bugün

entry'ler (2933)

mehmetcengizlemek

Milletin *mına koyma eylemidir.
Sözde kalması umut edilip eyleme alenen geçilmiş ve maruz kalınmış olması da üzücüdür tabii.

sözlükte iyiye gitme belirtisi var mı

Ben pek görmüyorum. Gerçi bu gibi değerlendirmeleri ekşi de olsam mehmetcengizlerdim * modunda yapmakta olduğumu fark ediyorum da.. sorun daha farklı. Sorun başlıktaki soruyu kafaya takanların ortamı hakkıyla kontrol edebilecek imkanlara sahip olmaması diye düşünüyorum.

ali babacan ın tarikatlar kapatılmasın demesi

Daha önce izlenmiş filme denk gelmek gibidir.
Buna bir de demokrasiye ulaşmak için bu kadarına katlanmalı diyen sözüm ona aydın korosunu da ekliyorsun al sana 2010 lar Türkiyesi.

Alternatif beklerken lacivertin elli tonuna maruz kalan Türk milleti içeren konudur aynı zamanda.

tarikatlar cemaatler kapatılsın

karıştıkları pislikleri anlatmaya çalışırken daha pis hale geliyorsun, öyle bataklardır. kanımca stk statüsüne alınıp stk standartlarına uygun yönetilebilenler hayatına devam etsin.

enes kara nın babasının açıklamaları

umrumda olmayan açıklamalardır. hayatı boyunca birey olamamış tipin nesini önemseyeceğim. başı sağolsun keşke kaybetmeseydi oğlunu.

ne kadar boktan bir yaşama sürükledin ki oğlunu, çocuk en bireysel eylem olarak hayatına son verdi. evet zor olur bunu kabul etmek ne diyeyim. acılı insana çok da laf etmek istemiyorum.

dexter new blood

enteresan.. sezon finali yapmış ama hakkında yorum girilmemiş dizi. ben öncelikle final ve yeni çekilen sezonla ilgili hislerimi paylaşayım.

dexter ın yaptığı boktan final beni de üzüntüye sürüklediği için, bunu toparlayacağını vaad eden ve farklı karakterleri derinlemesine işleyen bir sezon, bu sezonun sonunda dexter konseptinin sona ermesi falan beklediğimiz bir durumdu. Spoiler vermiyorum bakın konsept dedim. Ölümü, yakalanıp adalete teslimi, konuya baba oğul devam edilmesi, iron lake de çarpık bir aile düzeni kurulması falan hepsi olasılıklardı.

yazacaklarım son bölüme kadar izleyenler için spoiler değil, seriyi yarım izleyen veya hiç başlamayanlar okumasın.

--spoiler--
olmayacağını tahmin edeceğiniz bir sonu azıcık ilerleteyim. dexter ın yaptıkları ortaya çıkar, angela bunu görür ama kurt un yaptıklarını ortaya çıkarması, angela nın 20 yılda yapamadığını 20 gün sürmeden halletmesi ve çocukların mutluluğu için angela kendini feda eder, komiserliği logan a devreder, polislikten ayrılmaz hayatlarına devam ederlerdi.
--spoiler--

bunu niye yazdım? akıllarında devam fikri var, ticari olarak paranın .mına koyduk diyorlarsa gidilecek yer burası olur da ondan. başka türlü bir devam ihtimali yok.

yani dexter ortaya çıkmalı. ben fragmanda geçen ifadeyi de duyunca bay harbor butcher olduğu tescillenecek ve adım adım sonunu izleyeceğiz diye düşünmüştüm.

peki ne oldu. spoiler derin vereceğim, son bölümü izlememişler isterse bunu okuyup izlesin, ne kadar eksik bir final olup olmadığını takdir ederler. ben olanların bir kısmı gerçekleşmiş ama az daha değiştirilmiş bir son yazacağım.

