bugün

entry'ler (83)

şaka kaldıramayan insanlar

bazilarina sakayi yaptiktan sonra saka sakadiye ekleme yapilmasi lazimdir cunku ya anlamamistir olayi ya da alinmak icin yer arar.* yalniz bir de essek sakalari vardir ki bunlari kaldiramamakla haklidir kendisi.

git kendini çok sevdirmeden

tuna kiremitci'nin ilk romani.kitap adi olarak oldukca klise bir tumce secmesine ragmen icerigiyle benden tam not almis okunasi bir kitap.arda'nin hem genclik hem de olgunluk donemlerini ayni anda anlatmasiyla biraz kafa karistirabilir lakin kisacik iki gunde bitirilesi hos birsey.

ilk flortle evlenmek

eskiden isabetli bir karar olan,bunu gerceklestirenlerin 40 yil sonra bile mutlu mesut gecindikleri gorulen ve fakat son yillarda erken ayrilmalarin nedenlerinden biri olarak goruluyor ilk flortle evlenmek.sanirim bu her iki tarafin da iliskide dominant olmak istemesi ve artik oyle yesilcam filmlerindeki gibi saf asklarin kalmamasiyla dogru orantili.ne olursa olsun karsi taraftan ona guvenebileceginiz sinyalini aldiysaniz problem yok rahat rahat gidiniz evleniniz efendim.ben genede soyle bitireyim denemeden almayiniz!

gözüne göz kalemi çeken erkekler

hic bir cekiciligi yoktur, guzelim er kisileri cirkinlestirici etkisi vardir bu eylemin.

hidrojen

okudugum az sayidaki entry'si ile sozlugun en iyilerinden biri diye dusunmeme sebebiyet veren sozluk yazari.yaptigi tespitlerde oldukca isabetli biri.*

aşkımla erir misin

(bkz: bi biskrem versem)

morrissey

aglamakli sesiyle, giyimiyle kusamiyla ingilizlerin romantik prensi. zeki muren'e olan hayranligiyla turk muzigini de tanidigini ogrendik afferin dedirtiyor beyefendi.
sarkilari da ayrica asmistir asiklara uygun formatta romantik sozler barindirir...*

who knew

pink'in bu zamana kadar yaptigi en guzel sarkidir kanimca.boyle bir duygu yukludur bir aglatma potansiyeline sahiptir sormayin *.klipte oynayan kizla oglan da o derece yakismistir birbirine ve iyi bir klip cikmistir ortaya.tebrik ediyoruz buradan pink hanimi. *

mustafa kemal atatürk

boyle bir lider icin ne soylesem az ne yazsam bos olur...bir gun toparliycam kafami ve ona layik olmasa da bir iki guzel soz yazmak isterim elbette.

ankara bu sefer kaynasiyoruz zirvesi

keske daha gec yapilsa da katilsam dedigim zirvedir.ilk zirvemi de yapmis o ortami gormus olurdum ankara'da olmadigim icin benim de buyuk ihtimal katilamayacagim zirve olacaktir sanirim *.katilacak arkadaslara simdiden iyi eglenceler dileyerek bu entarime de son vermis bulunuyorum *.

mevlana nın 7 öğüdü

bilgisayarimin ustunde duran, her baktigimda huzur veren butun insanlarin felsefe olarak benimsemesi gereken ogutler butunudur.

uludağ sözlük

serin mi serin hos bir ortam burasi.yalniz bazi tabularin yikilmasi lazim bence yoksa super!!!

ask mesk disinda yazabilecek entry niz yok mu

(bkz: futbol disinda birsey bilmez misin sen mahmut)
(bkz: biraz romantik olucan romantik)

iz birakanlari bile unutan insan

deniz hanim unutulmaz dediyse unutulmaz ulan!o kadar... * denilesi insandir.kesinlikle buyuk yanlistir.

cok kisa

nefis bir gripin parcasi sozleri (bkz: copy paste)soyle oluyor:
eskiz hayatlara.mağdur kahramanlar.sönmüş mumlarla aranıyor ruhunun kopyası,kayıp diyarlarda.umutsuz seni dileniyor.biz de baktık.biz de baktık.bu gözlerle kalabalık dünyaya.kimleri yazdık kimleri yaktık bu sözlerle.bitmeyen tenha satırlarla.yanlız kalmazsın kaybolmazsiz hic korkma.kendini bırak bana.yanlız kalmazsın
unutulmazsın hiç sanma.kendinle barışsana.hayat zaten çok kısa.

gripin

dinledigi tarza* bakmaksizin cogu insanin dinleyebilecegi turden kaliteli muzik yapan gruptur.vokalistin *sesi oldukca hostur.bu kadar az entry girilmis olmasi beni sasirtti dogrusu.
(bkz: ruzgar)
(bkz: bosver)
(bkz: uc) *

yedi

her yerde karsima cikan,ugur getirdigine inanmaya basladigim sayi.

küçük şeylerle mutlu olmak

gercek mutluluktur.kucucuk bir sakaya bile gulebilmek herkesin harci degil bu zamanda.insandan insana degisiyor durum, kimisinin arabalari,ucaklari var gene mutlu degil kimisine arkadasiyla sicak bir sohbet bile dunyalara bedel.kiymetini bilmek lazim kucuk mutluluklarin...

güne sigara ve kahveyle başlamak

iyidir guzeldir derler sabah uyaninca kahve icmek zihin acar falan filan da butun gun ac karnina dolasiyorsun ondan sonra istah kapatici etkisi var sanirim *...

kerem kabadayi

davul calarkenki haliyle son derece konsentre olmus fakat komik bir ifade cizen mor ve otesi bateristi.grup kuruldugundan beri vardir grupta.akli basinda efendi birisidir.ara sira ince espiriler yapmaktan da kacinmaz.*