bugün

entry'ler (39011)

uludağ sözlük ün kapanması

gerçekleştirmek için geldiğim eylemdir. son entryleri gönderip çıkın temizlikçi girecek pis etmişsiniz her yeri. bundan sonra yeni yönetim ve yeni yazarlarla ağrı dağı sözlük olarak devam edilecek..

görsel

kanatlarim var ruhumda nın ayak tabanları

usualsuspetci kunteper canavarına çevirmesi muhtemeldir.

görsel

başkanlık sistemine geçince uçacağız

görsel

tengir budun

rabbim acil şifalar versin bol bol dua edeceğiz inşaallah. böyle durumlarda çok kritik bir süreç oluyor o süreci sağ salim atlatacak, uyandırılıp tedavisi kısa süre yapılacak ve ayaklanıp eskisinden de mutlu ve sağlıklı şekilde devam edecek kardeşimiz tekrardan.

şüşkolar yüzünden enflasyonun artması

hükümetin başındaki muhterem tarafından "göbüş lobisi" olarak nitelendirilen grubun şeysidir. arkalarında soros mu bolulu ümit usta mı ne varmış erectorun kahvedekiler konuşuyordu gene.

ankara da deniz altında görülen esrarengiz yaratık

tarkan filmindeki meşhur ahtapot un uzaktan kuzeni olarak mahlukattır.

önümüzdeki seçimi ak parti kazanırsa olacaklar

ülkenin kepenkleri son çıkan tarafından kapatılacaktır.

bu sabah şöyle bir his geldi içime ; lan dedim acaba bunlar gitmese daha mı iyi olur ? düşünsene dolar 25 lira olmuş akaryakıtın litresi 20 lira olmuş ekmek 5-6 lira olmuş bir paket makarna 20 lira olmuş. kanal istanbulu yapacağız diye istanbul trafiğini iyice zıvanadan çıkarmışlar. 5 li çeteye ülkenin yarısını teslim etmişler 5 milyon suriyeli afgan falan daha gelmiş. 4 de 3 ü asgari ücret seviyesine çalışan akp seçmeninin halini izlemeye değer bazı sıkıntılar. çünkü artık yeminle illallah dedirttiler dümdüz kafaları ile. ülke batsın istemiyorum ama zaten günden güne batıyor bari tek seferde batalım illa ki bunlar gidince çıkarız bir şekilde. arada doğal seleksiyon ile bu "çaliyi ama çalişiyi" diyen homo erectuslarda temizlenir belki.

sözlük te en sık temas edilen nokta

ar damarı çatlamışların damarlarıdır. belki çatlaklar kapanır diye pres yapıyoruz ama ipnelerin düzeleceği de yok hala sırtlanlık peşindeler hala zeytinyağı gibi üste çıkma derdindeler.

dolar abd türkiyeyi yönetemediği için yükseliyor

"yönetemediği hali buysa bir de yönetse ne olurmuş amk" dedirtmiş iddiadır. ulan adam 1 telefon açıp "bu fakir görevde olduğu sürece kimse alamaz" denilen rahibi hediye pakedi yaptırtıp aldı. parasını peşin verdiğimiz uçakları vermiyor. üstüne dalga geçer gibi "f 35 taze bitti f 16 verem mi" diyor. sen de mazlum gibi boynunu büküp "he abi ver bari ne yapak" diyorsun ama tam verecek gibi yapıp maraş dondurmacısının külahı çekmesi gibi "gandırdım xd" diyor ağzını açıp tek kelime edemiyorsun. pkk ya pyd de silah yağdırıyor gık diyemiyorsun anca edirne-kars arası "eyyy amerigaa" diye bağrınıp seçimlere oynuyorsun.

sen de sonra kalkıp abd bizi yönetemiyor ondan dolar yükseliyor gibi zeka dolu şeyler söylüyorsun. en hafif tabir ile s... git derler adama..

ak partiliyim çünkü

"beynime yeterince oksijen gitmiyor" şeklinde devam eden cümledir.

