bugün

entry'ler (741)

evire çevire sopayla dövülecek yazarlar

frank lucas. kesinlikle, evet. evladım olsa eldivenle severim bunu.

ilk mesajlaşmada alev atan kız

eşine pek rastlanılan durum değildir. dikkatli olunması gerekir.

kara erik habbesi nin aylık starbucks masrafı

müstakbel koca adayını uyarmak amacıyla yapılmış hesaptır. haftada bir gün kıçını kırıp evde oturduğunu varsayarsak ayda 26 gün dışarıda demek. vayt çaklıt mokası 20 liradan ayda 520 lira. bunun çizkeki bırovnisi bilmem nesi en az x2 dersek 1040 lira. arada bir de kankilerine birşey ısmarlasa 1500 liraya yakın bir harcama çıkıyor. ocak söndürür bu. evlerden ırak.

29 kasım 2021 türkiye fırtınası

muhteşem bir gothic atmosfer var şu anda. sonbahar manzaralı bir pencerede oturup kahve içilmelik bir hava. sıcak lodosun verdiği keyif benim için paha biçilemez.

arkadaşlar beni sever misiniz

biraz kırıldım da.

görsel

sevgilinin göğsüne yatmak

göğsüne de yatarım dizine de. ama nerdeee.

uludağ sözlük 2022 tasarımı geri bildirimleri

eksi oyları görememek çok saçma. yazarların feedback aldığı en büyük ölçülerden biri bu. sırf bu nedenle bile eski tasarıma geri dönülür. bu arada ben eski tasarımda kendi sayfamı ve yazarların sayfalarını masaüstü görünümde görüntüleyemiyorum. önceden böyle bir problem yoktu. herkesi yeni tasarımı kullanmaya zorlamak için mi yapıldı acaba?

kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırgan

bu ülkede polisler savcılar sadece hükümeti korumak için varlar. dün kur yüzünden insanlar sosyal medyada isyan edince bugün polisler 270 kişi hakkında işlem başlatmış. sokakta protesto hakkını kullanmak isteyen insanlar iç savaş çıkarmaya çalışmakla suçlanıyor. savcılar işi gücü bırakmış tweet atanların peşine düşmüş. gerçek suç burada efendiler, aramızda. elini kolunu sallaya sallaya sokakta geziyor.

https://twitter.com/i/status/1463565347181801478

türkiye nin gündeminin açlık olması

başkanlığa geçtikten sonra uçuşa geçen türkiye'nin gündeminin market fiyatlarından ibaret olması durumudur. halbuki hayal edilen uzaya gönderdiğimiz astronotların bize oradan selam göndermesi falandı. siz hiç başka bir ülkede market fiyatlarını konuşan, bununla siyaset yapan bir başkan gördünüz mü?

sessiz ve sakin biçimde oturup gülümsemek

hayata karşı takındığım tavır. sağlık olsun, yine de şükürler olsun...

uludağ sözlük 2022 tasarımı geri bildirimleri

belli bir süre sayfayı kullanmayınca kullanıcıyı offline yapma özelliği kaldırılsın. sosyal medya sadece bu sözlükten ibaret değil. bir çok yerde zaman geçiriyoruz. sayfaya geri döndüğümüzde tekrar tekrar giriş yapmaktan sıkıldık artık.

galatasaray yenilirse götümü 3 zenciye elletirim

görsel

van da yapılmış inek sağan kadın heykeli

diyarbakır ve denizli'den sonra bu sefer rezaletin adresi van.

görsel

sözlükteki sapık yazarlar

sayıları oldukça fazladır.

özlenen yazarlar

2015 - 2016 dönemindeki yazarlardır. ne güzeldi o zaman sözlük.

ayak parmak uçlarının çok üşümesi

eğer güzel ayaklı bir kız ise itinayla öpülür sevilir ısıtılır.

paramız var da ithal ediyoruz

döviz kurunun düşük olduğu yıllarda (2010 falan) hemen hemen her alanda yerli üretimden vazgeçildi. kimse düşük kar marjı yüzünden üretimle uğraşmak istemedi. türkiye ithalat cennetine dönüştürüldü. o zaman bu durumu eleştirenlere işte bu laf söylendi. halbuki o zaman paramız falan yoktu. kur, amerika'nın 2008 krizinden sonra bol bol para basmasından ve türkiye'ye oluk gibi sıcak para akıtmasından dolayı düşük kalıyordu. tabi ki bu durum sonsuza kadar böyle gidemezdi. gün gelecek ülkenin parası döviz karşısında ezilecekti. 2013'ten sonra güven ortamının azalmasıyla birlikte sıcak para türkiye'den kaçmaya başladı. amerika da dünyaya para dağıtmayı bırakınca dımdızlak ortada kaldık. para bolluğundan ilkokullardaki yerli malı haftasını bile kaldıranlar kendi tükürdüklerini yalamak zorunda kaldılar. 2018'den sonra yerli üretim diye bir motto çıkardılar ama artık çok geç idi. yerli üretim dedikleri ürünlerin sadece işgücü kısmı yerliydi. hammaddesine varıncaya kadar herşey ithal olmuştu. şimdi ise durumu toparlamak için ülkece hep birlikte kıvranıp duruyoruz.

aslolan fenerbahce dir e kupa hediye etmek

allah rızası için yapılması gerekendir.

iyi geceler arkadaşlar

bu kuşun uykusu geldi. ben tünmeye gidiyorum. hepinize iyi geceler.

görsel

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

zaman;

görsel
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.