bugün

entry'ler (2903)

tarkan ın çok ünlüymüş gibi davranması

Gökhan Tepe, Gökhan Özen, popstar Abidin, rober hatemo, Berksan, emir, Murat boz.. bunlar sadece tipi veya sesi Tarkan'ı andırıyor diye ünlü olan, öyle çıkış yapanlardan aklıma gelenler.

Her dönem tarzıyla konuşulan, pop şarkıcısı denilince akla ilk gelen, adaşı meşhur çizgi roman ve film kahramanını unutturan, farklı tarzları söyleyen ve çıkacak kaseti için ilave reklama ihtiyacı olmayan bir insan. Ama çok ünlü gibi şımarıyor tabe.. te allah

idam geri geliyor

Bize darbe yaptılar diye yola çıkıp tek adamlığa, mutlak hükmetmeye yürümek için hukuk, hak, ahlak tanımayan adamlara canını alma yetkisi vermek.. mesela canın sıkkınken karşıdan gelen birisine kötü bakıyorsun, o ak parti ilçe teşkilatından birilerini tanıyor, sonra sıkkın canını alıveriyorlar.

Bütün kuşları ... Bir leylek kaldı öyle mi?

erdoğan neden bırakmak istemiyor sorusu

Tee gezi direnişi sırasında gözümün önüne bir resim gelmişti. Makamına gelip efendim buyrun, görev süreniz doldu diyen memurlara direnip koltuğundan çekişlenerek kopartılamayan..

Hırstandır, ki hırs lafı harasa otundan gelir, arapça kökenlidir. Develer harasa otunu çok haşin çiğnerlermiş, çünkü harasa dikenleri dilini kanatır, o tadı almak için çiğnedikçe daha kanar, kanadıkça daha tatlı gelirmiş.

Buradaki sadece kişisel değil ama, klik hırsı. sade kendi değil etrafındakiler de elindekini bırakmıyor, hep daha fazlasını istiyor. Hep daha fazla...

ülkeyi batırıp dış güçler yaptı demek

Farklı zihinsel anomaliler ile ifade edilebilir ama sadece hasta diyeceğim; hasta zihinsel yapı ile idare edilmeye çalışılan bir ülkede olandır.

işin en acı tarafı da bunu, fikrine ve aklına güvenebileceğiniz insanlar bile savundu. Üzülme az kalır utanarak söylüyorum ki, bunların aklıyla konuşup kuruluş yıllarına laf edenini de duydum, ekonomiye güvenin moralinizi iyi tutun diyenini de.

Çok kötüydü arkadaşlar, hepimiz fakirleştik ve belki bir iki günde olan bu değer kaybı borç ödeme vadelerimize yıllar kattı. Belki gelecek hayallerinizden bazılarını artık görmüyorsunuz bile. Ve biz bu durumu doğru düzgün, yalın, bir yanda siyasetten arınmış bir şekilde devleti yönetenlerden duymak isteyeceğiz. Basit bir özeleştiri yapabilseler belki daha huzurlu olacakken, hata yaptıklarını kabul ettiklerinde herşey bitecek havasına giriyoruz hep beraber.

inkar edin siz. Atanmış içişleri bakanınız suç makinesi değilmiş, sağlığına kaygılandığınız Cumhurbaşkanı odalara sığmayacak kadar parayı stoklamamış, diyanet işleri başkanı şeyhülislâm haline gelmemiş gibi inkar edin.

online eğitim kararı yeniden geliyor

Bir temennidir.

Harcamaya parası olmayan vatandaş çocuğunu okula gönderemeyecek, eve tıkılarak hayatta kalmayı deneyecektir.

ekonomik çöküş karşısında aktrollerin sessizliği

Hepsi Twitter'a üşüşmüş #devletiminyanındayım etiketine akın etmiş ondandır. 2 saat önce istifa ve grev etiketleri farkı çok açmıştı.

Bu arada, rica ediyorum bunlara acımayın. Yani ne de olsa devrilip giderler diye akışına bırakmayın ne olur. Çünkü siz geri adım attıkça bunlar tepenize çıkacak, bugün yazdığınız bir paragrafı bile lutfeder gibi söylenip çok göreceklerdir.

Artık çıkalım bu delilik halinden ve normal konuşalım. Zaten en büyük panzehir normale dönebilmek.

ekonomik kurtuluş savaşı

Ne olmuş ben kaçırdım, makam araçları iade mi ediliyor? Saray ışıkları mı söndürülüyor? ithal tohum ve ara mamule karşı tedbir mi geldi?

Bunlardan herhangi birisi söz konusu değilse pardon neyle ve kime karşı bu savaş, onu idrak edemedim ben??