--spoiler--
dexter ın harrison ile buluşup harrison un tüfeği dexter a doğrulttuğu ana kadarını kabul ettim. sonra şunu beklerdim, harrison tüfeği indirir.

- baba yine yapıyorsun bunu! beni 10 yıl her gün terk ettiğin yetmiyor şimdi hem terk ediyor hem de gidişinin sorumluluğunu bana yüklüyorsun! kabul etmiyorum, senin öldürdüğün masum insanların sorumluluğunu kendin yüklen.
-yine öleceğim harrison, anlamıyor musun? idama gideceğim, o kadar feci olaylar, tüm bu yüzleşme.. ben buna katlanamam. hadi oğlum, bu babana yapabileceğin en büyük iyilik.

angela geldiğinde dexter sağ olmalı.

d: ang, neden buradasın? bu artık seninle ilgili değil.
a: neden bu kadar sorumsuzsun?
--spoiler--

yalnız bir saniye.. yazmadan önceki fikrimle şimdiki farklıydı çünkü havada kalmış ve maymun edilmiş gözüken birçok detay var. ama şimdi matematiğini düşündüğümde evet dex bencilce davranmış değil. sadece hepimizden daha zeki ve öngörülü.

ama şundan eminim, bunun sonraki sezonu olmaz arkadaş umarım böyle bir salaklık yapmazsınız.
eğer insanlar dexterverse den hikaye bekliyorlarsa kanımca kurt ve trinity ile dexter ın hatta brian moser ın çocukluğuna eş zamanlı eğilecek bir spinoff düşünmeliler. bu hikaye burada bitmeli. harrison nereye gitti ne halt etti, en azından bunun peşinden gelmemeli.

--spoiler--
son olarak, dexter ın kanının karda bir fallen angel misali çekimini estetik buldum. sadece burada sonun güzel olduğu breaking bad misali izlenir izlenmez değil de, üzerine uzun uzun konuşulunca ortaya çıkacak.
--spoiler--

yine de interneti zıplatacak boyutta bir sonla bitmeyen, sadece adaletli makul bir sonu bize göstermiş dizidir. eyvallah.

ortadoğulu olmayı kabullenemeyen ortadoğulu

Kendisini dünyanın merkezine alan kişidir. Kendine orta doğulu diyenlere uzak batılı veya orta batılı olarak bakan kişidir. Bunu koyalım bir.

Medeniyetin beşiği olan toprakların tüm unsurları ve geçmişini kucaklayan kişidir. Buna mensup olmaktan gurur duyar. Uzak batılı yağmacıların komşuları üzerinde kurduğu oyunların farkındadır.

Şimdi o köle zihniyetini yavaşça yere bırak ve hayata farklı bir açıdan bak. Orada gerçekleri göreceksin ve gerçekler farklı.

kazakistan neden bizden yardım istemedi

Ekşi sözlük ten alıntıdır

--spoiler--
tokayev'in 20 bin kişiyi terörist ilan edip, vur emri vermesi sonrası halk sinmemiş; ve bir kadın protestocu açıklama yapmış:
"ülkenin en parlak gençleri yurt dışına gitti. niye? çünkü burada hayat yok.
bizler haydut ya da terörist değil, sadece gösterilere katılan insanlarız.
kazakistan'da büyüyen tek şey yolsuzluk, ülke nazarbayev ailesinin özel şirketine döndü" demiş
--spoiler--

protesto edenler aynı bokun laciverdi demiştir. Yönetim iddiaları teyit etmiş oluruz demiştir. Bence akıllarından geçtiyse bile bundandır.

18 limanın katar ve 5 li çeteye satılması

Önce gerekli davalar açılıp haklar iade alınır. sonra kamu ve rekabet zararı davası açılıp fazlası da alınır.

Değil ingiltere'de aldığınız cadde, gidip yeni devlet kursaniz bile sıyrılamazsınız bu işten. ince bulgur tanesi kadar hakkım varsa da zehir zıkkım olsun.

