaması gereken özünde önemli bir nahoş durumdur.

muasır medeniyet olamama sebebidir. sen kendin böyle sik gibi davranırsan elin litvayalısından efes pilseni desteklemesini elbette bekleyemezsin. sonra dış ticaret hacmi abik olur, tütün rekoltesi düşüş gösterir herkes rakısının yanında mangalda çamur gibi kültür levreği yemek zorunda kalır.

(bkz: chain)

atalarının ezelden beridir at koşturduğu bir coğrafyada hala yaşamına devam eden birisi olarak; bakkal, çakkal, terzi, nalbur vs. vb. gibi işletmelerde gerek kısa samsun gerek permatik alırken ömrü hayatım boyunca zalgiris kaunas'ı destekleyen ya da desteklemeyi bırakın zalgiris kaunas'a sempati duyan bir işletme sahibi göremememin sonucunda aşikarlığına inandığım tespit. evet. türk küçük esnafı zalgiris kaunas'a gerçekten kayıtsız sevgili arkadaşım, sevgili dostum, mah yüzlüm... üzücü mü bu durum? bence evet.

30 luk kadinin 18 lik citira tercih edilmesi

muhtemelen;
'- ulen şimdi bakire falan çıkar bu çıtır, sonradan başımıza dert almayalım'
kaygısı kökenlidir.

hem hesap odetip hem de vermeyen sevgili

hesap ödeten her sevgili vermek zorunda olmadığı için kendisine karşı hunharca yaklaşıldığını düşündüğüm kişidir.

(bkz: dünyanın en sığ adamı yaklaşımları)

hem hesap odetip hem de vermeyen sevgili

erkek arkadaşına gittiği her mekanda hesabı kitleyip (bkz: kitlemek) sonra da; başım ağrıyor, midem bulanıyor, gözüm seğiriyor diyen, bir nevi postmodern simsarın dişi olanı.

ne yazsam oylaniyor

(bkz: su içsem yarıyor)