18 kasım 2021 numan kurtulmuş açıklaması

iki tane Mehmetçik cayır cayır yakıldı. Siz çıkıp montaj vs. Dediniz. Neler yaşandı bu ülkede, bazılarını sadece duymak normal bir insanı günlerce komaya sokarken siz yalan olduğunu bildiğiniz beyanatları her gün verip milletin parasını kendi çıkarınıza kullandınız ve bir gün ya.. bir sefer.. ama o kadarlık bile utanmadınız.

Tanrı uludur evet, bunda özür dilenecek bir şey yok. Çoğunluğu Müslüman ülkede belli ki farklı inançta olanların da ezanı dinleyeceği düşünülmüş, zerafete bak. Siz tüm nüfus vahabi islamına mensup gibi 20 yıl davrandınız, Cami hoparlörleri sesini köklediniz, dini eğitimi dayattınız da ne oldu? müslüman oranı düştü ülkede. Daha diyecek laf mı var diyorum utanıyorum, ar edeceğine konuşup duruyorlar.

10 bin lira maaş alan kişinin bile fakirleşmesi

Ocak zammı aldığım tarihteki dolar kuru ile bugün arasında %44 oynuyor. Yılın başından beri yaklaşık 400 doları iç edilen kişidir.

jahreinin tvye çıkması

Kanımca magazin figürlerinden toplumsal duyar beklemekten iyidir. En azından bir kitleye hitap ediyor, tutarlı belgeli konuşuyor. illa etrafına mavi boncuk dağıtıp siyasi rant ve avanta peşinde koşan Zübükler mi siyaset yapacak?

herşey para mıdır

Değil. Sağlık, huzur, adalet, refah daha önemli.
Ama yukarıda saydıklarımı yok edince, ülkede hâkim kılmayınca aç kalan insanların başka derdi olmuyor. Onun yan etkisi yavrız..

ingiliz gemisiyle götün götün kaçan islam halifesi

Ben faiz lobisinin ayağına gidip para isteyen devlet başkanı da biliyorum, ingiltere'de cadde boyunca bina satın alanı da, futbol kulübü de..

Utanmadan bir de ingiliz ajanı diyor devlet kurucusuna da, ingilizlerin Mustafa Kemal yanlılarına taktığı lakabı aynen kullandığının farkında değil.

Lakap için (bkz: kemalist)

Hakaret etmeden bitirmek istiyorum ama hakikaten bu hesap da sor sor biter mi yA?

fethullah gülen in öldüğü iddaası

Ak parti dönemi sağolsun bir şeyi fark ettim. Bu sözüm ona terörist ve terör örgütleri her nasılsa ve nasıl devlet düşmanı iseler ne zaman iktidar dara zora düşse gündemi öyle bir saptırıyorlar ki sonuç iktidar lehine oluyor.

Savcı Kiraz Berkin i ölüme götüren süreçte yeni kanıtlar bulmuştu ki dhkp c teröristleri savcıyı rehin aldı ve hepsinin ölümüyle olay bastırıldı. Yıl 2014.
Haziran 2015 te seçim sonucu hükümet kurulamadı PKK aktive oldu, ak parti tekrar seçimde tarihinin en yüksek oyunu aldı.
IŞiD Ankara'da yüzlerce insanı katletti, hepsi muhalif hepsi nasılsa polis kontrolüne takılmamış.
Fetullah Gülen tarikatı darbeye kalkıştı hükümet ohal ilan edip devleti tek elden khk lar ile yönetti. Sonra rejim değişikliği vs.
Paramız belki tarihinin en büyük değer kayıplarından birini yaşıyorken fetoş ölmüş. Gebersin hain bana ne? Ekonomik halden mağdur insanların tek damla teri kadar kıymeti yok orospu evladı.. neyse.

Özetle anlamıyorum arkadaşlar bu nasıl devlet düşmanı, nasıl terörist ki hep hükmedene çalışıyor?

türkiye neden bu hale geldi

50+1, cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi, helalleşme, varlık vergisi, 28 Şubat, dolar 10 TL, merkez Bankası faizleri...

Bu kadar aleni olup bu kadar fazla etrafında dolaşılma nedenini anlayamadığım sorudur. Belli ki esas sorunu gündeme hükmedebilen kimse çözmeye odaklanmış değil. Herkes iktidarı ele geçirme derdinde. Biz alalım veya bizde kalsın da ne olursa olsun kafasında. Parlamenter sisteme dönünce herşey çözülecek öyle mi?

Tek adamın iki dudağı arasına tüm devlet mekanizmasını koyma hikayesine biz nasıl geldik peki? Buraya gelene kadarki fazlardan herhangi birisi yeterince demokratik miydi?

icraatin başındaki kişi ne derse koşulsuz yapmaya programlı tiplerin, yetki kullanıp kuvvetler ayrılığı ekseninde işini yürütebileceği mevkilerde oturmasına ne yapacağız peki? Deyin ki iktidar partisi değişti, sadece bir partiye, tarikata, derneğe vs. mensup olmakla o koltuğa gelenlerle mi türk lirası değer kazanacak? Bu tipler mi demokrasiyi uygulayacak?