1 ocak 2022 köprülere çift yönlü ücretlendirme

Valla iktidardan ne indirir veya dönüm noktası neresiydi dendiğinde referans gösterilebilir olaydır.

Tüp kuyruğunun beteri var deyince inanmayan, enflasyonu yok sayan hatta haklı görenler, otoyol köprü ve şehir hastanesi ödeme modelinin ne mantığı ne gereği ne de faydası olduğunu farklı şekillerde anlatmaya çalıştığında anlamayan veya inkar edenler çıktı bu ülkede. Ama ilk defa, gerçekten hiçbir iktidar döneminde yapılmamış kadar kötü ve aleni halka geçirilen bir uygulama var. işte tarih böyle yazılır, tebrikler. Başardınız dibi gördü demek ülke sonunda. Hiç kolay değildi hatta imkansız görünüyordu ama kasayı tamtakır boşaltmak da sizlere nasip oldu. Eserinizle gurur duyun, araç kontrolü yapmak için otomatların konulduğuna zaten hiç inanmamıştım ama bu kadar cesur olabileceğinizi beklemiyordum.

ümit özdağ ın suriyeli kuyumcu ziyareti

Milletvekilinin yaptığı tespiti paylaşmasıdır. Vergimle yiyip içenler beni oturduğum yerde vatan haini terörist ilan edince normal de, milletvekili milletin işini kovalayınca mı haksız oluyor?

Siz önce, atanmış iç işleri bakanına hukuki zebil kanıt tanık varken soruşturma bile açmayan yargı sistemini nasıl sineye çektiniz onu anlatın.

dolar düşmesine rağmen fiyatların düşmemesi

valla şu sorgulamayı herkes adam akıllı yapsa.. başını sonunu bilmediğimiz, tesadüfen olamayacak piyasa hareketleri oluyor da kim kazanıyor diye her vatandaş tek tek hesabını sormayı düşünse.. sadece iktidar partisi değil, muhalefet bile ters düz olur da, olmuyor, bu kadar oluyor işte.

yazılımcılar online yurtdışına iş yapmasın talebi

Vatan hainliğidir. Vizyonsuzluktur.

Teşvik imkanlarını genişlet, yurt dışında yaşayanlar geri döner hatta nitelikli göç alırsın. Ama derdiniz nitelikli adamı ucuza kapatmak olduğu için çıktısı bu kadar oluyor işte. Nasıl bir şey, kağıt diye banknota götünü silmek gibi bir şey.

20 aralık 2021 doların sert düşüşü

Lan valla kalsın. 10 olsun bizim olsun. Çok istiyorum muhalif olaraktan. Valla bu hamle ile hoplat bizi reis ihya et

edirne ye gelen bulgarların görgüsüzlüğü

Bulgarların Edirne'de satılık olarak arz edilen ürünleri para verip almasında bir sorun yok. Sorun dış ülke vatandaşları gelip ülkede para harcasın diye ülke vatandaşlığını promosyon ürün haline getiren anlayıştadır.

ak partiye oy verenlerin tepki verme sorunsalı

Bugünlerde ak partili seçmenden yönetime eleştiri veya isyan veya buna benzer tepkiler beklenmekte. Yersiz olduğunu düşünmekteyim. Çünkü bu şu anlama geliyor:

Bugüne kadarki cepheleşme siyasetinden tamamen dönmek. Kendisini muhalif veya tarafsız seçmenle aynı kefeye koymak. Halbuki ak parti seçmeni olmak onları özel kılıyor.

Yaptığı herşey başarılı, her başarısızlıktan başka muhatapların sorumlu olduğu yönetimin başarısız olduğunu iddia etmek. Hiç başlarına gelmedi.

