bugün

süper otesi whitesnake şarkısı. Yavaştır ve bir de güzel solosu vardır. Solonun tonu için bile dinlenir. tam bir ballad.

i should have known better
than to let you go alone
it's times like these
i can't make it on my own
wasted days, and sleepless nights
and i can't wait to see you again

i find i spend my time
waiting on your call
how can i tell you, babe
my back's against the wall
i need you by my side
to tell me it's alright
cos i don't think i can take anymore

is this love that i'm feeling
is this the love that i've been searching for
is this love or am i dreaming
this must be love
cos it's really got a hold on me
a hold on me

i can't stop the feeling
i've been this way before
but, with you i've found the key
to open any door
i can feel my love for you
growing stronger day by day
and i can't wait to see you again
so i can hold you in my arms

is this love or am i dreaming
this must be love
cos it's really got a hold on me
a hold on me

is this love or am i dreaming..!
bob marley şarkısı.

wanna love you
and treat you right
i wanna love you
every day and every night

we'll be together
with a roof right over our head
we'll share a shelter
of my single bed
we'll share the same room

chorus;
is this love is this love
is this love is this love
that i'm feeling
i wanna know wanna know wanna know now
i got to know got to know got to know now
i am willing and able
so i throw my cards on your table

i wanna love you
i wanna love and treat
love and treat you right
i wanna love you
everyday and every night

we'll be together
with a roof right over our head

chorus

see i wanna love
i wanna love and treat you
love an treat you right
i wanna love you
everyday and every night

we'll be together
with a roof right over our heads
we'll share the shelter
of my single bed

we'll share the shelter
en iyi rock balladlarindan biri. whitesnake saheseri.
ağlatan balladlardandır.. bu ve bunun gibi whitesnake $aheserlerini kelimelerle anlatmaya çalı$mak yanlı$ olur.. kalpten bir parça koparan ve bir daha hiç geri vermeyecek parçadır, allahsızdır, $erefsizdir.. adidi.... harika ötesi $arkı..
bob marley'in is this love'i oldukca eglencelidir,nba tv eskiden kullanirdi bu sarkiyi.
aşkı arayan kafası güzel bir insanın * aşkı arayış çabalarını anlatan, sözleri çok dokunaklı ve günümüzün yavan ilişkilerine adeta atıfta bulunan bir şarkı.
marty callner tarafından yönetilmiş bir klibe sahip whitesnake parçasıdır. dönemin hair metal gereklerinin tümünü karşılayan klipten bağımsız düşünlüdüğünden, melodisi ve sözleri ile gayet de güzel bir şarkıdır. ki bunu gayet hoş olan starkers in tokyo yorumu ile de gösterir.
Türkçe karşılığı bu aşk mı ya da bu sevgi mi olan ingilizce soru.
whitesnake in muhtesem parcalarından sadece biri bu sarkı. dinlendiginde kulaga hos gelen ve insanı alıp götüren muhtsem ötesi parça.
http://www.youtube.com/watch?v=ujnH4yNqL8E
(bkz: is it love)
whitesnake'in herkes tarafından bilinen parçası. bu yaz parkormanda hep bir ağızdan söylenen şarkı***
(bkz: ben seni unutmak icin sevmedim)
oldukça etkileyici bir salınıma sahip meşhur whitesnake şarkısı. öyle ki insanda bir yandan dans etme bir yandan da ağlama isteği uyandırır. video klibinde david covardale nin o zamanlarki eşi dünya güzeli manken tawny kitaen oynamakta ve harika bir salınımla dans etmektedir. grup da dansda ondan aşağı kalmaz. şarkıyı vokaller kadar rudy sarzo nun muhteşem bas yürüyüşü de götürmektedir. son derece basit ama mükemmel gamlarla sizi tawny gibi dans etmeye zorlar adeta. john sykes in attığı solo herhalde zaten rock tarihine geçmiştir. david her zamanki gibi muhteşem gırtlağıyla şarkıyı doldurur. nacizane bendeniz sözlerini çevirdi. hatalar düzeltilebilir. ayrıca bu kadar laftan sonra video klibi izlemek isteyenler tıklasın lütfen;

http://www.youtube.com/watch?v=ujnH4yNqL8E

bu aşk mı - whitesnake

Daha iyi anlamalıydım
Gitmene izin vermektense
Böylesi zamanlarda
Kendi başıma üstesinden gelemiyorum
Nafile günler ve uykusuz geceler
Ve artık seni yeniden görmeyi bekleyemem

