1. 1.
  şevket süreyya aydemir'in ismet inönü'nün hayatını yazdığı üç ciltlik eseri.
  1 ... stockton to malone
 2. 2.
  genelde -adı üstünde-ikinci planda kalan ezik tiplerdir.hele 3.adamı ne siz sorun ne ben söyleyeyim...
  -2 ... etienne
 3. 3.
  birinci adam atatürk'tür. ikinci adam ismet inönüdür. üçüncü adam adnan menderestir. şevket süreyya aydemir üçünün de hayatını yazmıştır.
  -1 ... karizmatron
 4. 4.
  Şevket süreyya aydemir tarafından yaratılan sıralama adam furyasının son halkasıdır.Aslında tek adam olarak atatürk'ü nitelendirmişken ikinci adam diye inönü'yü koyması kendisi ile bir çelişki yaşamasına yol açmıştır.
  edit:5-6 ay evvel de ahmet necdet sezer'e üçüncü adam denilmiştir.Bilgilerinize sunulur.....
  1 ... indiana_jones
 5. 5.
  herzaman birinci adamı yönettiği iddia edilen adamdır.* lakin birinci adam mahallesinde kızların eteklerini kaldırırken birinci adam olmamıştır. ve birinci adamın zekasını ve tecrubesini küçümseyen her ikinci adam, ikinci adam olarak kalmaya mahkumdur.
  2 -1 ... murphy
 6. 6.
  ismet inönünün hayat hikayesinin paralelinde dönemin siyasi gelişmelerinide anlatan kitap. yakın tarihi bu kadar detaylı anlatan ender kitaplardan biridir.
  ... ardahan
 7. 7.
  bu serinin üçünü cildinde 1950 li yıllardaki demokrat partinin yaptıkları anlatılır. ilginç olan demokrat partinin o yıllarda yaptıkları ile akpnin bugun yaptıkları arasında önemli benzerlikler vardır.
  1955 yılında patlak veren 6-7 eylül olayları nın sorumlusu hiç bir delil yokken komunistler gösterilmiştir. bugun ise abd elçiliğine yapılan saldırı ise ergenekoncular üzerine yıkılmaya çalşılmaktadır. elbette böyle birşeyin olma ihtimali var ama delil yokken böyle bir suçlama yapmak yanlıştır.
  1 ... ardahan
 8. 8.
  birinci adam olmayınca var olamayan adamdır.
  ... oteki turkiye
 9. 9.
  (bkz: bülent arınç)
  ... ozgurluk duskunu
 10. 10.
  konu ismet inönü ye geldiğinde galat ı meşhurları sıralayarak ahkam kesen tiplerin büyük bir çoğunluğunun okumadığını düşündüğüm kitap seti.
  ... bir seyler olacak yarin