bugün

her şarkıya ayrı bir yorum katan sesine kurban denilesi,yaşayan en iyi vokallerden biri.
an itibariyle ntv nin canlı yayınında banu güven'in konuğu olan efsanevi whitesnake solisti.
pop metal in efsanesi, deep purple whitesnake yi kurdu ilk albümü 1978 de yayınlandı.
28 temmuz cuma bugün parkormanda konseri var.
soldier of fortune'a ruhunu veren adam, yaşayan efsane.
rock müzik aleminde yaşayan sayılı vokallerden biridir. inanılmaz güçlü ve derin bir sese sahiptir.
Deep Purple'dan ayrılmasını müteakip müzikseverlere efsane grup Whitesnake'i armağan etmiş, ses tonu ve şarkıları harika insan, efsane vokal.

(bkz: sailing ships)
(bkz: time on my side)
(bkz: Still of the night)
whitesnake'in web sitesinde hayranları ile bbs üzerinden yazışan sesi güzel amca. yıllar sonra amerikan vatandaşlığına hak kazanmış bir ingilizdir.
yaptığı müziğe love metal de denebilir... kendisini, en azında şarkılarında, "serseri" olarak tanımlar***

(bkz: crying in the rain)
(bkz: crying)
(bkz: aint no love)
(bkz: bad boys)
is this love'ın klibindeki bayanla evlenmişliği vardır. *
baştan ayağa tam bir 80'ler rock yıldızı.
ritchie blackmore' un keşfettiği efsanevi üç rock vokalistinden biri. diğerleri için (bkz: ronnie james dio (bkz ian gillan)*
sonunda tanışma şansı yakalanabilinmiş ama adsl sorunları sebebi ile vaktinde iletilmesi gereken mail gönderilemediği için tanışamayacağım muhteşem vokalin sahibi adam.

(bkz: ağlamak istiyorum)

hemen edit: imla hatası vaktin - vaktinde
kanat atkaya abimizin dediğine göre istanbul konserinde terör yaratmıştır.
yaşlandığı için yakın çekim yapılmasına izin vermemiş sonrasında olay tatlıya bağlanmış.
david abi yaşlansan ne olur ki?
sahip olduğun karizma seni sonsuza kadar yaşatır..

söz konusu yazı için:
http://hurarsiv.hurriyet....id=9411420&yazarid=25
crying in the rain adlı şarkısını ilk dinlediğimde zerre duygu alamadığım daha sonraları ise poseidondan yağmur dilenerek altına koşup bas bas söylediğim şarkının yaratıcısı.
love hunter.
suratı nineme benzeyecek kadar yaşlanmış olan rock efsanesi.
22 senelik hayatım boyunca hi. iplemediğim ama şu can sıkıcı izin günün gecesini şenlendiren insan evladı. ain t no love'u söyledi bide geçtim ben gene kendimden.
hala en iyi, en seksi, sahne duruşu en sağlam erkek vokaldir. candır, canandır.. bir ara jimmy page ile birlikte coverdale page isimli bir albüm çıkarmıştır, sesinin değdiği her albüm gibi efsane olmuştur bu albümde.
robert plant taklidi olduğu söylenir, hatta bizzat robert plant gibi naif bir adam kendisi hakkında '' ben sahnede bu kadar kötü görünmüyorum'' şeklinde açıklama yapar, ama gelmiş geçmiş en iyi rock vokalinin robert plant olduğunu düşünen ben bu adamın bu sıfatlarla anılmasını doğru bulmam. deep purple'dayken de gayet başarılı bir vokaldi, whitesnake'i kurdu yine başarılı oldu (whitesnake pek sevmem şahsen, ama başarılı olduğu bir gerçektir). iyi bir vokaldir, iyi bir söz yazarıdır. robert plant taklidi demek biraz haksızlıktır. ikisinin de döneminde birer seks idolü ve sarı uzun saçlı olmalarından kaynaklanmaktadır bu sanırım.

konuyla alakasız bilgi: müziğe girmeden önce jigoloymuş!!!!111
live in the still of the night konserini izledikten sonra müziğin başına gelmiş en harika adam olduğu kanıtlanmıştır bendeniz tarafından. ne robert plant ne ian pierce hepsi bunun çakması gibi gelmeye başladı.
bana göre en erkeksi rock vokaldir.
uzun saçlıdır, yıllar önce ceket kollarını kıvırıp şarkı söylemişliği de vardır ama garip bir cazibesi var.
belki dünyanın en iyi vokali değildir. coverdale canona gibidir ama. cantonayı seven sadece cantonayı sever. pele maradonaya saygı duyar ama coverdale e hayrandır.
Whitesnake müzik grubunun kurucusu ve vokalisti.
bu adamın sesi bana dokanıyor arkadaş. Kimi zaman bira içerken bir başıma arkadan gelen müzik sesi çekiliyor zihnimden. Eğilip usul usul kulağıma sailing shipsi mırıldanıyor, o bitiyor you re gonna break my heart againe giriyor, sonra bir crying in the rain patlatıyor, soldier of fortune söylemeden bırakmıyor. ipne midir nededir anlamadım.

(bkz: alkolün yan etkileri)
Soldier of Fortune ile tanıştığım, Mistreated ile aşık olduğum Deep Purple'ın eski vokalisti. Whitesnake i fazla beğenmem. Ama sesinin içimde uyandırdığı his ilk duyduğumdan beri azalmamıştır. Çok derin ve güçlü bir sesi vardır. Bu yaşına kadar da sesini korumasını sağlıklı yaşamasına bağlıdır. Hatta "Sağlığına dikkat etmeyeni Whitesnake den atarım" gibi bir sözüde vardır*. Mistreated daki çığlıklarını dinleyiniz efendim.
güncel Önemli Başlıklar