Baktım ki zamanımı harcıyorum
Senin aramanı beklemekle
Sana nasıl anlatabilirim ki bebek
Sırtım duvara yaslanmış
Yanımda olmana ihtiyacım var
Her şeyin yolunda olduğunu bana söylemen için
Çünkü artık daha fazla dayanabileceğimi sanmıyorum

Aşk mı bu hissettiğim
Bu aradığım aşk mı
Aşk mı bu yoksa rüya mı görüyorum
Bu aşk olmalı
Çünkü beni gerçekten tümüyle sarmalıyor
Sarmalıyor

Böyle hissetmeye engel olamıyorum
Bu yollardan daha önce de geçtim
Ama seninle buldum
Her kapıyı açacak anahtarı
Hissediyorum ki sana olan aşkım
Her gün biraz daha güçleniyor
Ve seni tekrar görmeyi bekleyemem
Seni kollarıma almak için

Aşk mı bu hissettiğim
Bu aradığım aşk mı
Aşk mı bu yoksa rüya mı görüyorum
Bu aşk olmalı
Çünkü beni gerçekten tümüyle sarmalıyor
Sarmalıyor

Aşk mı bu yoksa gördüğüm bir rüya mı

edit: şarkıdaki ve albümdeki tüm soloları john sykes atmasına rağmen albüm kaydından sonra gruptan ayrılmıştır. yerine vivian campbell dahil olmuştur. nitekim klipteki kırmızı gitarla soloyu atan da otur. düzelteyim dedim.
david coverdale'in tam bir ağır abi performansı sergilediği anlamsız bir klibe sahip muhteşem whitesnake şaheseri. akustik versiyonu da bir o kadar güzeldir.
1987 yilinda piyasaya çıkmış muhteşem Whitesnake - Whitesnake albümünün 6.şarkısı , Coverdale şarkıya ruh katmıştır muhteşem söyler üstüne solosuda yaralar iç organlara yer değiştirir . 80'ler ve 90'ların unutulmaz şarkısıdır .
yıllar yıllar geçse de unutulmayan, unutulmayacak, efsane whitesnake balladı.
ayrıca survivor'ın da bu isimde bir parçası vardır ki whitesnake'in ki kadar zevk verebilir.
whitesnakein mükemmel şarkısıdır. Elektro Gitar, rock müzik tınıları ancak bu kadar romantik bir şekilde çalınabilirdi, sözleri de aşık olan bir insanın iç dünyasını net bir şekilde anlatmaya yeter de artar bile. Hani üzerine fazla söz söylemeye gerek olmayan şarkılar vardır ya, işte bu kesinlikle onların arasında ilk 2-3 şarkıdan biridir.
girişi ve şözleri pek bir mükemmel olan whitesnake klasiği. bunun yaninda grubun performansina gelince, 2009 connecticut konserlerini izledim ve diyebilirim ki david coverdale hala inanilmaz karizma, tutkulu ve sahneye cok yakisiyor. ben daha kac yeni rockciyi cebimden cikartirim havasinda.
ing. "sen buna aşk mı diyorsun?" demek için kullanılan cumle.
(bkz: kaliteli şarkı)
halihazırda dinlemek keyif verirken, hiç dikkat etmediğiniz bir cümlesi veya sözü vurucu gelince başa sarılıp defalarca dinlenen; dinlerken özlenen şarkılardandır, tadı damağınızda kalır.
dokunaklı whitesnake şarkısıdır, * coverdale'dan nefret eden bünyenin muğlakta kalmasına neden olan dört gerekçeden biridir.
Diğerleri için
(bkz: Soldier of fortune)
(bkz: fool for your loving)
(bkz: here i go again)
whitesnake in en güzel parçası.
yalnızca nakarattaki ikinci love için bile dinlenebilecek harika bir whitesnake balladı.
ayrıca çalan elemanın gitar performansının tavan yaptığı bir akustik versiyonuda vardır.*