bugün

entry'ler (1065)

günaydın sözlük

Günaydın canımlar.

bir şarkı sözü der ki

Bür derdim var artık tutamam içimde.

cüneyt arkın

600. Entryi girmek bana nasipmiş. Rahmet olsun ağabeyimize.
görsel

kahve gurmelerine soru

Çiftetelli kahve denediniz mi? Ben bir kafedeki kahveyi çok beğeniyordum. Bugün markasını sordum ve bu cevabı aldım. Genelde kurukahveci Mehmet efendi içerim. Sertliği ve yoğunluğu beni yakalıyor. Çiftetelli de sert ama tatlı. Belki de barista'nın elinin lezzetidir emin olamadım.
görsel

kişisel gelişim önerileri

Yarın ptesi. Başlamak için çok yakışıklı bir gün.
*uyku saatimizi ayarlayalım 00-07 arası olacak şekilde.
*her haftayı bir konu üzerine çalışarak geçirelim. Mesela ben bu haftayı ismet özel haftası yapacağım. Onunla ilgili okuma ve izlemeler yapacağım.
*bildirim gelmeden telefonu elime almamaya çalışacağım.
Hiçbir sosyal medya platformuna zorunlu olmadıkça giriş yapmayacağım.

kendini gerçekleştirme

Her zaman çay koyup yeniden başlama imkanı vardır. Çünkü hâla hayattasınızdır. Allahuekber deyip hayata kılıç savurmaya başlayabilirsiniz.

40 yaşından sonra inzivaya çekilmek

Yaş sınırı olmaksızın herkesin ihtiyaç duyabileceği bir hede. Benim de aklımda var.

kol saati

Uygun fiyatlı analog kadranlı bir saat arıyorum arkadaşlar. Üst limit 500 tl. Var mı marka model vs önerisi olan?
Edit:klasik erkek olacak. Öyle şekilli şüküllü istemiyorum. Bildiğin baba işi ama şık.

kara ağaç destanı dizisi

izleyen oldu mu sizce nasıl?

surat yalamak

Öff insan dilini beslenmek ve konuşmak haricinde kullanmamalı.

kenarda birikmiş paranızın olması

insanı hayvandan ayıran temel güdülerden biridir. insan yarını düşünür ve planlar. Hayvan günü yaşamak derdindedir. Herkes yarını bir şekilde sigorta altında tutmak ister güdüsel olarak. işte bu o'dur.

hazar ergüçlü nün çok güzel olduğu gerçeği

Ben bu hanımefendi ile dizi sayesinde tanıştım. Vallahi dans sahnesi bana engelli bir bireyi anımsattı. Dışarda ne güzel kızlar var ya. Güzel görmediniz mi hiç?

sözlüğe yine bir ergen musallat olmuş

Girdim baktım sol frame bana bunu anlattı. Gidiyorum şimdilik. Zira sözlüğün anlık zeka ortalaması güncel dolar kurundan daha düşük.
Boy veriyorum: 1 dolar 31 lira.

aylık 72 bin tl iyi para mıdır sorunsalı

iyidir. Neresinden bakarsan bak iyi para. Bu paraya bok atamazsınız. Türkiyenin her yerinde bu para sizi q ay boyunca ferah ve refah içinde yaşatabilir.

hekimoğlu dizisi

Ben te ne zaman önce kanal 7 de oynayan gerçek hekimoğlu isimli bir dizi izlemiştim. O da çok iyi diziydi. Bi mesaj kaygısı vardı.

cinler

Cinn ecinni cenin mecnun gibi kullanım türevleri vardır. Gizli, gizlenen, örtülü, görünmeyen gibi anlamlar taşır. Arap kültüründe ve islam inancında varlığı kabul görür. Işıksız ve dumansız ateşten yaratılmışlardır. Farklı bir evrende oldukları için varsa bile bilinemezler. Korkmanızı gerektirecek herhangi bir durum yoktur. Çünkü size zarar veremezler. Ama siz yine de her türlü zararlı şeyin şerrinden Allah'a sığınmayı ihmal etmeyin.

son attığınız mesaj

Nolcak bizim bu kavuşamamalarımız.

kendisini döven öğretmeni döven öğrenci

Yok arkadaş toplumda insanlık namına bişey kalmadı. Herkes gücünün yettiğini sopayla tımar etmeye kalkıyor. Rezil yaratıklar.

mehmed fetihler sultanı dizisi

Daha önce bunu kenan imirzalıoğlu ile denediler, tutmadı. Bakalım bu ne olacak

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Güzel geçen bir günün akşamı dayayabilirsiniz silahı şakağınıza
Hayat elinizi ayağınızı bağlar da bir kurban gibi
Yatırır sizi felek bıçağının altına. Gücünüz kuvvetiniz kesilir. Sesiniz soluğunuz tıkanır. Yeter artık dersiniz ölsem kurtulsam... Ölemezsiniz, bu kadar kolay kurtuluş yok. Size dayatılan çirkeflik banyosunda yıkanmadan topuklarınıza kadar boka batmadan burdan gidilmez.. Ne yazık çileli ruhların makus talihine.