bugün

(bkz: henry gale)
michael emerson canlandırmaktadır.
arkadaşları ben der ona.. tipi yandanyemiştir biraz..
--spoiler--
alex adında bir kızı vardır annesi dizideki fransız karıdır. o da emanuella mi neydi.
--spoiler--
sünepe bir insan modelidir ancak bakışları ile insanı korkutabilir. ayrıca alex in mama sının adı Danielle Rousseau dur.
--spoiler--
kurbağa suratlıdır. gözleri pörtlektir. kulakları kepçedir. omurunda tümör vardı.
--spoiler--
(bkz: kurbağa adam)
ben hayatımda öyle pörtlek göz görmedim.
(bkz: lost)un en karizmatik adamıdır. hem bu kadar antipatik hem de bu kadar karizma olabilen ender kişilerdendir. hele bir de arada o şeytani gülümsemeleri insanı hem ürkütür hem kendisine hayran bıraktırır. zeki fazla bilgili kanka olunmak istenenen karakter. ya ama neden böyle biri yok ki dedirten kişi. he bir de sahte henry gale
--yalancı spoiler--
flashforwarddaki tabuttan çıkacak kişi de olabilir.
--yalancı spoiler--
sürekli kakası varmış da bunu yapamıyormuş hissinin verdiği endişeyi lost dizisinde sürekli gördüğümüz sinsi karakter.
sürekli yandan yandan tebessüm eden, işgüzar, içten pazarlıklı bir karakterdir. lakin acınası bir yönü vardır, şiddete meyili derttendir bu adamın. *
kendisi ekranda her göründüğünde "gene neyin peşindesin a.k çocuğu" demekle birlikte bacak kadar boyuyla othersların alayına hükmedişi karşısında hayranlık duyarım.
(bkz: bug eye)
--spoiler--
because, you are mine...
--spoiler--

turk olmasindan suphe ediyorum.
lost dizisinin zeki,çakal, en içten pazarlıklı adamıdır. Sayid kardeşimiz 2. sezonda türlü işkence metotlarını üstünde denemiş lakin ötmemiştir. O kadar dayağı ben yesem kennedy suikastini bile üstlerdim.
lost denen şu allahın belası dizideki en sağlam karakterdir, michael emerson tarafından canlandırılır ki zaten bu herif harbici oyuncudur, testerede oynamışlığı vardır.
lost'un sayid jarrah ile birlikte en karizma karakteridir.*
demirden çenesi, vahşi yumrukları
ve çelik iradesiyle tanınan lost karakteri.
(bkz: rocky balboa)
--S04E09 Spoiler--
Çölde atlı vatandaşlara birkaç dil saydıktan sonra "türkçe biliyor musunuz ?" diyerek kalbimi kazanmış psikopat, artist.
--S04E09 Spoiler--
locke un babasının bocek gozlu diye nitelendirdigi bunye.
--spoiler--
kızının intikamı için bütün dünyayı yakacak karizmatik karakter.
--spoiler--
lost'u türk filmine çeviren şahsiyet.

dikkat bundan sonrası çok fena spoiler içerir, demedi demeyin. üzülürsünüz.

--spoiler--
ben henry gale'ım... şaka, şaka, değilim.. düşmanınızım... ama aslında iyi birisiyim, kötü olan widmore.. ama suçsuz günahsız penny'nin ağzına biber süreceğim... çünkü babası kızımı öldürdü... ama aslında o benim kızım değildi, evlatlığımdı... emrimde cerberus / black smoke var ama ben yine de sawyer'dan dayak yiyorum...*...

i know türkçe.
--spoiler--*
iblis ruhlu olmasına ragmen bazı lost izleyicileri tarafından sevilmesinin nedeninin son bölümde anlaşıldıgı karakter. dil çekiyormuş demek ki.
herhangi bir bankada veznedar izlenimi uyandırıyor her gördüğümde. memur pantolunu da giyiyor zaman zaman. ya da emekli olup dünyevi işlerden kendini soyutlamış bir görünümü var adamın. hanımla beraber küçük bir bahçede ekinlerle uğraşan ve bundan çok hoşnut olan bir adam. sanki her an elinde çapayla çıkacak ve tarladaki taze soğanları toplayıp ocakta kaynayan tencereye yetiştirecekmiş gibi duruyor. patlıcan ekiyor, domatesleri topluyor falan. zaman zaman da bulmaca çözen, resimdeki sanatçılarla uğraşan bir emekli gibi tam.. ya da özel bir şöför gibi. çok iyi niyetli ve iyi biri işte..

lost izlememiş bir insan olsam ve biri bana ''bak bu adam lost'ta oynuyor, hem de acayip gizemli ve cool bir karakter'' dese anında s.ktiri yerdi. bir saat de alay ederdim bunu iddia edenle..

lakin yiğidi öldür hakkını ver. en puşt, en gizemli, en cool, en ne yapacağı belli olmayan ve hatta söyledikleriyle en inandırıcı kim deseler, hiç düşünmeden cevabım yine benjamin linus olur..
aslında çölde gördüğü arap tipli adamlara türkçe bilip bilmediklerini sorma olayı bu kadar eleştirilmemesi gereken karakterdir. herif anlıyoruz ki bir sürü dil biliyor. e herif götünü kurtarmak için diyalog kurmak durumunda. bildiği tüm dilleri deniyor. çölde gördüğü bir arap kılıklı adama (arap bir ülkede olduğunu tahmin ettiğini düşünürsek) ilk önce haliyle tüm dünyada en çok konuşulan dil olan ingilizceyi bilip bilmediğini soruyor. sonra arapçayı deniyor. o da olmayınca son çare o bölgede arapçadan sonra en çok konuşulan dil olan türkçeyi deniyor. biraz gocunuyoruz sanki biz.
--spoiler 04x09--

tüüürrrkkçeee biliyorr muu suunu zz ??

--spoiler 04x09--