1. 1.
  Huzunlu ve melodisi akılda kalıcı parçalara verilen genel isim.

  (bkz: rock ballads)
  4 ... hendrix
 2. 2.
  genellikle hüzünlü bir hikayenin anlatıldığı, yavaş ve kendini tekrarlayan ritimli şarkılara verilen isim. rock, metal grupların albümlerinde az da olsa yer verdiği şarkılardır. ünlü grupların ballad şarkılardan oluşan albümleri mevcuttur.
  en bilinen balladlar arasında bohemian rhapsody, stairway to heaven, tears in heaven, more than words, hotel california sayılabilir.
  4 ... oylumunelumune
 3. 3.
  (bkz: scorpions)
  3 ... disco inferno
 4. 4.
  (bkz: rolling stones)
  (bkz: angie)
  1 ... spectracef
 5. 5.
  (bkz: radiohead)
  (bkz: exit music)
  2 ... janis joplin
 6. 6.
  (bkz: born to touch your feelings)
  (bkz: silent lucidity)
  1 ... little girl in bloom
 7. 7.
  eminem'in 2000 yılında çıkardığı the marshall mathers lp'deki 13. şarkısı drug ballad şarkısının albümlü versiyondaki adıdır.
  (bkz: drug ballad)
  2 -1 ... stillborn
 8. 8.
  bazıları ufukta göründüğü anda evren natürelleşiverip ses mes çıkarıp mıkarıyor. duygaçlarımın kolpacısıyım.
  1 ... nickless cage
 9. 9.
  Ballad veya balad, şiirin, müziğe uyarlanmış halidir. Bu müzik türü, tamamen efsaneler hakkında veya önemli olaylar hakkında olabileceği gibi, aşk veya sevgiyi konu alan bir şiir de olabilir.

  Eski çağlarda bu, müzikten çok bir şiiri anımsatırken, zaman geçtikçe işin içine ritimler veya çalgılar girmiştir. Günümüzde ise ballad denince akla, popüler müziğe yedirilmiş bir tür yavaş müzik gelmektedir. Hatta, bu tanım sadece yavaş müzikler için bile kullanılmaktadır.

  Müzik türü olarak ballad; power ballad, folk ballad, rock ballad, pop ballad gibi alt dallara ayırabilmektedir. Günümüzde herhangi bir müzik türü, bu şekilde isimlendirildiğinde, bu eser genel tanım olarak, o müzik türünün yavaş ve içli biçimi olduğu anlamına gelmektedir.

  -wikipedia'dan alıntı-
  2 ... johnnyturhan
 10. 10.
  (bkz: dream theater)
  (bkz: another day)
  ... taaa