"16-17 yaşında kızların g...ü başını laiklik adı altında açmasını" istemiyorlarmış ba ba ba. 16-17 yaşlarında "oralarını buralarını" açamadan daha 13-14 yaşlarında iken nikah kıyıp karılarının üstüne kuma getirecek kart pezevenkler istedikleri o. hangi ara bu kadar iğrenç oldu bu insanlar aklım hafsalım almıyor artık..

ancak cebi boşalınca muhalif olan halk

ahlaki değerlerinden git gide uzaklaşan halkımsıdır. halk demek millet demek artık zul geliyor. çünkü millet dediğin birbirine farklı farklı ( pozitif ) duygularla bağlı olan insan topluluğu demektir. birileri kalkıp sen zarar görürken öbürü zarar görürken "inadına" hepinize zarar verenlere destek veriyorsa o toplum millet olmaktan çıkmış demektir.

aklım yetti yeteli atatürkçü düşünceyi ve milliyetçiliği benimsedim. hiçbir siyasi partiye üye ya da sempatizan olmadım. bizim gibiler için devlet, millet, bayrak en değerli şeyler oldu her daim. ancak özellikle son 12-13 senedir insanlardaki yozlaşma korkunç seviyelere geldi. kendi cebine fazlaca zarar gelmedikçe ses çıkartmayan sadece kendi çıkarlarını düşünen milyonlarca insan peydah oldu. bizim hem dinimiz gereği "komşusu aç iken tok yatan bizden değildir" hemde milletiz demenin gereği olan yanındakini de düşünme duyguları yok oldu gitti.

velhasılı 6 senedir buraya da sürekli olarak yazdığım şeyin başlığı açılmış nihayet. yıllardır "bu insanlar ancak kendileri de açlık çektiği zaman kendi cepleri boşaldığı zaman ses çıkartacaklar" tezimiz bugünlerde kanıtlanmış oldu nihayet.. 20 senedir kaba tabir ile "ekonomi çoh eyi yol yabiyi namaz kıliyi hastanelerde sıra beklemiyoruz dış güşler yapıyor dış güşler yiğenim" diye diye kafamızı ziken adamlar bugünlerde "geçinemiyoruz bir şeylerin değişmesi lazım" demeye başladılar. saatte uygunken kendilerine bir "günaydınnnnn" diyelim artık. biz size 12-13 senedir neyi anlatıyorduk anasını satayım. illa yumurta deliği zorlayıp yırtmaya başlayınca mı gözünüz açılacak sizin..

dış güçler yalanı

yalanı söyleyenden çok yiyenler suçludur. onlarca yüzlerce kendisine "gazeteci" "haberci" diyen tip çalışıyor medyada. rte yi görünce süklüm püklüm olup "imridirsiniz ifindim siz ni siylirsiniz diğridir ifindim" diye eğilecekleri yerde "tamamda kim bu dış güçler açıklar mısınız" diye sorsalar ya. karşılarındaki adam peygamber soyundan mı geliyor ki korkup soramıyorlar hiçbir şeyi..

kışlada bayrak indirildiğinde bizi kim yönetiyordu

elbette ki kılışdaroğlu cevabına sahip sorudur. sor reyise sor ufak bahçeli reyise sor atv ye ahabere beyaz tv ye sor nagehana hilale metinere zafere sor akp seçmenine aynı cevabı alırsın. bu kadar insan yalan mı konuşuyor lan.

erdoğan neden bırakmak istemiyor sorusu

değişmeyen fikrim "yargılanma" korkusudur. son yazılan entrylere bakıyorumda bazıları çok dikkatimi çekti..

"ülkeyi yönetebilecek doğru dürüst alternatif bir lider yok" denmiş. denediniz mi ? hayır. nereden biliyorsunuz doğru düzgün yönetemeyeceğini ? hadi kılışdar sesegayı batırdı ve alevi ona oradan takıksınız. meral akşeneri seçin ? yok. neden ? reyiz onun için fedöcü diyor olmaz o yüzden. ulan feto ile 11 sene aynı yolda yürüyen adama reyis diyorsun her seçimde koşa koşa gidip oy veriyorsun o ne olacak.. meral akşeneri de eleyelim hadi. devlet bahçeliyi seçin ? ama zaten ittifak ortağı diyeceksin. değilken niye seçmedin ? neden bir şans da ona vermedin. bu adam madem yetersiz oy vermiyorsun neden hükümet ortağı olmasına ses çıkartmıyorsun.. hadi bahçeliyi de eleyelim. ahmet davutoğluna neden vermiyorsun ? akp yi sattı ona da vermem diyorsun dimi. ulan bu adama zamanında başbakan olsun diye oy verdin ? madem yetersiz neden oy verdin o zaman.. hadi davutoğlunu da eleyelim. babacana neden vermiyorsun ? o da davutoğlu gibi dimi. ee bu adam senin seçtiğin hükümette bakandı ? madem yetersizdi madem oy verilmez diyorsun neden bu adam bakan iken alkışlıyordun..

