bugün

Hiçbir görmezden gelmenin ve eleştiriye tahammülsüzlüğün antipatik ve yorucu olduğu gerçeğini değiştiremeyeceği kulüp.
Hadi çabuk eksileyin, günün en kötülerine sokun. Yine de fikrim değişmeyecek.
hakeme rağmen kazanan giresunsporu tebrik ederim. her maç kendi evinde oynayan ve her maç penaltı alanlara rağmen basaksehiri yenersek aramızdaki puan farkı sadece 2 evet.

şampiyon galatasaray yazdıracağız.
türkiye'nin en büyük eğlencesidir. üç kez son haftada şampiyonluk kaybetmek, şampiyon olduğunu sanıp sahaya inip kutlama yapmak, formada dördüncü yıldız yerine halley yıldızı varken beş yıldızlı logo yaptırmak, 2011 yılının şampiyonluğunu 2022'de kutlamak... sayesinde şu kasvetli ülkede yüzümüz gülüyor. allah kendisinden razı olsun.
anadolu kulübü.
Galatasaray ile arasında sadece 2 puan fark bulunan galacticos !
Giresun'a nasıl yenilir.
(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
futbol arasında basketbolda yardırmaya devam eden en büyük spor kulübü.

görsel
görsel
görsel
Savunmasını geride kurup dikkatli, garantili savunma yapan, ileride hızlı oyuncusu olup ani ataklara iyi çıkan her takımın puan alma ihtimalinin olduğu los galacticos. Formsuz(!) galatasaray ile arasındaki puan farkı da sadece iki bu arada…
bu sezonun tek şampiyonluk adayıdır. jesus ile özüne döndü camia ve daha kimse durduramaz. stajyer okan emre kardeşinin kıyağıyla görev süresini birkaç hafta daha uzattı ama erol bulut gibi sezon ortasında gidecek ve fenerbahçe farkı açacak.
görsel
görsel
antipatik takım. kendisine duyduğum güçlü antipati için teşekkür ederim çünkü bana yaşama dair bir anlam veriyor. anne, baba, kardeş sevgisi ve galatasaray aşkı gibi...
yenilmesi kendi dışında çoğu kişiyi sevindiriyorsa bu insanların antipatisinin haklı olduğunu gösteren kulüp.
galatasaray aşıklarına duyduğum sempati ve fenerbahçe aşıklarına duyduğum antipati beni güçlendiriyor.
'' whatever doesn't kill me makes me stronger '' gibi... teşekkürler nietzsche, artık anlıyorum seni.
Ahahha peki solh.
Ama eklemek istediğim şeyler var, Senden nefret ediyorlar diye kötü mü bulursun kendini? Tuhaf.
Belki de bir çekememezliktir bu.
Ama neyse, takım tartışmalarından hoşlanmam. bir maçın Kazanılıp kaybedilmesi de bir insandan daha fazla umurumda değildir keza. Öylesine bir oyun, futbol için kavga eden insanlardan da değilim.
Güzel geceler.
yine o beklenen fenerbahçe güzellemeleri ve galatasaray kötülemeleri başladı. şaşırmadım, bekliyordum. takip ettiğim kadarıyla, futbolla ilgilenmeye başladığım 1996 senesinden beri başarıları bire bin katıp anlatılan, sürekli hakkında iddialı konuşulan, kazandığı her maçtan sonra omuzlara alınan bir fenerbahçe var. öte yanda uefa ve avrupa süper kupasının yanı sıra basketbolda da avrupa kupası kazanmış, yüzmede şampiyonluk elde etmiş, su topu ve voleybolda güzel işlere imza attığı halde sanki bu başarıları kendisi değil de fenerbahçe kazanmış gibi acımasızca eleştirilip durulan bir galatasaray var.
şimdi bazı aklıselimler gelip '' nihohoy her gece hakkımızda yazıyorsun, çekememezliğin mi var ? '' diyebilir ama ben sürekli tekrar eden, bu gece de gördüğüm bir örnekten sonra yeniden yazma ihtiyacı duydum. istanbulspor' u eleyen fenerbahçe göklere çıkartılırken maçın sonlarına doğru 14 şutundan 4' ü kaleyi bulmuş, yüzde 67' ye 33 topla oynama görmüş galatasaray için birileri yersiz ve zamansız eleştiriler kullanıp duruyor yine.
işte fenerli kardeşim, kenarlı at gözlüğü takmayan fenerliye sesleniyorum: seninle bir sorunum yok. sadece sevmediğim bir takımı çok sevip galatasaray' a saldırıp durmaktan zevk alan ve sözlükten hala silinmeyen takımdaşlarınla sorunum var. senden daha başarılı olduğu kesin olan galatasaray' dan daha başarılıymış gibi bahseden zihniyetle sorunum var. fenerbahçe' yi övmek, galatasaray' ı eleştirmek için her fırsatı kullanan kişilerle sorunum var.
içimden geçenleri küfürsüzce, tahrik etmeden anlattım çünkü bazı şeyler sinirimi bozmaya başlamıştı. lütfen incinme ve seninle aynı fikirde olmak zorunda olmadığımı, hislerimi saygısızlık yapmadan anlatma hakkına sahip olduğumu kabul et.
başarılar dilerim, ama sadece uefa avrupa liginde.