Yahu önce bu ülkenin öz evlatlarının hakkını koruyun, biz geri kalanı kendi aramızda çözeriz. Sokma akılla, aklı çalışanları da susturup öncü gördüğü tek kişiden direktif alan tiplerle tuvalete gidilmez, biz 10 yılı aştı ülke yönetmeye çalışıyoruz. E olmuyor lan işte, ki bunlar birbirine de düştü, şu ülkede 35 yıl sonra darbe girişimi bile yaşadık. Siz hala gayrimüslimi, darbe mahkumunu, sözde mağdurları kurtarma çabasındasınız.

Tek sorun yok ama en büyük soruna illa bir yanıt istiyorsanız o yanıt siyasi partiler kanunudur. O kadar delikanlı iseniz hemen gidin bunu değiştirin sonra konuşalım.

nejat işler kaan tangöze ve teomanla eve çıkmak

Hepsini sağlam döverdim. Nejat sonra daha kafadengi takılırdı, diğerlerini döne döne döverdik. Bana pozcu kız meraklısı tipler gibi geliyor ikisi de.

selçuk bayraktar ın harf inkılabı tweeti

Hayır ülkenin okuma yazma bilen kalabalık bir kesimi var da zorla bildiğini unutturtup yine zorla şimdiki alfabeyi öğrettiler sanıyorlar ya.. ulan o kadar kolaysa bak o kadar istekli ve gönüllüsünüz, silah zoru da yok bu sefer.. gidin arapça öğrenin de şu kutsal kitabın kerametini çok değil birkaç bin kişi çözüp halka anlatsın, olmaz mı?

Neyse ben hala ortak dilimizden döndüğünce anlatayım, yargılanacaksınız.

zeynep öğretmenin tweeti

Cep telefonunu her öğrencinin edilemediği yıllarda okudum. O zamanlarda telefon ekranlarında çok temel arama bilgileri dışında pek birşey okuyamazdık. Şimdi bazılarının video gösterimi koca monitörlerden daha akıcı.

Akıllı telefonlar dünyasına doğan çocuklar büyümüş, internet almış yürümüş ama Zeynep öğretmen 20-25 yıl öncenin öğretmenlerinden eğitim verme şeklini bir gram ileri taşımadığı gibi sokak yandaşı zekası ile iletişim kuruyor. Sosyal medya gönderisinde sobelenmesi zaten gg de. Hani hepsi hırs yapıp kaynak kitabı derse getirse bu çocuklara ne faydası olacak onun muhakemesini yapmaktan bile uzak bir öğretmene düşmüşler. Esas çaresizlik bu kanımca.

dexter

Merak ettim baktım tam 10 yıl önce izlemeye başlamışım. Büyük bir travma sonrası başlayıp kendimi kaybettiğim, gerçek zamanlı izlemeye geçip 3 sezonu bekle bekle gelmeyen, gelip görünce de özellikle son sezonu kesmeyen.. ama genel olarak çok ama çok benimsediğim.

Geri gelecekti ama dün olduğunu bilmiyordum. izlemeden yazmak istedim. Bakalım nasıl dönmüş kahraman kardeşim dexter ım, tersine kahramanım.. vay be

dolardaki sert düşüş

Yapacağınız algıyı siksinler deyişini akla getirendir.

Şeyhinle rabıtaya girmeye, sohbetlerde kafirleri yerip boktan hayatına geri dönmeye benzemez bu. Ülkeyi her alanda ele geçirip yakın çevreni mal mülk sahibi yapmaktan bir gram fazla fayda üretemeyince işlemiyor, söyleyelim. Utanmazlara bak 1 dolar gelmiş 10.000.000 TL ye dayanmış da, 9.800.000 TL yerine 9.500.000 TL olsa ne yazar? Bulduğunuz gibi bırakın desek yine onda birinin de altına çekmeniz gerekiyor. Nasıl olacak o işler?

diyanet in enişte kimlerle evlenebilir fetvası

Devlet kurumunun yediği halt. Az müslüman olun da söyleyin; bunu kim sordu, kim görüşmeye gerek gördü, kim üzerine kafa yorup araştırma yaptı, çıkan sonucu kimler kabul etti, kim yazıya döktü, kimin onayıyla yayına alındı?

Karısının kadın akrabalarına kümesteki tavuklara bakan horoz bakışıyla bakan ve bu fetva ile harekete geçecek primatlarla ülke bir yere gelmez arkadaşlar. Lütfen herkes faydalı, üretken bir uğraş, bir meslek sahibi olsun. Adamlar resmen kümes hayvanı muamelesi yapıyorlar, bir de ben vergi veriyorum, fonluyorum bunları. Daha ağır konuşasım var ama cümlelerimin alt metnini kavrayamamışlar varsa zaten çok zorlamasınlar, kümeste devam.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.