bugün

entry'ler (39383)

chpnin 128 milyon dolar yalanının patlaması

bazı arap artığı arkadaşlar gelip nick üzerinden espri falan kasmış. atlara ilgisi olanlara sor atları ben nereden bileyim. 128 milyar dolar ile at arasında ilişki kurabilecek kadar ne yaşadınız oğlum çocukluğunuzda..

bunların taptıkları adamı eleştiriyorsan chp lisin aksi mümkün değil. he bir de dinsizsin falan filan işte bunların kafasındaki müslüman kalıbına uyamıyorsun. ki allaha şükür bunlar gibi müslüman değiliz hamd olsun. hırlı ile hırsız ile haramzade ile aynı yolda yürümekten rabbim korusun..

osmaniye halkının işgalci avına çıkması

iktidarın ufak ortağı püskevit reyisin memleketinde gerçekleşmiş ayıplı hadisedir. küçük reis duymasın gönül koyar hemşehrilerine..

arkadaşlar bu para eder mi

para etmeyen üründür. abi sen görmüş geçirmiş adamsın hurdacı sana bunu itelerken ters köşe yapıp "mandal verip alayım" diyemedin mi. hani eskiden hurdacılar çanağı leğeni falan mandal verip alırlardı ya adamı bu teklif ile şoka sokup 10 mandala alırdın bunu bence..

çok entry yazdık ama yeni entryler yazıldıkça insan kendini tutamıyor. iki kişiye bir şeyleri gösterebilsek kardır. dede bunu diyorsan anlaştık seninle. çünkü ben de aynı şeyi diyorum partisi ismi cismi umurumda değil her kim pkk ile feto ile işbirliği yapıyor veya yapmış ise amk..

gelelim diğer konuya. 128 milyar dolar ne kadar yapıyor ? bak şöyle özetleyeyim ;

türkiyenin 2022 yılı yönetim ( harcama ) bütçesi 1 trilyon 750 milyar 957 milyon TL. bu harcanacak olan para. cumhurbaşkanlığı ödeneği bilmem ne. eski para birimi ile değil yeni para birimi ile. yani karşılığı kaç dolar yapıyor hesaplayıverin. türkiye cumhuriyeti gibi 80 küsür milyon nüfusu olan ve çalışan yani üreten sayısı çok yüksek ülkelerde 128 milyar dolar öyle sizin hayal edemediğiniz gibi büsbüyük bir para değil. bu verdiğim rakam sadece harcama bütçesi yani bu kadar harcama bütçen varsa gelirinde bunun 10 katı 20 katı belki 30-40 katı falandır öyle düşün. gelen tüm parayı harcayamazsın neticede.. bir adam düşün ki üstteki o entryi yazan arkadaşın nicki de uygun "tek adam" bu adam. hesap sorulamıyor yargılanamıyor. ülkenin en tepesinde oturmuş tüm bakanlar tüm milletvekilleri tüm bürokratlar tüm yargı ve emniyet mensupları bu adamın emrinde. bu adama hesap soramıyorsun ve "vatana ihanet" harici hiçbir suçtan yargılayamıyorsun. üstüne yargılamak istesen vatana ihanet kavramını gene bu adam belirliyor.. şimdi böylesine iktidarı tek başına elinde tutan bir adam gerçekten 128 milyar doları sağa sola aktarmış olsa veya suriyelilere 40 milyar dolar harcadık vs dese bile bir şey yapamazsın. anladın ? anlamadın gene..

akp seçmeni olup çözüm süreci denilen ihanet sürecinde pkk ile masaya oturulmasına, öcalana methiyeler düzülmesine, teröristlerin ayağına savcı hakim gönderilmesine, pkk lı şerefsizlerden gizli tanık yapıp feto ile işbirliği yapılıp tsk nın şerefli subaylarının yargılanmasına, şimdiki adı hdp olan soysuzlarla toplantılar düzenlenmesine birlikte fotoğraflar çekinilmesine sessiz kalanlarda dahil mi dede. eğer evet diyorsan yanındayım her daim.