edit: ayrıca fenerbahçe taraftarının ciddi bir bölümünün kulübü hakkında özeleştiri yapmaktan ve eleştiriye tahammül etmekten kaçındığını fark ettim. bu yüzden bu entry günün en kötü entrylerine girerse şaşırmam. çünkü yıllardır galatasaraylılar seri eksileniyor ve fenerbahçeliler seri artılanıyor bu sözlükte, şahidim bu duruma.
Bu sene de hüsran, hep hüsran.

Bu sene Galatasaray şampiyon olur.
yarın istanbulspor' u yenmesi halinde formsuz(!), renksiz(!), karışık(!) galatasaray' ın bir puan önüne geçeceği türkiye' nin los galacticos'u olan kulüp. evet, böyle bir ihtimal var.
Bu sene rahat bir şekilde şampiyon olacaktır, içiniz rahat olsun. Bu takım 11'e 11 maç kaybetmez, gücümüz ts deplasmanında da bariz belliydi, direkten dönen topumumuz vardı. Onun haricinde oyun kontrolü bizdeydi. Kırmızı gördük işler değişti. Son 3 maç 3 kırmızı. Son 3 ts maçında da 3 kırmızı. Hatta son 10 ts fb maçında 5 kırmızı çıkmış, 5'i de fb'ye. Anadolu takımlarının üzerinden silindir gibi geçeriz, şampiyon oluruz.
Siz istanbul da oynamaya iyi alışmıştınız dışarıda amı götü dağıtarak anca 3.olursunuz ehehe.
Bu gece renkleri sarı mora dönüşmüştür.
Biz Avrupa maçları da oynuyoruz amk, deplasmanın en alası, yurt dışına çıkıyor takım. Sizin oynadığınız maç sayısının iki katından fazla maç yaptık. Ofspor'u, Keçiörengücü'nü göt zoruyla yenip ne ara gaza geldiniz aq. Bu sene 2.bitirirseniz bile büyük başarı sizin için.
iki derbisini deplasmanda oynadı 5 puan kaybetti içerdeki derbileri kazanırsa anadolu kulüplerini rahat geçecektir ancak acilen bu kart sorununa bir çözüm bulması gerek kırmızı kart bizi ucl ye gitmekten etti bir de şampiyonluktan etmesin.
Tese tarafından höpürdetilmiş hadise.
Geçen sene içerde dışarıda höpürdettiğimiz takımın taraftarlarınım başlığına damladığı takım. iki hafta sonra 8 ocakta yine höpürdeteceğiz bunları.
Dün tese tarafından doğrudan, bugün gese tarafından dolaylı olarak höpürdetilmiş hadise.
güncel Önemli Başlıklar