1. 1.
  eski zaman gazetesi başyazarıdır. sonrasında yeni şafağa geçmiştir. siyasal islamın güçlenmesiyle tv lere en çok çıkan yazarlardan olmuştur. ciddi bir fikir adamıdır. olaylara çok güzel açılardan bakar. ufuk insanıdır.
  9 -9 ... palta
 2. 2.
  (bkz: taha kıvanç)
  ... selenge
 3. 3.
  doğuştan "göt etme" yeteneğine sahip yazar.

  (#318420)
  8 -6 ... arjen robben
 4. 4.
  bilderberg'e katılanları yerden yere vurmuş, ardından davet edilince koşa koşa gitmiş yazar.
  8 -1 ... jayjay
 5. 5.
  dünkü yazısı ile o yeteneğini bir kere daha ispat eden yazar,,,
  1 -2 ... 007
 6. 5.
  bilderberg gülüdür kendileri.
  5 -1 ... arude50
 7. 6.
  yeni şafak gazetesinde derinlemesine siyasal yorumlar yapabilen, şu an ki iktidara yakın, demokrat, islami duruşa sahip, aynı zamanda 'taha kıvanç' takma adı ile de yazan, tezkere krizinde amerikan karşıtlığıyla bilinen yazar.
  2 -1 ... bill of exchange
 8. 7.
  sanırım, yimpaş denilen holdingten bir kazık da bu yemişti!
  3 -4 ... kerameti kendinden menkul
 9. 8.
  şu bilderberg meselesi bir garipti.
  önce tenkit edip sonra "gitmek için can attım" diyerek katılması bir tarafa; döndükten sonra kaleme aldığı ve 6 gün süren "ben bilderberg'deyken" yazıdizisi başlı başına olaydı. zira bindikleri uçaktan, kaldıkları otelden, toplantılardaki ikramlardan, samimi atmosferden... iştahla bahseden koru, toplantılarda ne görüşüldüğüne dair tek kelime etmemişti.

  böyük gazetecilik bu olsa gerek; 6 yazı yazıp hiçbir şey söylememek!
  8 ... nuh tufan
 10. 9.
  yaklaşık 20 yıldır takip ederim, -ki başlangıcı zaman gazetesi'nin ilk kurulduğu yıllara denk gelir- türkiye'de gerçek manada gazeteciliğin nasıl yapılacağını gösterir. okur, araştırır, müthiş bir merakı ve arşivi vardır. teknolojiyi çok yakından takip eder, hatta rahmetli turgut özal ile -o zamanki şartlarda- ellerinde olan bilgisayar oyunlarını takas ettiklerini anlatmıştı. türkiye'de internet sitesi sahibi ilk gazete olan zaman gazetesini de bu işe teşvik eden kişidir. iyi dercede ingilizce ve arapça bilmesi nedeniyle dünya basınını yakından takip eder. iyi haber kaynakları vardır ama dostunu satmaz. ayrıca doğru bildiğini ifade etmekten de çekinmez, hatta nato toplantısı için istanbul'a gelen bush'la tanıştırıldığında, gazetede yaptığı zehir-zemberek eleştirilerin aynısını bush'un yüzüne karşı da yapmıştır.
  bir de polemiği çok sever, özellikle emin çölaşan'la 1994 yılında teke-tek yaptıkları siyaset meydanı özel yayını ve bu programda çölaşan'ı nasıl yerin dibine soktuğu hafızalardadır.
  4 -5 ... art ist