dede geçmiş entrylerini arattırma bana işim gücüm var. daha yaşımız bunayacak kadar olmadı. senin ana avrat küfürlerinin arasında chp lilere vatan haini dediğin en az 10 tane entry bulur çıkartırım bak silmedi isen tabi..

koyun arıyorsanız önce aynaya bakın sonra muhaliflere koyun dersiniz. sürekli biz müslümanız deyip duruyorsunuz ama 20 senedir tüm hırsızlıklara tüm yolsuzluklara feto ile pkk ile işbirliklerine haramlara kul haklarına rağmen tıpış tıpış sorgulamadan gidip oy veriyorsunuz sonra millete koyun diyorsunuz. müslüman adam önce peşinden gittikleri doğru yoldamı ona bakar. ülkeyi 20 senedir akp yönetiyor chp değil..

dede cehapelilerin hepsi vatan haini seçmeni koyun diyorsun sonra gidip chp li milletvekili de yalan dedi diyorsun. bu durumda koyun kim oluyor allasen vatan hainleri dediğin partideki adamın dediğini referans alıyorsunuz.

kendi aklınız kendi mantığınız yok mu la sizin ? yemişim kılıçdaroğlunu da bilmem kimide. ülkede bu kadar korkunç miktarlarda vergi toplanıyor ama kasada para yok. pandemi zamanı d....k geçer gibi sadece 2 milyon aileye 1000 ( bin ) er lira maddi yardım yapabildiler. ayda 30-40-50 bin lira kira veren yanında onlarca işçi çalıştıran işverenlere 3 er 5 er bin lira destek verebildiler. kasanda para vardı da vermiyorsan bu zaten bambaşka bir ayıp. alamanya bizi kıskaniyi diyorsunuz benim almanyadaki ve fransadaki kuzenler 1 sene tezgah açamadı adamlar 1 euro zarar etmedi tamamını devletleri karşıladı. hiç mi orantı kuramıyorsunuz siz kardeşim devletin kasası boş işte. 128 milyara neden takılıyorsunuz anlamak mümkün değil..

asgari ücretliler ölsün diyen serefsiz amca

aslında hükümet ile aynı şeyi söyleyen adamdır. herhangi bir farkı var mı lan ? açlık sınırı adam başı 6000 küsür lira ve dün akşam yapılan zam ile asgari ücret 5500 liraya anca geldi.

düşün ki o bunu okuyor

görsel

okumuyordur nemrut.

giden gider

görsel

günaydın sevdiğim yazarlar

görsel

acayip bir patlamadır. tamamen akp nin emrine girmiş olan yargı 60 bin lira tazminata hükmetti diye devletin kasasının ve hazinesinin tam takır kuru bakır olduğu gerçeği bir anda değişti demi.

gerçi bunu diyenler zamanında "deprem vergileri ne oldu" sorusu sorulduğunda da soranları dış güşlerin adamı olarak yaftalıyorlardı. sonra tapındıkları parti iyice köşeye sıkışınca "o paralarla yol yabdık" cevabı gelince "yol yapmışlar işte yaeaeaeaae" diye gene savunuyorlardı. bunlar 3 ömür yaşasalar 3 ömürde bile eğitilemezler.. kendi anaları babaları kendi karıları çocukları kendi akrabaları kendi komşuları yoksulluk çekerken sanki onlar yalan söylüyorlarmış gibi hala hükümetçilik oynuyorlar. takılmışlar 3-5 siyasetçinin peşine allahın kendilerine bahşettiği aklı ve vicdanı kullanmıyorlar..

zaten arkadaş "başlığı ilk ben açmalıyım" heyecanından 128 milyar doları 128 milyon dolara çevirmiş *

çocuğa yüzmeyi anne mi öğretmeli baba mı

hangisi olursa olsun yeter ki olsundur. bak bize ikisi de öğretmedi küçükken. sonra yaşça büyük sığır kuzenler kaldırıp denize attı ve çırpınırken erol taş gibi nıhıhıhahahahaha diye kahkaha attılar çocukluktan travma oluştu. askere gidene kadar yüzme bilmiyorduk lan çok acıklı idi..