"Ya hakikaten reisin yaptıkları ülkeyi iyi hale getirmiyor galiba" diye düşünmeye başlayanlar için de koşulsuz kabul ettikleri için pişmanlık, özür ve muhakeme yapmasını bekliyoruz. Yakın çevresi de aynı siyasi görüşte ve ilk iki maddedeki vatandaşlardan kurulu kaç kişi bunu yapabilir?

Özetle zorlamayın gerek yok. ülkenin yarısından kendini özel görmelerinin diğer yarıyı dışlamak ve onlara aleni haksızlık yapmak olduğunu anlamalarını 10 yıldır bekliyoruz zaten. Hem de her kötü olayda bu noktaya, vicdan ve izanları el verir diye umarak.. yıllarca bekledik, yine bir anda a evet bu kadarı ayıp diyecekler öyle mi? Komiksiniz vesselam.

bu halk 650 lira ile yaşar

Cumhurbaşkanına market alışverişini ucuza gelsin diye çerez atıştırmalık grubundan yaptırıp erzak namına tek parça olmayan ağzına kadar dolu market arabasına 1000 TL ödeten zekalar pırıl pırıl parlamaya devam ediyor.

Not: fiyatlar güncel değildir ayrıca ytd.

türkan saylan ın ırkçı bir ulusalcı olması

(bkz: Aktrollerin ağzının bozuk olması)

En komiği de ne biliyor musun troll? Aradan zaman geçecek yaşlanacağız ve ben sizin tarafla ilgili sümük gibi fırlattığım tespitlerimi bile dönüp dönüp okuyacağım ama sen troll hesabını ve bu pis girilerini inkar edip bugün bulunduğun cepheye daha büyük küfürler edeceksin. Ve o anda hatırla olur mu,senin bu çamurlarının aslı astarı yok ama sana söylediklerim haksız sıfatlar değil zemini olan somut tespitler.

yedi partinin birleşip rte yi devirmek istemesi

atı alanın üsküdarı geçebildiği, yüksek seçim kurulunun aynı zarftan çıkan bir pusulayı geçerli, diğerini geçersiz sayabildiği yerde hainlik olarak gösterilmeye çalışılandır.

hayır keşke çok kuvvetli ve sıkı işler yapan bir taraf olunduğu için bu olsa, öyle değil ki! demokratik yollar ve hukuk içerisinde idarenin değişmesini geçtim, idarenin yaptıklarını eleştirebilme ihtimaline tahammülsüzlükten tüm yolları anayasaya aykırı şekilde tıkayıp sonra sözüm ona adil mücadele çağrısı yapmak nasıl bir aymazlıktır, anlamadım ki?

bir de ayrıca utanmazsınız, hepimiz bu ülkenin insanıyız arkadaş! bu vatanın çocuğuyuz. ülke çok refah seviyesi yüksek, teknolojide çağ atlamış, tarımda dünya liderliğine oynayan, gelir düzeyi yüksek bir noktada olsaydı da, muhalefet eden de siz iyisiniz ama arada değişiklik iyidir tonlarında muhalefet etseydi. dünyanın en gelişmiş gelir fazlası veren ülkelerin sınırına yaklaşma ihtimalinden korktuğu mültecilere canı gönülden kucak açabilseydik, komşularla diyaloğumuzu sürdürüp dolar garantili sözleşme imzaladığımız inşaat firmalarının dış sınırlara açılmasına öncülük edebilseydik.

o kadar kötü durumdayız ki, yazmayı bırakmak istemiyorum çünkü bitirdiğimde sıcak cümlelerimin varsayım olduğunu hatırlayıp gerçekliği inkar eden sapkınların dünyasına geri döneceğim.

dolar 50 tl de olsa oyum ak parti ye

Hayır şunu anlamıyorum, bir dönem muhalefette kalsın ak parti mesela, ne olur ki? olağan değil mi? arada değişiklik, hem eleştiren tarza da cuk diye oturur. suçlayacak muhatabın da var artık. ooh mis. deneyelim mi? neden çekiniyorsunuz?
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.