bugün

entry'ler (47)

fazıl say ın zavallı bir insan olması

aksine kendisini savunanların zavallı olmasıdır.

çocuğuna flüt bile alamayan aileler var. herkes yeteneğini ortaya çıkarabilecek kadar zengin imkanlara sahip bir ailede doğsaydı bahsi geçen kişi ünlü olamayacak kadar sıradan bir insana dönüşürdü.

fenerbahçe

rezil rüsva olmuştur.

abd de doktor olmak

sadece parası olanı tedavi etmektir.

lucid dreaming

rüyada bilincin açılması sonucu gerçekleşen rüya kontrolüdür. lucid rüya uzun zamandır sözdebilim değildir yani şüphe duymadan gerçekliği kabul edilebilir. uygulamak için genel anlamda farkındalık kazanmanın yanı sıra belirli teknikler yapılarak sonuç alınabilir.

mikasa ackerman

tetikleyicisi eren yeager'ın kölesi olmuş shingeki no kyojin karakteri.

--spoiler--
kölesi olduğu adamın kafasını gövdesinden ayıracak kadar da psikopattır.
--spoiler--

shingeki no kyojin

2. kez başladığım harika sanat eseri.

paradise adasının orta doğu, marleyin avrupa olduğunu düşünerek izlerseniz zevkten dört köşe olursunuz.

yazarların bu ara en çok dinledikleri şarkı

eftalya - ân.

irem derici seksiliği

görünüşü sebebiyle dalga geçilmesini doğru bulmadığım, hal ve hareketleri nedeniyle tam tersini düşündüğüm facia fikir.

yazılanlara ithafen:
(bkz: beyni yok fikri var)

telekinezi

beyin dalgalarıyla gerçekleşmez ve telepatiden daha zordur. telekinezi enerjinin her madde ve olay için kullanıldığı devasa büyüklükteki kontrol sürecidir. psi wheel yapıp kağıt çevirmekle sınırlı değildir hatta herkesin düşündüğü gibi asıl işlevi nesneleri uzaktan hareket ettirmek de değildir. maddenin şeklini değiştirmek ve kimyasıyla oynamak mümkündür. levitasyon olarak bilinen nesneleri uçurma eylemi de aslında telekinezidir.

küresel ısınma

yaşadığımız dönemde bizler için ciddi bir zararı yoktur. sanki şu anki dünyayı güzel bir şekilde teslim almışız gibi bırakacağımız dünyayı mı dert edeceğiz, gelecek nesil düşünsün bize ne?

reddeden kızın peşinden koşmak

normal olan davranıştır.

sahip olduklarının peşinden koşamazsın zaten. koştuğun için yüksek ihtimalle yakalamayacaksın, o da ayrı bir konu.

mutluluk

öldükten sonra da devam edebilir.

herkes kafasına göre tanımlıyor nasılsa:
(bkz: Eudaimonia)

kemal kılıçdaroğlu

milyonlarca insanı korkutmayı başarmış cumhurbaşkanı adayıdır.

sandığa gidenlere başarılar.

telepati

canlılar arasında gerçekleşen psişik iletişim yöntemi. günlük hayatta tesadüfen gerçekleştiği görülse de stabil bir şekilde kullanmak için yıllar süren derviş hayatı yaşamak gerekir. geçen süre sonunda dönüp baktığınızda yanlış yaptığınızı ve telepati yapmayı öğrenmediğinizi de fark edebilirsiniz. metafizik konular bilimsel ilkelere göre ilerlemediğinden dolayı her zaman pişmanlık yaşanabilir. beklentiye girmeden zevk almak için bir kaç pratik yapıp bırakabilirsiniz.

titantum alaşımlı 10 metre çubuklar

sözlüğün sahipsiz olduğunu gösteren başlık.

başlıkta “titantum”, entry de “titantum”, altta yazanlar “tubitağın” yazarken sözlüğün bırak gelişmeyi neden gerilediğini daha iyi görmüş oluyoruz. bu işlere bakan birileri yok mu? aylık 900k hit alan sözlüğe sanırım sahibi hiç uğramıyor. bu şekilde ancak piyasada sosyal backlink kasılacak yerlerden biri olarak kullanılmaya devam edilirsiniz.

hristiyan cumhurbaşkanı istiyorum

tabii efendim.

eski sisteme geçilirse olabilir ama şu an bırak hristiyanı farklı mezhepten birisi bile zor seçilir. demokrasi her zaman iyi değil diyoruz ama anlayan kim.

kadınsızlık ile nasıl baş ediyorsunuz

yanlış sorudur. asıl siz kadınlarla nasıl baş ediyorsunuz? yalnızlık güzeldir, kısacık ömrünüzü sadece kendinize ayırın.

sim companies

serp üzerinde gösterdikleri şekliyle, browser tabanlı iş simülasyonu oyunudur. play store ve app store’da uygulaması bulunmaktadır.

sanal bir ekonomi bulunan oyunda üretim veya perakende binalar kurarak şirketinizi büyütebilir, borsa üzerinden ürün alıp satabilir, oyuncularla kontrat yaparak ticaret gerçekleştirebilirsiniz. diğer oyunlara kıyasla en önemli farkı ise oyun içinde bulanan sohbet özelliğidir. trolleri saymazsak oyuncu kitlesi türkiye ortalamasının üzerindedir. hem ticari ilerleme hem de oyuncularla yapılan sohbetler ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

darbe olacak gerekçesiyle maça seyirci almamak

her millette paranoyak liderlerin olduğunu gösteren karardır. nereden bakarsan bak saçmalık. lütfen beni mazur görün ama seyirci almak devlete darbe yapılmasını nasıl kolaylaştırabilir aq. orada ne olabilirde fitil ateşlenip tüm ülkeyi darbeye sürükleyebilir?

yöneticilerin anlamadığı şey, ülkeyi korumak için ota baka kısıtlama getirmekle sorunların çözülmediğidir. bunlar hep niccolo machiavelli ve jean jacques rousseau ibneleri yüzünden oluyor. birisi baskıcı rejimi diğeri de aynı şekilde özgür olmaya zorlamayı öğretti, olan yine bize oldu.

ankara da olup istanbul da olmayan şeyler

(bkz: dinozor)