sevmek mi güzel sevilmek mi sorunsalı

her daim sevilmektir. misal sen seviyorsun ama karşındaki seni sevmiyorsa istersen aşkından g.tünde ayı bağırıyor veya göğsüne öküz oturuyor gibi ol bir karşılığı yok. sevdiğinin seni seveceğinin garantisi yok yani. ama seviliyorsan sen de seni seveni sevebiliyorsun mutlaka.

sözlük hanımlarının bugünkü kıyafetleri

apla bu sizin hastanenin standart bir üniforması yok ne güzel her gün rengarenk giyinip gidiyorsunuz. bizim samatya sgk da hep tek tip kıyafet var erkek hemşire kadın hemşire fark etmiyor insanın içi kararıyor acilde kıçın başın ağrıyıp beklerken..

ağaçlık sote yerlerde oturan kalabalık grup

onlar ne sinsi ne sansar ne çakal gruplardır. bunca yıllık hayatımda böyle ağaçlık, sote, park köşesi, boş arazi gibi yerlerde toplaşan gruplardan bir hayır çıktığını hiç görmedim lan. tırsmayıp yanlarına gitsen zaten böyle dünyayı değiştirecek bilimsel şeyler, edebiyat, tarih, genel kültür, uzay muzay konuları konuştuklarını falan göremezsin. hep bir hinlik hep bir goppeklik peşinde olurlar..

kurban

"kestiğiniz kurban etlerinin yarısını kendiniz yemeyin"e yakın bir şeylerinde salık verilmesi gerekmektedir. son 7-8 senedir özellikle etrafıma bakıyorum kurban kesenlerin en büyük derdi "3-5 ay yetecek kadar et kalacak mı" şeklinde oluyor. kurbanın amacı fakir fukaraya et yedirmek. buzlukta paket paket saklayıp haftanın 2 günü kavurma vs yemek değil..

küreselleşme adı altında 20 milyon sığınmacı

aklamayı başaramayınca "nası gönderecez yaeaeaea avrupa izin vermez ki insan hakları sözleşmesi var mülteciler gönderilemiyor" diye ikinci kartını devreye sokan şark kurnazlarıdır.

ulan lafa geldiği zaman "reis biden a gider yaptı" "reis boris johnson a şaka yapıp aklını aldı" gibi türlü türlü sahte kahramanlık hikayesi yazıyorsunuzda sizin o reis avrupalılar "mültecileri gönderemezsiniz bu insan haklarına aykırı" dedikleri zaman " madem öyle neden sınırlanırızı kapattınız o zaman bizdeki 10 milyonun 5 milyonunu siz avrupa ülkeleri eşit olarak alın" diyemiyor mu ??? hani herkese atar yapıyordu dik duruyordu bu konuda neden atarlanamıyor..

düştüler bir ümmet sevdasına bizi müslüman olarak görmeyen ve nefret eden arapları ülkeye doldurup duruyorlar.

hoşlanılan beyin sözlüğün en güzel kızı seçilmesi

mümkün değildir. ya da en fazla yüzde 0.1 ihtimaldir. tersi olsa ( hoşlanılan kızın sözlüğün en ırgat adamı seçilmesi ) ama bak onun olasılığı yüzde 99.9 itiraz etmem.

6 senedir buradayım hayatımda görmediğim olay kalmadı ama hayatım boyunca görmediğim fırıldakları gördüm lan burada. bir ara her hafta kadın yazar gibi davranıp aslında erkek olanların kandırdıkları yazarların listeleri falan havada uçuşmuştu..

isveç ve finlandiya yı paşa paşa yola getirmek

nato üyelikleri onaylandıktan sonra değerlendirilmesi gereken durumdur. hele şöyle bir 1 ay falan geçsin eskiden pkk ya 3 kamyon silah gönderiyorlarsa o 5 kamyona bir çıksında o zaman görürüz paşa paşayı..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.