yani bu hükümetçi arkadaşlar ne emmeye geliyorlar ne gömmeye. kusura bakmasınlar ama zerre kadar zeka belirtisi yok zerre kadar fikir sahibi değiller zerre kadar samimi değiller. alternatif yokmuş. lan seç bir kere başkasını yönetemez ise ipler zaten senin elinde bir dahaki seçimde onu aşağı indirir gene o çok kıymetli reyisini seçersin. gelecek adam ne yapabilir mesela doları 12 lira mı yapacak ? e zaten oldu. benzini 10 lira mı yapacak ? e zaten oldu. ekonomiyi mi batıracak ? e zaten battı.. bu şeye benziyor alış verişe gidiyorsun kazak alacaksın. adamlar oraya eşek kadar kabin koymuş giy dene diye ama sen denemeden sırf böyle dışarıdan bakıp "bu kazaklar bana olmaz" deyip hiçbir şey almadan eve gidiyorsun sonra da giyecek bir şeyim yok diye zırlıyorsun..

karma puanı arttırma yolları

okşayarak artırılmaktadır. her gün düzenli olarak mouse ile sıvazlayın günden güne büyüyor.

recep tayyip erdoğan

kendisi "usta"laşırken biz vatandaşları çırağa düşürmüş siyasetçidir. şirket arabası var bende. hem eve gidip geliyorum hem iş için kullanıyorum. yakıt fişlerini saklıyorum normal olarak. kısa bir özet geçeyim ;

25.09.2021 = mazotun litresi 7.30 lira. 150 liralık almışım 20.540 litre
09.10.2021 = mazotun litresi 7.53 lira. 150 liralık almışım 19.920 litre
16.10.2021 = mazotun litresi 7.96 lira. 150 liralık almışım 18.840 litre
23.10.2021 = mazotun litresi 8.19 lira. 150 liralık almışım 18.310 litre
13.11.2021 = mazotun litresi 8.22 lira. 175 liralık almışım 21.280 litre
27.11.2021 = mazotun litresi "9.78" lira. 200 liralık aldım 20.440 litre

kimse kusura bakmasın ama başlarım böyle işe.. 2 ay içerisinde "2 lira 48 kuruş" zamlandı mazot ve benzinin litre fiyatı. hep aynı yerden alıyorum yakıtı. aldığım miktar ( ödediğim para ) hep artıyor ama araca konan akaryakıt ( litre ) hep düşüyor. ulan istanbulda ekmeğe 25 kuruş zam geliyor diye ortalığı yangın yerine çevirenler neredeler şimdi ? neden sesleri çıkmıyor. gezi gösterilerinde dolar 20 kuruş arttı diye "ülkeyi batırdınız milyarlarca lira zarar ettik" diyenler ellerine satır alıp pala alıp kendi insanına saldıranlar dolar 12 ( on iki amk on iki ) lira iken neden ses çıkartmıyorlar ? siz kime düşmansınız arkadaşım ? kendi insanına bu kadar düşman olan başka millet var mıdır dünyada veya kainatta. "inadına reyiz" diyorlar. inadınız kime lan sizin ? her gün daha da fakirleşiyorsunuz her gün cebinize giren para azalıyor ama çıkan para artıyor. sizin "inadınız" yüzünden insanlar yoksulluk çekiyor. gece yastığa başınızı koyduğunuzda nasıl uyuyabiliyorsunuz, aynaya nasıl bakabiliyorsunuz..

26 kasım 2021 dünya kupası play off kura çekimi

muhtemelen ya portekiz ya rusya ya da galleri çekeceğimiz kura çekimidir. şimdi bizim medya çek bir iskoçya veya isveç diyordur ama maalesef ki bizim bu 6 takımdan hiçbirisini eleyecek gücümüz yok. tabi maçlar 3-4 ay sonra mı ne oynanacak o zamana kadar bir şeyler değişirse o ayrı.

biontech i sinovac sanıp 6 doz aşı yapan hemşire

tek doz olanın 1 ay kolu ağrıdığı düşünülünce 6 dozu yiyen hastanın nerede olduğu merak edilmiştir.

düzgün burunlu köylü kızı ile tarlada sevişmek

muhtemelen sayıları 3-4-5 civarı olan abileri tarafından yakalanınca bambaşka heyecanlara yelken açılacaktır. tarla mı olur ahıra mı götürürler bilinmez.

nerede bu modlar

el ele tutuşup cuma pazarına gitmişlerdir.

dün akşam saatlerinde 3 moderatör 5 yetkili aynı anda online idi. sanırsam sözlük rekoru kırıldı dün akşam ama 3 yılda bir olur öylesi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.